ظریف: مذاکره با آمریکا غیرمحتمل نیست
۹۵۳۸۰۱
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
۳۱۹۸۴
وزیر امورخارجه کشورمان تصریح کرد که ایران حتی پس از ترور سردار سلیمانی مذاکره با آمریکا را غیر محتمل نمی‌داند، به شرط آنکه آمریکا تغییر رویه دهد و تحریم‌ها را بردارد.

خبرگزاری ایسنا: محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در گفت‌وگو با نشریه اشپیگل به سوالاتی پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، به شهادت رسیدن سردار قاسم سلیمانی در حمله هوایی آمریکایی‌ها به فرودگاه و پیام آمریکا به ایران پس از این حمله پاسخ داد.

ظریف در بخشی از این گفت‌وگو درباره سانحه هواپیمای اوکراینی در ایران، به ماجرای هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکایی‌ها در 32 سال پیش اشاره کرد و گفت: واشنگتن تاکنون هرگز به‌طور رسمی برای این اتفاق عذرخواهی نکرده است. حتی افسر آمریکایی مسئول این حمله مدال گرفت اما فردی که در ایران به اشتباه هواپیمای اوکراینی را هدف قرار داد، اکنون در زندان است.

مذاکره با آمریکا غیرمحتمل نیست

وی در این مصاحبه تصریح کرد که ایران حتی پس از ترور سردار سلیمانی مذاکره با آمریکا را غیر محتمل نمی‌داند، به شرط آنکه آمریکا تغییر رویه دهد و تحریم‌ها را بردارد.

وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سوالی درباره وجود تنش میان تهران و واشنگتن در طول 40 سال گذشته و اینکه آیا هیچ شرایطی در این سال‌ها به اندازه وضعیت هفته‌های گذشته خطرناک بوده است؟ اظهار داشت: ما در 40 سال گذشته بارها در آستانه وقوع جنگ قرار گرفتیم. اما این بار بسیار خطرناک بود زیرا دولت آمریکا دست به یک اقدام تروریستی علیه یک مقام دولتی ایران زد. چنین چیزی پیش از این، هرگز اتفاق نیفتاده بود.

اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی بر مبنای اطلاعات غلط انجام گرفت

محمدجواد ظریف در پاسخ به این سوال که احتمال تشدید بیشتر این تنش‌ها میان تهران و واشنگتن وجود دارد؟ گفت: اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی بر مبنای اطلاعات غلط انجام گرفت. آمریکایی‌ها بر این باور بودند که ترور او می‌تواند موقعیت آنها را در منطقه بهتر کند اما آنچه که اتفاق افتاده، خلاف آن بوده است. وزیر خارجه پمپئو توئیت کرد که عراقی‌ها پس از این اتفاق در خیابان رقص و پایکوبی کرده‌اند اما ما شاهد برگزاری مراسم‌های بزرگ تشییع بودیم. این شرایط لحظه بسیار سختی برای منطقه ایجاد کرد و به‌طور قطع آمریکا از آن سود نخواهد برد.

پیام پمپئو به ایران، تحریک برانگیز، توهین‌آمیز و تهدیدآمیز بود

ظریف درباره انتقال پیام میان تهران و واشنگتن در شرایط تشدیدتنش‌ها از طریق سوئیس بیان کرد: این کار ابتدا از سوی آمریکا و به شکلی کاملا نامناسب آغاز شد. وزیرخارجه پمپئو دیپلمات خوبی نیست. پیام او به ما، تحریک برانگیز، توهین‌آمیز و تهدیدآمیز بود. من به هیچ عنوان آن را موجب کاهش تنش نمی‌بینم. ما نیز پس از حمله موشکی خود پیامی بسیار مناسب از طریق سوئیس برای آنها فرستادیم، بدون هر گونه شعارزدگی و گنده گویی. ما به آنها اعلام کردیم که پاسخ ما انجام گرفته و اگر آنها دست به اقدام دیگری نزنند، ما نیز کاری نخواهیم کرد و به‌علاوه ما مسئول رفتار دیگران نیستیم.

مردم ایران حق داشتند از سقوط هواپیما ناراحت باشند

وی در پاسخ به سوالی درباره برخی اعتراضات در ایران پس از سانحه هواپیمای اوکراینی گفت که مردم ایران حق داشتند ناراحت باشند زیرا به دلیل کشته شدن جمعیت زیادی از جوانان نخبه کشور در این حادثه شوکه شده بودند و این، شرایطی بسیار احساساتی بود.

فردی که به اشتباه هواپیمای اوکراینی را هدف قرار داد، در زندان است

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در پاسخ به سوالی درباره تعلل دولت برای پذیرش مسئولیت هدف قرار گرفتن هواپیمای اوکراینی توسط نیروهای نظامی ایران خاطر نشان کرد: این، وضعیتی پیچیده در برهه زمانی بسیار پیچیده‌ای بود. سایرین حتی به مدت زمان بیشتری نیاز داشتند. تقریبا 32 سال پیش بود که آمریکا یک هواپیمای مسافربری ایران را هدف قرار داد. انها هرگز به‌طور رسمی عذرخواهی نکرده‌اند. حتی افسر آمریکایی مسئول این حمله مدال گرفت اما فردی که در ایران به اشتباه هواپیمای اوکراینی را هدف قرار داد، اکنون در زندان است.

دو روز پس از وقوع حادثه سقوط هواپیما از حقیقت مطلع شدم

وی افزود: مردم حق داشتند نسبت به اینکه چرا حقیقت از آنها دریغ شده بود، معترض باشند اما دولت مسئول آن نبود. من دو روز پس از وقوع حادثه از حقیقت مطلع شدم. این زمانی بود که مقامات ارشد در نیروی نظامی ایران به این نتیجه‌گیری نهایی رسیدند که هواپیما به دلیل خطای انسانی هدف قرار گرفت. به محض آنکه این نتیجه‌گیری به رهبر انقلاب اطلاع رسانی شد، وی خواستار علنی شدن آن شد. صبح روز شنبه بود. آن هفته‌ها بسیار دردناک بودند.

بسته نشدن حریم هوایی ایران یک تصمیم فنی و سیاسی بود

ظریف درباره بسته نشدن حریم هوایی ایران در شب حادثه گفت: این یک تصمیم فنی و همچنین یک تصمیم سیاسی بود. تهران در محدوده درگیری‌ها نبود . ما هشت سال با عراق در جنگ بودیم درحالیکه هرگز حریم هوایی خود را نبستیم.

این دیپلمات ارشد ایران در پاسخ به سوالی درباره وجود تحقیقات بین‌المللی درخصوص این حادثه تصریح کرد: ما از اوکراینی‌ها به عنوان صاحب هواپیما و شرکت بوئینگ برای مشارکت در تحقیقات دعوت کردیم. ما پذیرای حضور دیگران در این تحقیقات هستیم. هم اکنون نیز در حال انجام تحقیقات مناسب طبق استانداردهای بین‌المللی هستیم.

دانشجویان معترض نیازمند توجه هستند

نباید صدای نارضایتی‌ها و مخالفت‌های ناشی از تروریسم اقتصادی آمریکا را نادیده بگیریم

وی در ادامه این مصاحبه بار دیگر از خشم مردم پس از سانحه هواپیمای اوکراینی دفاع کرد و گفت: دانشجویان معترض نیازمند توجه هستند اما اگر شما می‌خواهید نگرانی‌های آنها را به عنوان یک نیروی مخالف علیه دولت تلقی کنید، پس باید آن را در برابر حضور گسترده مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی قرار دهید. ما نباید صدای نارضایتی‌ها، صدای مخالفت‌ها و صدای کسانی که زندگی روزمره‌شان در اثر تروریسم اقتصادی آمریکا نابود شده است را نادیده بگیریم. هرچند سایرینی هم وجود دارند که برای بزرگداشت مردی که با تروریسم جنگید و از کشورشان دفاع کرد به خیابان‌ها آمدند. ما یک کشور تک صدایی نیستیم. صداهای مختلفی در ایران وجود دارد و مردم حق دارند نظراتشان را بیان کنند.

آمارها درباره تعداد کشته‌های حوادث آبان کاملا غلط بود

محمدجواد ظریف در پاسخ به سوالی درباره برخی اعتراضات آبان ماه در ایران و گزارشات ادعایی درباره شمار کشته شدگان در این ناآرامی‌ها تاکید کرد که این حوادث برای ایران، جزو بدترین دوره‌ها بوده است اما آمارها درباره تعداد کشته‌ها کاملا غلط بوده و حتی کمتر از یک- سوم آن چیزی بوده که در این گزارشات آمده است.

وی ادامه داد: شما باید میان کسانی که از حق خود برای آزادی بیان بهره می‌برند و آنهایی که اموال عمومی را تخریب می‌کنند و پمپ بنزین‌ها را به آتش می‌کشند تفاوت قائل شوید. نیروهای امنیتی نیز مسئولیت حفظ نظم عمومی را بر عهده دارند.

اگر اروپا می‌خواهد به تعهداتش عمل کند ما هم آماده‌ایم تا خیلی فوری به اجرای کامل توافق بازگردیم

این مقام ارشد کشورمان در پاسخ به این سوال که اروپایی‌ها به دلیل آنچه آن را نقض توافق از سوی ایران می‌دانند دست به چنین کاری زده‌اند، بیان کرد: ما توافق را نقض نکرده‌ایم و کاملا مطابق برجام عمل می‌کنیم. اگر آنها می خواهند به تعهدات خود عمل کنند ما هم آماده‌ایم تا خیلی فوری به اجرای کامل توافق بازگردیم اما عمل به تعهد به این معنی نیست که فقط در کلام بگویند به برجام پایبند هستند. ما هم می‌توانیم همین را بگوئیم؛ ما توافق را می‌خواهیم، ما عاشق این توافق هستیم. کلمات راحت به زبان می‌آیند. اروپا باید یک اقدام حقیقی به ما نشان دهد اما آنها تاکنون چه کرده‌اند؟

ما کماکان بر سر میز مذاکره هستیم

ظریف همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مذاکره با آمریکا پس از ترور سردار سلیمانی را غیر محتمل می‌دانید؟ اظهار داشت: خیر. من هرگز چنین امکانی را رد نمی‌کنم به شرط آنکه آنها رویکرد خود را تغییر دهند و واقعیات را به رسمیت بشناسند. از نظر ما مهم نیست که چه کسی در کاخ سفید می‌نشیند. چیزی که اهمیت دارد نحوه رفتار آنهاست. دولت ترامپ می‌تواند گذشته‌اش را جبران کند؛ تحریم‌ها را بردارد و به میز مذاکره بازگردد. ما کماکان بر سر میز مذاکره هستیم. آنها میز را ترک کردند. آمریکا آسیب بزرگی به مردم ایران زده است. روزی که آنها برای جبران کاری بکنند، خواهد آمد. ما صبر زیادی داریم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 91
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1398/11/05
چرا مردم ایران مطلع نشدند؟ باز شروع کردی به دروعگویی؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
دروغگو ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
فقط مذاکره راه حل است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
مطلع شدن دیگه در کمترین زمان ممکن هنوز ترامپ امار تلفات حمله ایرانو نگفته بعد از بیست روز اما اینا گفتن که خطای انسانی بوده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
دوتا بدید یکی بگیرید ترامپ بیزینس من خوبی شما که انقدر به چین و روسیه و چند تا کشور دارید باج میدید همرو ول کنید بچسبید به امریکا
امیر
United Arab Emirates
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
ایشون دروغگو نیست شما سواد سیاسیتون کمه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آخرش مذاکره میکنید فقط لوس بازی زمان خریدن
محمد
United States
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
علی برکت الله
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
فصل الخطاب هر گونه مذاکره و تعامل با غرب و آمریکا برجام است و هیچ چیز دیگری جایگزین نخواهد شد
مجید
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
وقتی رهبر انقلاب می فرمایند که ما با آمریکا مذاکره نمی کنیم هر کس در هر جایگاهی که دم از مذاکره بزند خائن به نظام مقدس شهداء است و قوه محترم قضاییه باید او را محاکمه و مجازات نماید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
درغگوها
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/11/05
مگه پدافند شخصی بوده...
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1398/11/05
چقد اینا بامردم رو راستن اینا
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1398/11/05
مامور هیچ گناهی نداره که تو زندان برود. شما باید جوابگو باشید.
پاسخ ها
لعنت بر بی غیرت (بیگانه پرست)
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
هیچکس نباید محاکمه بشه
بحث دفاع از حریم هوایی بوده
مثل پدری که غیر عمد فرزندش را زیر بگیرد
اگر این هامثل آمریکا بودند باید اصلأ هدف قرار دادن هواپیما رو انکار می‌کردند
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/11/05
تنزل کرد به یک نفر بدبخت و ختم بخیر شدن جنایت
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/11/05
زدین هوا پیمارو ترکوندین این همه کشته شدن برای شما مثل پشه بود حتی ناراحتم نشدین هنوز تو شوکیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
تو خودتو زیاد ناراحت نکن ترامپ جونت ناراحت میشه
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1398/11/05
مگه عمدی زده که در زندانه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
نه شوخی زده
Omid faghihi
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
نه،میخواسته دستگاه رو امتحان کنه ببینه سالمه!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
براي قتل غیرعمد مگه زندانیی وجود نداره در قانون
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1398/11/05
اگه راست میگید اسمش رو هم بگید
پاسخ ها
دراکولا تا به تا
United States
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اخه یعنی فقط یک نفر مسئول این خراب کاری هست؟ مرغ پخته هم خنده اش گرفت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اسمش مش قاسمه
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1398/11/05
دروغگو ی رسمی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
فقط اون حرفش درست بود که ، مردم دارن آسیب میبینن

وگرنه آقایون که مشکلی ندارن
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1398/11/05
اون بنده خدا چه تقصیری داره دستگاه اشتباه زده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
دستگاه نه سیستم
خاشقچی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
ایران‌سیل‌ایران‌جنگ‌ایران‌زلزله‌‌ایران‌هواپیماایران‌ویران
علی
Ukraine
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
داشته امتحان میکرد اکرامریکا حمله کنه میتونیم بزنیم
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1398/11/05
اون بنده خدا چه گناهی کرده روحانی باید آسمان کشور رو تو شرایط جنگی کلیر میکرده
میترسم شرایطی پیش بیاد که خدایی نکرده یه موشک بیاد طرف ایران سرباز پدافندمون بگه اگر بزنم ممکنه برم زندان
نزنه و چندین هزار نفر شهید بشن
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1398/11/05
مگر هواپیما را ظریف زده
Iran, Islamic Republic of
17:16 - 1398/11/05
نه بابا زندان کجا بوده اینم ی دروغه دیگه
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1398/11/05
دوباره اینا دارن حرف از مذاکره میزنن.بابا ما با امریکا مذاکره ای نداریم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اینا معتاد گدایی غربن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
پرفسور عدم مذاکره یعنی خارج شدن از معادلات جهانی و این یعنی خود تحریمی . مگر در عصر جاهلیت زندگی میکنیم که با مذاکره فریب بخوریم و کشور را دو دستی تقدیم کنیم . شماهایی که مخالف رابطه با دنیا هستید بجای مخالفت و توهین راهکار علمی و عملی ارایه بدید . نه گفتن را ی بچه یکساله هم بدون تفکر بلد هستش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
ایا در این چهل سال که با دنیا کل کل کردیم پیشرفتی هم داشتیم . ی سوال ازت دارم آیا تو اگر مغازه ای بزنی و فقط به دوستان و فامیلت کالا بفروشی میتونی دوام بیاری . دنیا از روز اولش که خدا آفریده با معامله و معاشرت پیشرفت کرده
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1398/11/05
اخه کل کل کردن چه سودی داره میلیونها ادم فقیر شدن شما منتظر هستین اونا جبران کنن .مرد اونیه که بخاطر مردم خودشه کوچک کنه
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1398/11/05
الانم درغ مثلا چرا نمیگه چند نفر کشتند (یعنی ۵۰۰نفر)
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
این افاضات و از کجات در میکنی؟
بعضیا جوکای خنده داری میگن..هواپیما اصالتا متعلق به کشور دیگه ای بوده.تعداد مسافرا کاملا مشخصه.حتی اگه بخوان دروغم بگن چون سرنشین خارجی داشته گندش درمیاد.
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1398/11/05
آقا اجازه بدین خون سردار خشک بشه بعد معامله قرن را بندازین.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
معتاد به مذاکره
Iran, Islamic Republic of
17:40 - 1398/11/05
میخوای مذاکره کنی؟؟؟ ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آخرش چی اجازه نمیدی قربان
Iran, Islamic Republic of
17:43 - 1398/11/05
خجالت هم خوب چیزیه!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
خجالت چیه این بدبختا عزت نمیدونن چیه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اصلا مفهوم خجالت را میفهمی . آیا میدونی اکثر پدران و مادران شرمنده بچه هاشون شدن . خجالت را پدری میکشه که با دست خالی میاد خونه در صورتی که زن و بچه اش گرسنه و چشم براه دست پر پدر . متاسفم که فقط خودت را میبینید و کله خشکتون را
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
چاره شرمندگی پدران مذاکره با کشور بدعهد نیست تدبیر و صداقت و عدم دزدی داختلاس
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1398/11/05
اقای ظریف کشور رو بفروش به امریکا خلاص.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آخه به چه امیدی مذاکره به کی میخاهید احتماد کنیدبادشمن با همین روباه مکار وقتی حرف از مذاکره میزنید انگاردارید خنجرتوسینه ما فرو می کنید واقعا ادم به شما شک میکنه بابا اینا سردار مارا به شهادت رساندند خواهشن به برکت خون شهدا به جون عزیز ترین خود حرف از مذاکره نزنید ما باتمام مشکلات می سازیم تاآینده فرزندانمان کشور خوب باشد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
بسه دیگه تورو خدا جیبتون پر پول وصل هستین به حکومت و میگین مرگ بر امریکا فکر سفره خالی مردم رو نکنین ایران چه فرقی میکنه الان هم مستعمره روسبه و چین هستیم هزینه امریکا ستیزی شما رو مردم بدبخت باید بدن خوب نگاه کنین ببینین تو این چهل سال چه دستاوردی داشتین که بهش افتخار کنین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
روسیه و چین چیزی برای فروش نذاشتن همش را مفتی خریدن اونوقتی که امثال شما شعار میدادید و بعدش در خواب سنگین فرو رفته بودید . بیدار شوید بسه از بس خودتون را به خواب و نفهمی زدید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
باباظریف چکاره است،موافقط بامذاکره ازجای دیگه داده میشه
Iran, Islamic Republic of
17:51 - 1398/11/05
ای سخن گوی دروغگویان و قاتلین بالفطره
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1398/11/05
مگر ناف شما رو با مذاکره بریدند؟دفعه قبل مذاکره توفیقی نداشتید چرا اصرار دارید مقاومت مردم سر میز مذاکره معنی کنید لطفا به مردم باندیشید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اتفاقا اگه خوب نگاه کنی میبینی ناف ایران رو با جنگ و فاجعه و، ، ، ، بریدن
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1398/11/05
یک بنده خدایی مثل سردارسلیمانی که به ملتها ودولتها بدون توقع خدمت میکرد را به چه قیمتی معامله میکنید
پاسخ ها
ملایری
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
معامله کردندددددددددد. بسیار نازل و حقیرانه تا برجام موشکی و مقاومت منطقه ای را رقم بزنند
United Arab Emirates
18:07 - 1398/11/05
مثل ترامپ روراست باشید
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1398/11/05
ترامپ خودش گفته مردم آمریکا به من به اندازه یک سگ هم ارزش نگذاشتن آنوقت شما میگوید باآن که از سگ هم کمتراست
مذاکر کنیم بابا شما کی هستید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
بدبختی ما همینه دیگه چسبییدین به ترامپ
ترامپ اینو گفت ترامپ اونو گفت
از اینکه این مردک دیوونه هست شکی نیست
ایکاش مشکل ما شخص ترامپ بود
کجای دنیا به ایران نگاه مثبت داره؟
یمن ، افغانستان یا سوریه؟
تا کی هر روز باید برای دنیا آرزوی مرگ کنیم و صبح که از خواب بلند میشیم ببینیم یه فاجعه جدید افتاده به جونمون؟
خسته نشدین از این همه خون و خون ریزی ؟
خنده از یاد این ملت رفته
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1398/11/05
چرا همیشه دو پلو حرف می زنید با مردم روح راست نیستین
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1398/11/05
هرکشوری که با امریکا رابطه داشته باشد ملت ان کشور در اسایش ودولت ان کشور در تنکنا
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1398/11/05
پیاده نظام آمریکا در راس قوای مجریه و امور خارجه!
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1398/11/05
هزینه وبودجه مملکت بابت باج به روسیه وچین وکشور های همسایه ومهمات جنگی وهسته ای ودور زدن تحریم ها هرز میرود والا اگر فقط با امریکا مانند ترکیه ظاهر را حفظ کرده وکار خودمون را می کردیم وابن همه بد بختی برای ملت ببار نمی اوردیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
لطفا وقتی سواد سیاسی چیزی را ندارید نظر ندهید .برای نظرتون واقعا متاسفم
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1398/11/05
حادثه بوده از عمد نزده که الان زندان باشه
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1398/11/05
با دیپلماسی فعال و قوی که دریای خزر رو در ازای هیچ به روسیه دادید و ارزوی پطر کبیر داره تحقق پیدا میکنه و در باقی بخشها هم جز دشمن تراشی و جلوه دادن روسیه اصلیترین ضربه زننده به ایران در طول تاریخ به عنوان دوست دیگه چه کار مفیدی کردید البته به جز برجام که یک آبروریزی تاریخی هست و در همه کشورها به عنوان مثالی از دیپلماسی اشتباه درس داده خواهد شد.امضا روی برگه مهم نیست نتیجه مهم است.
Iran, Islamic Republic of
18:43 - 1398/11/05
اقای ظریف شماهم مثل بقیه مسولین صداقت نداری.
Iran, Islamic Republic of
18:47 - 1398/11/05
باید دست آمریکا رو ببوسید که با خاک کشور رو یکسان نکردش... درود بر امریکا و شخص ترامپ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
با هم محشور شید ایشالله
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1398/11/05
۱۴۰۰ نزدیک تر از اون چیزی هست که فکر میکنی
بعدش تو و ارباب آمریکایی ت باید جواب پس بدی
خائن وطن فروش
هنوز ۴۰ حاج قاسم نشده
وطن فروش
United Kingdom
19:23 - 1398/11/05
زمینه ترور حاج قاسم رو طراحی کردید که شرایط فرجام موشکی رو کلید بزنید مرگ بر خائنین که خون حاج قاسم رو معامله کردند چقدر حقیرید دیپلماسی لبخند خیانت مردم اجازه مذاکره موشکی رو نمیدهند
Switzerland
19:35 - 1398/11/05
بهترین وصف تو همونه که پمپئو گفت:
ماله کش اعظم
حالا منتظر باش تا تحریمها را بردارند
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1398/11/05
عجب چیزی آقای ظریف همش بنداز گردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تووریس جمهورت مسئولین ایران نیستید همیشه بعد از سه چهارروز باخبر میشوید از مشکلات داخلی خصوصا روز جمعه از همه چیز باخبر هستید اگر مشکلی توسوریه یا یمن بود خبردار بودید پس دروغ گفتید آبروی مملکت بردید
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1398/11/05
دولت گرین کارتی غربگدای کاسه لیس مکرون ومرکل؛شماکی ازاین احساس بی هویتی دست برمیدارید ،اگراینقدرکه برجام برجام کردید چیزی گیرتان آمده بودبقیه مملکت راهم تقدیم غربیهاکه ریشه سیاست همه آنهانابودی ایران است میکردید
Iran, Islamic Republic of
20:46 - 1398/11/05
بهترین راه کار با آمریکا بودن است.بقیه کشورها،یک مشت گداوگشنه اند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
احسنت
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1398/11/05
خائن هنوز دست برنمی داری کی میخوای بفهمی که آمریکا قابل اعتماد نیست،همین کارا رو کردی که آمریکا جسور شده بدبخت خائن ، فکر کردی ما نفهمیدیم بعد حمله موشکی به اربابانت نامه زدی ما دیگه کاری نمیکنیم.... اخبار داغ مدیونی اگه سانسور کنی تا الان همه نظراتم را سانسور کردی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
ممنون اخبار داغ حقیقتو همیشه چاپ کن ، بخدا اینا بانی و باعث این همه خیانت هستند در حقیقت اینا قاتل سردار دلها هستند.... خدا لعنت کنه شما را آقایان چرا اینقدر کشور را ذلیل می کنید مگه برجام و هزار بزن ببندپشت پرده با اربابانتان چه سودی داشت فقط کلاه گشاد سرتون رفت
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1398/11/05
جای این بیچاره هاباید شما مسعولین بی عرضه توهواپیما میبودین به پدافندم یه جایزه بدن
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1398/11/05
سازش وصلح وتفاهم وکنار آمدن تا حد ممکن بهترین راه حل است.
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1398/11/05
کلا دولت روحانی همه دروغگو لاف زن و مردم فریب هستند
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1398/11/05
سیا ستمداران ما ا ز ترکیه، چین ، حتی روسیه یاد بگیرند در حوزه دپلماسی فعال اند دیدار وگفتگو میکنند با مخالفین خودشان ،جنگ زرگری هم راه میندازند در هر صورت روشهای کم هزینه تر را برای منافع ملی خودشان انتخاب میکنند اما ما .....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
یاد نمیگیرند
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1398/11/05
توهم دروغ گو شدیا خودتان سالیان سال است مابین دونماز آرزو ی مرگ برای آمریکا میکنید حالا وزیر خارجه آمریکا یک توئیت توهین آمیز برای شما فرستاده ناراحتید
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1398/11/06
تو رو خدا مذاکره کنید بسه دیگه بریدیم به خدا تحملون ته کشیده . مذاکره کن لعنتی
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1398/11/06
ای بابا،تا کی دیگه،با امریکا صلح کنید دیگه،البته ب شرطی ک امریکا زیاده خواهی نکنه و اگه صلح شد ی زمانی تمام اجناس باید قیمتشون نصف بشه و اگه نشه دیگه ی بهونه الکیه
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1398/11/06
آقای ظریف لااقل صبر میکردید تا چهلم آقای سلیمانی بگذرد و بعد دم از مذاکره میزدید اصلا عقلتان کجا رفته شما باصطلاح اصلاح طلبان از زمان جنگ تحمیلی دارید مذاکره میکنید آیا واقعا برای شما چند صباح زندگی مثلا در رفاه ارزش ذلت مذاکره با شیطانی همچون آمریکا را دارد اصلا تا کنون کدام کشور از مذاکره با آمریکا به رفاه آبرو مندانه رسیده. این را آویزه گوشتان کنید که دیپلماسی فقط بین دو شخص یا دو کشور همطراز جواب میدهد نه بین ظالم و مظلوم . پس اگر میهن پرست هستید اول اقتصاد را درست کنید تا دیگر احتیاجی به چنین مذاکره خفت باری نباشد.
بدست آهن تفته کردن خمیر
به از دست بر سینه پیش امیر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج