وزنه‌برداری و فوتبال در صدر دوپینگ ایران
۹۵۲۳۹۸
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۷
۵۵۴۰
در فهرست ۳۸ نفره ورزشکاران ایرانی که اسامی آن‌ها به عنوان دوپینگی‌های سال ۲۰۱۹ میلادی از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو)، اعلام شد به ترتیب رشته‌های وزنه‌برداری و فوتبال بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده اند.

خبرگزاری ایسنا: در فهرست ۳۸ نفره ورزشکاران ایرانی که اسامی آن‌ها به عنوان دوپینگی‌های سال ۲۰۱۹ میلادی از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو)، اعلام شد به ترتیب رشته‌های وزنه‌برداری و فوتبال بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده اند.

وزنه‌برداری با ۹، فوتبال با ۴، دوچرخه‌سواری با ۳، دوومیدانی با ۳، کشتی با ۳، والیبال با ۲، ووشو با ۲، قایقرانی با ۲، هندبال با ۲، تیراندازی با ۲، پاورلیفتینگ با ۲، فوتسال با ۲ و شنا با یک ورزشکار فهرست ۳۸ نفره ورزشکارانی را تشکیل می‌دهند که ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو)، طی چهار مرحله اسامی آن‌ها را با طی کردن مراحل مدیریت نتایج اعلام کرده و احکام قطعی آن‌ها به تایید آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) رسیده است؛ تخلف این ورزشکاران به سال ۲۰۱۹ (از دی ماه ۱۳۹۷ تا دی ماه ۱۳۹۸) مربوط می‌شود و در ماه‌های گذشته پروسه قانونی بررسی پرونده آن‌ها انجام شده است.

گفتنی است تعداد کلی ورزشکارانی که پرونده دوپینگ آن‌ها به تایید آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) رسیده است ۴۲ نفر بود اما طبق قانون وادا در مورد ورزشکارانی که دوپینگ آن‌ها مثبت شده است و سن کمتر از ۱۸ سال دارند، هرچند وادا و نادوهای کشورهای مختلف این ورزشکاران را محروم می‌کنند اما به دلیل لحاظ سن، اسمی اعلام نمی‌شود که در مورد لیست ۴۲ نفره ورزشکاران دوپینگی ایران در سال ۲۰۱۹، یک مورد چنین شرایطی داشته و این مسئله در خصوص وی رعایت شده است. همچنین دو ورزشکار دیگر نیز در میان این لیست ۴۲ نفره در حین روند مدیریت بررسی، فرم معافیت درمانی ارائه کرده‌اند و به صورت سیستمیک این دسته افراد نه محروم می‌شوند و نه اسامی آن‌ها اعلام. همچنین یک ورزشکار باقی‌مانده نیز پرونده‌اش در جریان است و بررسی وضعیت وی در راستای اعلام نتیجه نهایی به کمیته استیناف ارجاع شده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج