دغدغه نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات معلمان
۹۵۱۹۶۳
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲
۴۶۴۸
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حل مشکلات معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش گفت: سبک کردن بار وزارت آموزش و پرورش، انتقال برخی کارها به مردم و استفاده از فناوری برای تحقق عدالت آموزشی از جمله اقداماتی است که می‌توان با انجام آنها، مشکلات آموزش و پرورش را کاهش داد.

ایسنا: تشکل‌های معلمان و مسئولان کانون‌های صنفی معلمان سراسر کشور امروز (یکشنبه، ۲۹ دی ماه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

لاریجانی در دیدار با تشکل‌های معلمان و مسئولان کانون‌های صنفی معلمان سراسر کشور اظهار داشت: پایه توسعه و قدرت کشور آموزش و پرورش است و تردید نداریم که هر آن چه از دستمان برمی‌آید، باید برای آموزش و پرورش کشور انجام دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ایجاد و تقویت تشکل‌های مدنی معلمان بیان کرد: قانونی که مجلس تصویب کرده راه را برای تشکل‌های مدنی و صنفی معلمان هموار کرده است.

او با بیان این که تشکل‌های مدنی مسیر گفت‌وگو را شکل می‌دهند، افزود: ارتباط معلمان با بخش‌های حکومتی باید تقویت شود. مجلس و معلمان ارتباط خوبی دارند و برای ایجاد ارتباط بین معلمان و سایر قوا نیز باید تلاش کرد.

لاریجانی بیان کرد: پیشنهاد شما که بخشی از بار وزارت آموزش و پرورش به دوش تشکل‌های رسمی معلمان نهاده شود، مثل نظام‌ مهندسی، قابل بررسی است و باید مجلس و دولت دنبال نمایند.

او با بیان این که اگر برخی از امور وزارت آموزش و پرورش به معلمان محول شود نتایج خوبی حاصل می‌شود، افزود: تاکنون طرح تشکیل نظام معلمان در مجلس مطرح نشده است. لذا خوب است برای تهیه لایحه نظام معلمان با وزارت آموزش و پرورش گفت‌وگو شود تا نظراتشان را بدهند و لایحه‌ای مورد وفاق طرفین به مجلس ارائه شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که بخش ستادی وزارت آموزش و پرورش سنگین و غیر چالاک است و هر چه این بخش سبک‌تر و پویاتر شود برای کشور نتایج بهتری به دنبال خواهد داشت، گفت: سیستم دیوانی کشور متناسب با شرایط فعلی نیست و کمبود را نه رفع بلکه سرشکن می‌کند که مشکلات فعلی مانند کسری بودجه نیز مزید بر علت شده است.

او با بیان این که دردها را همه می‌دانند، مهم پیدا کردن راهکار است، افزود: نمایندگان مجلس دغدغه معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش را دارند و به دنبال حل مشکلات آنها هستند، لذا باید دردمندانه به دنبال راه حل باشیم و می‌توان با پیدا کردن راه حل صحیح، برخی مشکلات این حوزه را رفع کرد.

لاریجانی اظهار داشت: سبک کردن بار وزارت آموزش و پرورش، انتقال برخی کارها به مردم و استفاده از فناوری برای تحقق عدالت آموزشی از جمله اقداماتی است که می‌توان با انجام آنها، مشکلات آموزش و پرورش را کاهش داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اظهار این مطلب که با توجه به کسری بودجه موجود در وزارت آموزش و پرورش باید درآمد ایجاد کنیم، از اعضای کمیسیون تلفیق خواست تا در ترمیم بودجه سال آینده، راهکارهایی جدی برای ترمیم معیشت معلمان اتخاذ کنند.

او افزود: برای حقوق شاغلین و بازنشستگان آموزش و پرورش نیز راه‌کارهایی را اخذ کرده‌ایم تا بیش از ۱۵ درصد افزایش حقوق داشته باشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1398/10/29
وای چقد خوب باز داریم به انتخابات نزدیک می شیم نماینده ها مهربون شدن. که نشون بدن ما چقدر خوب بودیم.
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1398/10/30
بیچاره معلمان
همش تعطبل هستند
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1398/10/30
یه وقت هلاک نشین ازاین همه دغدغه...خب نزدیک انتخابات...چنددرصدکارمندومعلم داریم نظامی چنددرصد‌بنظرشمامابقی آدم نیستن بازاری دستفروش کارگر‌ ایناکجان‌ سفره‌هاشون چی میشه
Iran, Islamic Republic of
00:20 - 1398/10/30
ریاست محترم مجلس ،،حضرتعالی دغدغه بازنشستگان فرهنگی و شاغلین را دارید امـــا هرتصمیمی گرفته شود در صندوق بازنشستگی عمومیت پیدا میکنه و چون کسان دیگری نیز عضو هستن بنابراین فرهنگیان بازنشسته حقی راکه باید بگیرن ،نمیگیرن ،،
Iran, Islamic Republic of
00:25 - 1398/10/30
مگه در ســـــال 4 ماه کار کنی ولی حقوق 12 ماه رو بگیری، دغدغه حساب میشه؟؟؟؟ ای معلمان قدر نشناس ای روتون روو برم
Iran, Islamic Republic of
02:39 - 1398/10/30
برادر دروغ میگویید فرهنگیان رازیر چکمه های دژخیمتان روز به روز له وضعیفتر کردید الان هم انتخابات فرا رسیده که دایه دلسوزتر از مادر شدید ولی ما فرهنگیان با امام کبیرمان بیعت کردیم اگر توسط شما قانونگذاران فقیرتر هم بشویم دست از آرمانهای رهبر کبیر انقلاب بر نمیداریم وشماها هم به خودتان زحمت ندید پیرو حاج قاسمها باشید که تا به حال خیلی خسران کرده اید دلسوزان بی دل
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1398/10/30
دغدغه خدایا این خوشی از ما نگیر دم انتخابات یادتون ام
United States
15:29 - 1398/10/30
مگه معلمی که فقط 4 ماه از سال رو کار میکنند و 8 ماه حقوق مفت میگیرن ، دغدغه داره؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1398/10/30
چهار ماه تابستون تعطیل،پنجشنبه ها تعطیل، برف و بارون میاد تعطیل، زلزله تعطیل،سیل تعطیل، شهید میارن تعطیل، عزای عمومی تعطیل، بین التعطیلین تعطیل، بیست روز تعطیلات عید، تعطیلات طول سال، روزی ۴ ساعت کار بازم مینالن، راحت ترین شغل معلمی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج