واکنش رسانه‌های عربی به محرومیت تیم‌های ایرانی
۹۵۲۰۸۵
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
۳۴۳۹ 
در حالی که هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما درباره میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ آسیا اظهارنظر نکرده، رسانه‌های عربی محرومیت میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را اعلام و به بررسی آن پرداخته‌اند. برخی از این رسانه‌ها دلایل عجیبی را برای این محرومیت ذکر کردند.

خبرورزشی: کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد نظرخواهی که از اعضا این کمیته داشت، تصمیم گرفت تیم‌های ایرانی در دیدارهای خانگی در لیگ قهرمانان در کشوری ثالث به مصاف حریفان خود بروند.

این تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در رسانه های عربی بازتاب زیادی داشت.

الریاضیه: کمیته اجرایی هم محرومیت ایران را تایید کرد

این روزنامه عربستانی با پوشش دادن خبر ممنوعیت میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا ایران، از دلیل این تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا سخن به میان آورد و نوشت: کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا محرومیت میزبانی تیم های ایرانی را تایید کرد. این تصمیم AFC چند دلیل می‌تواند داشته باشد. نخست اینکه همه داوران بعد از اتفاقات اخیری که در ایران افتاده حاضر نیستند که برای قضاوت بازی‌های نماینده‌های ایران به این کشور سفر کنند. دلیل دیگر به خاطر سرنگونی هواپیمای اوکراینی است که باعث شد تا ۱۷۶ نفر کشته شوند و به همین خاطر شرکت های هواپیمایی حاضر نیستند که به ایران سفر کنند.

ارم نیوز: کنفدراسیون فوتبال آسیا منع میزبانی ایران را تایید کرد

این سایت عربی هم خبر محرومیت فوتبال ایران را پوشش داشت و نوشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا محرومیت میزبانی فوتبال ایران را تایید کرد. سقوط هواپیمای اوکراینی در آسمان ایران باعث شد تا تیم‌های داوری از حضور در ایران خودداری کنند.

دات خلیج: کنفدراسیون فوتبال آسیا ایران را در تنگنا قرار داد

این سایت عربی هم نوشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا با تایید محرومیت میزبان تیم‌های ایران، فوتبال این کشور را در تنگنا قرار داد و شرایط برای تیم‌های ایرانی سخت شده است. به نظر می‌رسد که دلیل چنین تصمیمی حوادث اخیری است که در ایران رخ داده است و باید دید که باشگاه‌های ایرانی که از ادامه حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف داده‌اند چه تصمیمی خواهند گرفت.

العاجل: کنفدراسیون فوتبال آسیا حکم نهایی را صادر کرد

این سایت عربستانی هم با تایید محرومیت میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا دامنه این محرومیت را وسیع تر کرد و تاکید کرد که فوتبال ایران از هر گونه میزبانی در چارچوب فوتبال آسیا محروم شده و این شامل بازی های ملی هم خواهد بود.

العاجل نوشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی محرومیت میزبانی ایران را از بازی های بین المللی تایید کرد. شرکت های هواپیمای بعد از اتفاقات اخیر حاضر نیستند که در آسمان ایران به پرواز درآیند. این محرومیت تا اطلاع ثانوی خواهد بود و دلیل آن وضعیت امنیتی است که در ایران وجود دارد و به همین خاطر تیم‌ها حاضر نیستند که راهی ایران شوند.

مصر الان: آسیا محرومیت ایران را به صورت رسمی تایید کرد

این سایت مصری هم نوشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از رای مقدماتی که درباره لغو میزبانی تیم های ایرانی صادر کرد تشکیل جلسه داد. براساس رای نهایی کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا، نماینده های ایران در لیگ قهرمانان از امتیاز میزبانی محروم شدند. نماینده های ایران اگر می‌خواهند که در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند باید زمین بی طرف را انتخاب کنند.

بعضی سایت های عربی مثل ارم نیور، کورة آنلاین و شبکة ابوظبی هم تاکید کردند که این تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا تنها شامل لیگ قهرمانان آسیا نمی‌شود، بلکه هرگونه بازی در چارچوب فوتبال آسیا در زمین ایران تا اطلاع ثانوی ممنوع است و به این ترتیب این تصمیم شامل بازی های ملی شده و دامنه آن گسترده‌تر است.

این بازتاب‌ها و تفاسیر متفاوت در حالی در رسانه‌های عربی مطرح شده که تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا و فدراسیون فوتبال ایران بارها به طور رسمی اعلام کرده‌اند که حاضر نیستند به بهانه واهی عدم امنیت در ایران در کشور ثالث به مصاف حریفان آسیایی خود بروند.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1398/10/30
کیهان: تیم ها را آمریکا ترسانده
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1398/10/30
حالا که همجی سیاسی شده وعربستان همه جور داره تلاش میکنه که ایران منزوی کنه در همه زمینها چراایران رفتن حجاج به مکه را تحریم نمیکنه میدونید سالی چقدر پول ازطریق رفتن حجاج به عربسات سعودی ازکشورما خارج وتو جیب عربستانی ها میره حالا که همچی چیز سیاسی شده حج هم باید سیاسی بشه اونوقت عربستان هم حسابکار دستش میاد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
ایول
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1398/10/30
یعنی اینکه در فدراسیون تخته وفوتبال تعطیل و ورزشگاها خالی از هوادار
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1398/10/30
خداروشکر انشالله انصراف بدن از آسیا تیمای ایرانی ابروی فوتبالو بردن چیه این بازی ک میکنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
فقط بایدونه موشک همه چی درست میشه اونم به عربستان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج