جریمه ایرلاینِ آمریکایی به‌دلیل تبعیض علیه اسلام
۹۵۳۹۸۲
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۸
۹۹۲۶
شرکت هواپیمایی آمریکایی "دلتا ایرلاینز" به‌دلیل تبعیض قائل‌شدن علیه مسافران مسلمان به پرداخت ۵۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم شد.

ایرنا: شرکت هواپیمایی آمریکایی "دلتا ایرلاینز" به‌دلیل تبعیض قائل‌شدن علیه مسافران مسلمان به پرداخت ۵۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم شد.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، ‌ این شرکت هواپیمایی سه مسافر مسلمان را از پرواز با هواپیماهای دلتا محروم کرد.

وزارت حمل و نقل آمریکا اعلام کرد که شرکت دلتا قوانین ضد تبعیض را زیر پا گذاشته و در اقداماتی تبعیض آمیز دست داشته است.

در یکی از این موارد، یک زوج مسلمان در سال ۲۰۱۶، پس از اعلام نارضایتی از رفتار یک مهماندار، از فهرست پرواز ۲۲۹ دلتا در فرودگاه شارل دوگل پاریس حذف شدند.

وزارت حمل و نقل آمریکا اعلام کرد که خلبان این هواپیما، پروتکل امنیتی شرکت هواپیمایی دلتا را زیر پاگذاشته است.

مورد دوم مربوط به مسافر مسلمان دیگری بود که در سال ۲۰۱۶ با پرواز ۴۹ هواپیمایی دلتا از آمستردام قصد عزیمت به نیویورک را داشت.

وزارت حمل و نقل آمریکا با اعلام اینکه خلبان این پرواز پروتکل امنیتی دلتا را رعایت نکرده است، نحوه رفتار با مسافر مسلمان را تبعیض آمیز دانست.

شرکت دلتا اتهام رفتار تبعیض آمیز علیه مسافران خود را رد کرد، اما در عین حال تائید کرد که در این دو مورد، می توانست رفتار متفاوت تری درپیش گرفته شود.

وزارت حمل و نقل آمریکا اعمال جریمه نقدی علیه شرکت دلتا را عاملی بازدارنده برای تکرار اتفاقات مشابهی از سوی این شرکت هواپیمایی و شرکت های هواپیمایی دیگر برشمرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1398/11/05
ایرانیا رو هم باید جریمه سخت بکنن بدلیل رعایت نکردن حقوق بقیه ادیان یا حتی بی دینهای گرامی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج