سهم‌خواهی رتکلیف در آستانه رای دادگاه انگلیس
۹۵۳۳۰۶
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴
۴۳۴۸ 
در آخرین روز از جلسه استماع دادگاه تجدید نظر انگلیس، درباره بخشی از بدهی قرارداد تسلیحاتی این کشور به ایران، ریچارد رتکلیف همسر یکی از محکومان امنیتی در ایران تحرکات تازه‌ای را آغاز کرده تا پرداخت این بدهی را وجه‌المصالحه‌ای برای آزادی همسرش قرار دهد.

ایرنا: در آخرین روز از جلسه استماع دادگاه تجدید نظر انگلیس، درباره بخشی از بدهی قرارداد تسلیحاتی این کشور به ایران، ریچارد رتکلیف همسر یکی از محکومان امنیتی در ایران تحرکات تازه‌ای را آغاز کرده تا پرداخت این بدهی را وجه‌المصالحه‌ای برای آزادی همسرش قرار دهد.

رتکلیف عصر امروز پس از ملاقات با نخست وزیر انگلیس در رابطه با آزادی همسرش گفت؛ از بوریس جانسون خواسته، شجاع باشد و علیه ایران رویکرد سختگیرانه تری را در پیش بگیرد.

سهم‌خواهی رتکلیف در آستانه رای دادگاه بدهی به ایران

زاغری که از سال ۱۳۹۵ به جرم فعالیت‌های تبلیغی علیه نظام بازداشت و به پنج سال زندان محکوم‌شده، اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود است.

وی هنگام بازداشت به‌عنوان مدیر پروژه در شرکت رسانه‌های گروهی «تامسون رویترز» فعالیت می‌کرد.

دیدار امروز رتکلیف با نخست وزیر انگلیس در حالی صورت گرفت که دادگاه تجدید نظر انگلیس تا ساعاتی دیگر رای خود را درباره بخشی از بدهی قرارداد تسلیحاتی این کشور به ایران، صادر خواهد کرد.

بدهی انگلیس به ایران مربوط به خرید تانک‌های چیفتن در سال ۱۳۵۰ بین وزارت دفاع انگلیس و حکومت پهلوی است که قرار بود در قالب آن یک هزار و ۵۰۰ دستگاه تانک و خودروهای زرهی به ایران تحویل شود.

پس از انقلاب اسلامی این قرارداد لغو شد و با توجه به آنکه ایران همه پول قرارداد را پرداخت کرده بود، خواستار بازپس‌گیری پول خود شده است.

به نظر می‌رسد که رتکلیف برای سهم خواهی از رای احتمالی دادگاه به نفع ایران، برای ضمانت آزادی همسرش خیز برداشته است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج