مهرعلیزاده: نظر شورای نگهبان تغییر نمی‌کند
۹۵۲۹۷۴
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
۶۳۷۵ 
یک ماه دیگر یعنی دوم اسفند ماه انتخابات مجلس یازدهم در سراسر کشور برگزار خواهد شد تا با رأی مردم چهره های جدیدی راهی بهارستان شوند. در حال حاضر بسیاری از روندهای قانونی انتخابات طی و نتایج بررسی صلاحیت ها هم از سوی شورای نگهبان رسمی اعلام شده است تا اکثر کاندیداهایی که صلاحیتشان به تایید رسیده است، مقدمات حضور هرچه بهتر در این عرصه را فراهم کنند.

تابناک: یک ماه دیگر یعنی دوم اسفند ماه انتخابات مجلس یازدهم در سراسر کشور برگزار خواهد شد تا با رأی مردم چهره های جدیدی راهی بهارستان شوند. در حال حاضر بسیاری از روندهای قانونی انتخابات طی و نتایج بررسی صلاحیت ها هم از سوی شورای نگهبان رسمی اعلام شده است تا اکثر کاندیداهایی که صلاحیتشان به تایید رسیده است، مقدمات حضور هرچه بهتر در این عرصه را فراهم کنند.

 البته برخی نمایندگان سابق مجلس و همچنین چهره های سیاسی شاخص هم هستند که صلاحیتشان به تایید نرسیده و هم اکنون در حال پیگیری اعتراض خود در این خصوص هستند و ممکن است شورای نگهبان در خصوص برخی افراد بنا به اسناد و مدارک موجود تجدیدنظر کند. به هر حال یک ماه دیگر و در دومین روز اسفند ماه مردم به انتخاب از میان چهره های حاضر در انتخابات خواهند پرداخت.

حضور هرچه بیشتر مردم در صحنه انتخابات و همچنین برنامه ریزی برای رسیدن به وحدت در بین گروه های سیاسی و جلوگیری از معرفی لیست های انتخاباتی متعدد از جمله برنامه هایی است که برای انتخابات در حال طرح ریزی است. اصولگرایان از یک طرف و اصلاح طلبان از طرف دیگر به دنبال ایجاد بیشترین میزان وحدت در بین خود هستند و تلاش می کنند به یک لیست واحد برسند.

البته اصلاح طلبان به مانند بیشتر ادوار انتخاباتی از عملکرد شورای نگهبان رضایت چندانی ندارند و بر این عقیده هستند که با توجه به ردصلاحیت کاندیداهایشان کار سختی برای بستن یک لیست واحد و کارآمد انتخاباتی دارند و انتظارشان این است که شورای نگهبان پس از رسیدگی به شکایات در مورد برخی چهره های اصلاح طلب تجدیدنظر کند.

کار سختی برای بستن لیست انتخاباتی داریم

یک چهره سیاسی اصلاح‌طلب که در سال 84 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بوده، در گفت و گو با خبرنگار «تابناک» اظهار کرد: به نظر می‌رسد با توجه به عدم تایید صلاحیت بسیاری از چهره های اصلاح‌طلب این جریان در نحوه بستن لیست‌های انتخاباتی خود با مشکلاتی روبه رو شود.

محسن مهرعلیزاده چهره سیاسی اصلاح‌طلب درباره اینکه آیا اصلاح‌طلبان بنایی برای رایزنی با شورای نگهبان در راستای تایید صلاحیت بسیاری از چهره‌های اصلاح‌طلب که قصد ورود به انتخابات مجلس را داشتند دارند یا خیر، گفت: به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان تا به امروز هر چقدر رایزنی کردند، به نتیجه و رویکرد مشخصی دست پیدا نکردند. از این روی، به نظر بنده خیلی نمی‌توان تغییراتی را در روند بررسی مجدد صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبانـ آن هم در قبال اصلاح‌طلبان ـ مشاهده کرد.

باید با مدیریت منطقی کشور را از آشفتگی خارج کرد

وی درباره شرایط موجود کشور، مشکلات و همچنین اینکه چه کارهایی برای خارج شدن از این فضا باید انجام داد، افزود: فضای سیاسی کشور امروز به دلیل وقوع اتفاقات مکرر بعضا مثبت و بعضا منفی دچار آشفتگی خاصی است که بدون شک با یک مدیریت منطقی و بجا می‌توان از این وضعیت خارج شد.

این چهره سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه اعتراضات ۲۵ دی اثرات منفی در کشور به جای گذاشت، تصریح کرد: بعد از این دست اتفاقات، شهادت سردار سلیمانی اتفاق بسیار سختی برای مردم بود، اما در مراسم تشییع وی شاهد همبستگی و وحدت عینی و عملی مردم بودیم که در روند مواجهه با مشکلات کشور بسیار مثمرثمر بود.

مهرعلیزاده خاطرنشان کرد: مسیر در پیش گرفته شده در کشور در امتداد اتفاقاتی چون شهادت سردار سلیمانی در حال طی کردن دوران خود است که البته در این مسیر باید به بسیاری از مولفه‌های توجه کرد.

فکر نمی‌کنم اصلاح‌طلبان بتوانند لیست کاملی بدهند

وی درباره اینکه آیا اصلاح‌طلبان با توجه به عدم تایید صلاحیت گزینه‌های مدنظرشان به یک لیست واحد در انتخابات مجلس خواهند رسید، تاکید کرد: بنده از روند فعالیت اصلاح‌طلبان اطلاع خاصی ندارم، اما چون تعداد زیادی از اصلاح‌طلبان صلاحیت‌شان تایید نشده، بعید است اصلاح‌طلبان بتوانند برای ورود به انتخابات مجلس به یک لیست کامل برسند.

این چهره سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: به نظر می ‌رسد در مقطع فعلی رسیدن به یک لیست مشترک برای اصلاح‌طلبان بسیار سخت خواهد بود، از این رو‌ی، باید منتظر عملکرد و نتیجه‌بندی دوستان اصلاح‌طلبان باشیم تا ببینیم با چه رویکردی قصد حضور در انتخابات مجلس را دارند.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1398/11/02
اصلا لازم نیست لیست بدید ...راحت باشید بگذارید اصولگرا ها و کاسبان تحریم غصه مردم و بخورند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
گول نخورید بابا .دارن مردم و بازی میدن
که دوباره یک مشت نالایق و بفرستن تو مجلس.این اصلاح طلبها تو این چهل سال
یک لایحه یا اصلاحیه نتونستن تصویب کنند
فقط حرف میزنند. .......
ن
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
مهرعلیزاده همونه که با دار و دسته اش باعث تحریم فوتبال ایران شدن.
حالا برا مشکلات کشور نسخه می پیچه.
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1398/11/02
رأی بي رأی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
شما رای نده دیگه اینهمه س روصرانداره
-
19:06 - 1398/11/02
اگر میخواهید مردم تک و توک رای بدهند و همه فراری نباشند افراد را تحت لیست کثیف جناح های خود نیاورید.
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1398/11/02
درصدی از صاحبان منصب که برای خود حزب وقدرتی دردولتها دارند نمی خواهند سر راه وعملشان ،فیلتری وجود داشته باشد .درود وسلام برامام راحل که تشخیص مصلحت وشورای نگهبان را بنا گذاشت .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج