تاثیر بارش برف در آرام شدنِ اعتراضات مردم!
۹۵۲۰۷۲
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
۱۲۳۸۸
روزنامه اعتماد در گزارشی به آثار مثبت بارش برف بر روح شهروندان پرداخته است.

روزنامه اعتماد در گزارشی به آثار مثبت بارش برف بر روح شهروندان پرداخته است.

این روزنامه در ادامه نوشت: با گذشت يك روز با همين برف نورسيده آدم‌برفي‌هاي كوتاه‌قدي در محله‌هاي تهران به چشم مي‌خورند، برف شايد همان برف دهه 50 تهران نيست، اما با همين سپيدي هم آد‌م‌برفي‌ها، همان آدم‌هايي كه درون و بيرون‌شان يكرنگ سپيد است، مهمان چند روزه تهران مي‌شوند و مردم به تأسي از احمد شاملو به برف نو سلام مي‌فرستند:«برف نو! برف نو، سلام، سلام/ بنشين خوش نشسته‌اي بر بام/ پاكي آورده‌اي ‌اي اميد سپيد/ همه آلودگيست اين ايام.»

تاثیر برف در پیگیریِ مطالبات توسط مردم!

ايران كشور چهار فصلي است و ما ايراني‌ها تمام اين فصل‌ها را در خاطره خود داريم، در دهه اخير افزايش آلودگي هوا بخشي از اين فصل‌هاي طبيعي را از ما گرفته است، زمستان مي‌آيد و برفي نمي‌بارد، اين تغييرها در روان شهروندان بي‌تاثير نخواهد بود.

دكتر ناصم قاسم‌زاد، دبير انجمن حمايت از سلامت، بهداشت و روان جامعه  بارش برف زمستاني را به فال نيك مي‌گيرد و آن را فرصتي مي‌داند تا شهروندان با استفاده از اين نعمت طبيعي، به آسايش روان خود بپردازند: «بارش فراگير برف شوقي ذاتي را نزد هر شهروند به وجود مي‌آورد.

اين شوق ذاتي است و درون افراد وجود دارد و آنها را به وضعيت طبيعي كه با آن آشنا هستند، باز مي‌گرداند.» اين روانشناس تاكيد مي‌كند كه بارش برف به كودكان فرصت كودكي مي‌دهد و در بزرگسالان هم آرامش به ارمغان مي‌آورد: «بارش برف جاي چيزي را پر كرده كه از ابتداي زمستان خالي بود. از اين نظر مي‌تواند در آرامش روح و روان شهروندان موثر واقع شود، به خصوص پس از تحمل اين دوماه سخت كه كام مردم را تلخ كرد.»

او سپيدي برف را متضاد سياهي و فرسودگي و خمودگي مي‌داند و تاكيد دارد كه يكدست سپيد شدن شهر از منظر بصري به شهروندان آرامش مي‌دهد و مي‌تواند نشاط اجتماعي را بار ديگر به جامعه بازگرداند: «اگرچه معتقديم نشاط اجتماعي بدون خدمت‌رساني مسوولان براي حقوق حقه مردم ممكن نخواهد شد، اما اين برف مي‌تواند به مردم كمك كند تا بتوانند مطالبات خود را در فضاي آرام‌تري دنبال كنند و شاهد سپيدي و نشاط اجتماعي در نزد شهروندان باشيم.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1398/10/30
فقط دنبال این هستید که یه بعانه پیدا کنید برای مطالبات کاذب
احمد شاملو چه ربطی به برف داره؟
ضمنا مطالبات مردم منظورتون کدام مردمه؟ همان عده قلیل هزار نفری که با تهییج چندتا بی هنرمند در مقابل جمعیت میلیونی گرامیداشت حاج قاسم شرکت کردند؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
آره ما هزار نفریم. چرا رفراندوم برگزار نمیکنید ما رسوا بشیم و حقانیت شما ثابت بشه؟
بهاره
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
ببخشید اشتباه ممثبت دادم تو منفی عالمی
سیدکاظم روهنده
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
احسنت درود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
منم اشتباه مثبت دادم. میلیوتها منفی برای تو...اگر شما و بالاییاتون فکر میکنید ما کمیم. با یه رفراندوم ساده متوجه میشی حداقل 75 میلیون نفریم..75 میلیون. بلدی بشماری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
هیچی برابر نیست چقدر پررویی اگر مردم بتونن مثل خودتون راحت حضور پیدا کنند بعد شمارش کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
معترض ها بتونن مثل خودتون راحت با آرامش بیرون بیان کسی کارشون نداشته باشه بعد نطق کن
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
آقای بی نام تشییع سردار سلیمانی بهترین رفراندوم بود. ...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
تشییع سردار با نیروهای پلیس و آتش به اختیارتان برهم زده شد؟ که آنرا رفراندوم میدانی
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1398/10/30
ره لطف خدا ورهبرمون خدا باماست
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1398/10/30
میخواهین این دلخوشی موقت رو هم از دستمون بگیرین ؟! با بارش برف الودگی هوا بهتر نشده که بدتر هم شده ! منتهی انقدر میگیم و هیچ کس ترتیب اثر نمیده که عادی میشه و بعد ازمدتی می فرماین این آلودگی طبیعیه ! خیلی راحت صورت مساله رو پاک میکنن !
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1398/10/30
بله شما راست میگی ما در اقلیت هستیم !چرا؟چون پاچه خواری و رذالت نداریم با نون بازو کار میکنیم و سر سفره بابامون نشستیم نه سر سفره انقلاب،اره تو راست میگی ما وام با سود ۴%نمیگیریم و جز ۴%ها هم نیستیم به خدا عشق میورزیم و نه روزی هفده بار تملق کنیم و جای مهر بر پیشانی بگذاریم و با دیدن پول بیت المال بریم کانادا بعد دیسکو و ابجو و خانم!ما سردار رو به خاطر شجاعت دوست داشتیم و داریم نه برای اینکه بریم سوریه و بیاییم و مقام و مسند و پول و ماشین و هزاران امتیاز دیگه لپ کلام ما صاف و صادق و راسخیم شما دورو و منافق و سست !!اینده نشان خواهد داد
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1398/10/30
سو مدیریت ها زیاده برف آب بشه انرژی بگیرن بعد دوباره
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1398/10/30
با بارش برف مگه جوونی عمر هدر رفته بر میگیرده یادمون بره که سکوت کنیم ساده اید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج