انتقاد از رفتار غیرقانونی مرزبانی آمریکا با ایرانیان
۹۵۳۸۳۴
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
۱۲۷۲۹ 
سخنگوی وزارت خارجه رفتار غیرقانونی و غیر انسانی مرزبانی آمریکا نسبت به ایرانیان را نقض فاحش حقوق بشر و قابل طرح و پیگرد در مراجع حقوق بشری عنوان کرد.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت خارجه رفتار غیرقانونی و غیر انسانی مرزبانی آمریکا نسبت به ایرانیان را نقض فاحش حقوق بشر و قابل طرح و پیگرد در مراجع حقوق بشری عنوان کرد.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امورخارجه با اشاره به رفتار غیر قانونی و غیر انسانی اخیر مرزبانی آمریکا نسبت به اتباع یا متولدین ایران اظهار داشت: اینگونه اقداماتِ کاملا تبعیض آمیز که صرفا به دلیل نژاد و ملیت و احیانا مذهب افراد صورت می گیرد، کاملا از لحاظ قوانین و اصول بین المللی حقوق بشر مردود بوده و مسئولیت دولت آمریکا را به دنبال دارد.

موسوی افزود: از آنجا که این افراد توسط مرزبانان و نیروهای امنیتی آمریکا در مورد عقاید سیاسی و اعتقادیشان مورد سوال واقع شده و به حسابهای آنها در فضای مجازی نیز با اجبار وارد می شوند، این اقدام از مصادیق تفتیش عقاید و نقض فاحش حقوق بشر محسوب می شود.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی، ضمن محکوم کردن شدید آزار و اذیت هموطنان ایرانی از سوی مرزبانی آمریکا، خاطرنشان کرد: این اقدامات علیه ایرانیان در راستای سیاست خصمانه و کینه جویانه رژیم آمریکا با ایران و هویت و موجودیت ایران است که یکبار در قالب تصمیم به منع ورود ایرانیان به آمریکا متجلی می شود، بار دیگر در تهدید به حمله به مراکز فرهنگی و تمدنی ایران زمین خود را نشان می دهد، دیگر بار در ترور بزدلانه قهرمان اسطوره ای مبارزه با تروریسم ظاهر می شود و اخیرا هم به شکل دیگری در قالب آزار ایرانیان در مرزهای آمریکا بروز می یابد.

موسوی تاکید کرد: قطعا این رفتار دولت آمریکا قابل طرح و پیگرد در مراجع حقوق بشری است.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1398/11/05
خیلی هم کار خوبی میکنن اگه میگیم با هم یک صدا مرگ بر امریکا پس امریکا رفتن تون چیه مخصوصا انگل زاده ها
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1398/11/05
این ترامپ از خدا بی خبر بر می گرده میگه من پشت مردم ایران هستم آخه ...... چطوری مردم ایران را دوس داری که تو مرز کانادا اونا را بازداشت می کنی فقط به فقط حرف مفت می زنه خدا لعنت کند این حیوان بی رحم درند را
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1398/11/05
آمریکا چرا فرزندان برخی دولتمردان غربگرای اصلاحطلب را اخراج نمی کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1398/11/05
با بیکانه باید همین رفتار را کرد بلکه بدترش ....
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1398/11/05
مگ دشمنمون نیستن ... پس انتقادش برا چیه !!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1398/11/05
مرز خودشونه. باید از ورود غیرقانونی جلوگیری کنن. حالا اگه اونا اینجا بودن میگفتین برا جاسوسی اومدن
Iran, Islamic Republic of
18:21 - 1398/11/05
مگه ایرانی تو کشور خودش حقوق بشر داره که انتظار داری تو آمریکا حقوق بشر داشته باشه؟؟؟؟!!!!! شما که اصلن حقوق بشر حالی تون نیست!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج