قالیباف: پُشت درهای بسته لیست را نخواهیم بست
۹۵۴۰۰۲
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴
۷۲۰۱ 
محمدباقر قالیباف در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه در نظام مدیریتی ما نسبتی میان اهداف و ساختار مدیریتی وجود ندارد، گفت: معتقدم تا وقتی این مشکل حل نشود اوضاع سامان نمی‌یابد.

ایسنا: محمدباقر قالیباف در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه در نظام مدیریتی ما نسبتی میان اهداف و ساختار مدیریتی وجود ندارد، گفت: معتقدم تا وقتی این مشکل حل نشود اوضاع سامان نمی‌یابد.

قالیباف گفت: اداره یک کشور نیازمند داشتن هنر حکومت داری است. ما وقتی جلو می رویم می بینم میان حکمت عملی و نظری ما یک الزاماتی وجود دارد که برایش پاسخ مناسب نداریم.

وی افزود: ناکارآمدی در بخش‌هایی از سیستم مدیریتی ما اشباع شده است. یعنی اگر افراد آن را ول کنند تا خودش پیش برود وضعیت بهتری خواهیم داشت. البته این حرفها دلیل بر این نیست که نقاط قوت را نبینیم که به جای خود باقی است.

قالیباف با بیان اینکه حرکت بر اساس قانون اساسی باید در مجلس شروع شود، گفت: ممکن است بگویند تو در مجلس نبودی و تجربه آن را نداری. من این را قبول دارم اما وقتی تجربه کسانی که در مجلس بودند را نگاه می کنم و خودم هم دستی بر آتش مدیریت داشته ام، به همین دلیل می گویم کار باید از مجلس آغاز شود.

فرمانده اسبق نیروی انتظامی با یادآوری اینکه وقتی در ناجا کارم را شروع کردم به این فکر میکردم که اگر بعد از چهار ماه به کار مسلط نشوم بعد از چهل ماه هم مسلط نمی شوم، اظهار کرد: من آن زمان گفتم باید در درون به نیروی انتظامی هویت دهم. در بیرون هم می خواهم کاری کنم که وقتی کسی خواست به پاسگاه کلانتری برود قبلش بیایند پیش من و بگویند که کارشان چیست.

وی ادامه داد: هیچکدام از دوستان ما به این دو حرف اعتقاد نداشتند و به ما می گفتند که اینجا سپاه نیست. به ما می گفتند که شما با هویت پاسداری به ناجا آمده‌ای و کارهایی که می گویی در اینجا شدنی نیست اما ۱۴ ماه بعد همان که گفتیم اتفاق افتاد. یعنی ۱۱۰ راه افتاد و هرکسی قبل از رفتن به پاسگاه پیش ما بیاید و این کار را نه من که همان پرسنل انجام دادند.

این فعال سیاسی اصولگرا با یادآوری جلسه‌اش با دولت خاتمی برای رفع آلودگی هوای تهران گفت: در آن جلسه طرحهای ما مورد بحث قرار گرفت و یکی از موضوعاتی که پیش آمد این بود که شما به جای این موضوعات اگر توانستید، مشکل کمربند بستن را در خودروها حل کنید. آنجا پذیرفتم و بعد دیدیم که چقدر تغییر در این زمینه انجام و بهبود ایجاد شد.

قالیباف با تاکید بر اینکه هرچقدر سیستم بوروکراسی و دولت قوی شود مردم تضعیف می‌شوند، گفت: اگر ما می‌خواهیم قوی شویم باید ایران قوی شود و اگر قرار است ایران قوی شود باید مردم قوی شوند و نمایندگان مجلس هم باید بکوشند کشور را قوی کنند، نه اینکه نظام بروکراتیک را قوی کنند. اگر قرار است این اتفاق در مجلس رخ دهد باید نمایندگان هم قوی باشند و در آنجا تحول رخ دهد.

وی با بیان اینکه معتقدم در گام دوم انقلاب تحول باید از مجلس آغاز شود، تاکید کرد: این اتفاق باید از سوی جوانان، نیروهای انقلابی و کارآمد رخ دهد. البته جوان هم مفهومی نسبی است یعنی اگر متوسط سن مجلس ۵۰ سال باشد، آن مجلس جوان است.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه در دوم اسفند واقعا دلسوزان نظام و دلدادگان انقلاب که شیفته خدمت هستند باید تحول را از مجلس شروع کنند، تاکید کرد: برای اینکه تحولی ایجاد کنیم که مردم حس کنند و امیدوار شوند که آینده خوبی در انتظارشان است و جبران مافات می‌شود، نیازمند یک برنامه پنج‌ساله‌ایم.

قالیباف ادامه داد: البته این معنایش چنین نیست که در پایان آن پنج سال همه مشکلات حل شده باشد بلکه منظور این است که در طول این پنج سال مردم تغییر را حس کنند و گرنه قرار نیست همه تغییرات در سال آخر رخ دهد. برای این کار باید تغییر در آن ۲۹۰ نفر مجلس رخ دهد.

وی تصریح کرد: من از مشکلات آیین‌نامه مجلس و از نقاط ضعف سیستم مدیریتی آگاهم و می‌دانم که برخی از اصول قانون اساسی را سال‌هاست کنار گذاشته‌ایم و هیچ توجهی به آن نمی‌کنیم اما این معنایش چنین نیست که قرار است هیچ کاری نکنیم تا وضعیت به همین شکل ادامه یابد. دولت باید ناظر امور باشد حتی اگر کارهای کوچکی باشند. در دوران ناجا هم تلاش زیادی کردم تا با وزارت اطلاعات و دولت صحبت کنم و بپذیرند که پاسپورت دادن یک کار خدماتی است و دلیلی ندارد دست ما باشد. الان می‌بینیم که کار را پلیس + ۱۰ انجام می‌دهد.

قالیباف افزود: هرچه قدر کار دقیق، علمی و منظم باشد و با قدرت انجام شود در آن فساد نخواهد بود و به چنین کاری انقلابی می‌گوییم. اگر این گام را بلند و محکم برداریم آن وقت سایر گام‌ها را می‌توان راحت‌تر برداشت وگرنه اگر مجلس قوی نشود کارها درست انجام نخواهد شد.

وی در پایان این نشست در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت شورای ائتلاف اصولگرایان گفت: تا الان مجموعا در شورای نیروهای انقلاب همه احزاب اصولگرا حضور دارند و فقط دوستان جبهه پایداری مانده‌اند که با آنان هم در حال گفت‌وگو هستیم. این ۱۵۹ نفر فعلی هم که هستند به ۹۰ نفر می‌رسند و در ادامه به ۳۰ نفر لیست می‌رسد و این کار پشت درهای بسته انجام نمی‌شود بلکه انصافا شفاف انجام خواهد شد و دیگر خبری از گروهای مختلف ۵+۲ و ۸+۷ و این مسائل وجود ندارد.

قالیباف در پاسخ به این پرسش که سازوکار برگزیدن کسانی که در سایت معرفی‌شده از سوی وی برای حضور جوانان در انتخابات ثبت نام کردند چگونه پیش رفت، اظهار کرد: در آن سایت حدود ۶۳۰۰ نفر ثبت نام کردند که از میان آنان کسانی که شرایط و شاخص‌های لازم زمان ثبت‌نام داشتند را جدا کردیم و به ۱۳۰۰ نفر رسیدیم. بعد از آن به حدود ۷۰۰ نفر رسیدیم و ۲۸۰ نفر که قابلیت این کار را داشتند مورد مصاحبه قرار دادیم. در نهایت اگر درست به خاطر داشته باشم ۹۰ نفر بودند که در تهران و شهرستان‌ها برگزیده شدند و به آنان گفتیم بروید و ثبت‌نام کنید و آنان را به شورای ائتلاف نیز معرفی کردیم. البته من نمی‌گویم که این سازوکار ایرادی نداشت ولی واقعا سعی ما بر این بود که عدالت را رعایت کنیم و به نظرم این روش بهتر از انتخاب افراد پشت درهای بسته برای حضور در لیست یا ثبت‌نام در انتخابات بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1398/11/05
اگر قالیباف پاش تو مجلس باز بشه
فاتحه مجلس هم مثل شهرداری خوانده
است.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
جالبه همون پلیس + ۱۰ رو که ادعا کرده راه اندازی کرده نگفته دفاتر رو به اقوام و دوستانش واگذار کرده
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1398/11/05
290 نفر ❓90 میلیون ایرانی را... قضاوت نمیکنم
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1398/11/05
بااین‌حرفها‌کسی‌نیستی
United Arab Emirates
22:04 - 1398/11/05
خیلی دوربرداشتی چه خیال کردی
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1398/11/05
استاد سخنوری هستن ایشون!!!
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1398/11/05
دعوا برسر قدرت چه اصولگرا چه اصلاح طلب نوعشون از يه قماشه دروغ دروغ دروغ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
دیگه مردم دلخوشی نه از اصلاح طلب دارند نه از اصولگرا.اینا همشون از یه قماشند و این دسته بندی ها برا سرکارگذاشتن ملته.خوشبختانه ملت دیگه فریب این چیزا رو نمیخورند
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1398/11/05
واژه(ناجا)مطابق آیین نامه صرفا در مکاتبات داخلی نیروی انتظامی مورد استفاده قرار میگیرد،ودر محاوره این مخفف که بمعنی بیجا میب
اشد استفاده نمی شود آنهم از زبان فرمانده!درضمن ایشان بدوا بایستی درمورد ابهامات دوران حضور در شهرداری ونیز منابع هزینه های سرسام آور چند دوره کاندیداتوری خود شفاف سازی نمایند
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1398/11/05
تا اینجا انتخابات هر دو جریان فاقد برنامه بودند چون اگر برنامه داشتند کشور به نقطه بحران نمیرسید حالا برای یک بار هم شده به دور از هر نگاه سیاسی واقعا به برنامه رای دهیم تاشاید جامعه از این بدبختی نجات یابد
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1398/11/05
حالا که یک مدیر جهادی با سابقه کاری درخشان می خواد به یاری خدا وبا کمک جوانهای مومن و متخصص تغییری تو این مجلس بی فایده انجام دهد خاله زنکها و اونهایی که از اوضای آشفته عادت کردن به نوایی برسن احساس خطر برای منافع باد آورده خودشان کردند و با حرفهای مفت و بی اساس ساز مخالف می زنند ولی همانطور همیشه خدا در سخترین روزها به احترام خون شهدا به داد این مملکت رسیده انشاا... این بار هم دست سوء استفاده کننده ها و فرصت طلبها را کوتاه می کند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
ببینیم و تعریف کنیم انشالله
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
مدیر جهادی رو خوب اومدی ، این اینقدر قدرت طلبه حتی اگه شده تو شورای شهر هم شرکت میکنه ، کشور وقتی یک نفر تو تمام انتخابات شرکت میکنه ، باید خیلی کمبود نیرو داشته باشه ، اینا اگه مغز داشتن ایران نبودند
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1398/11/06
دمت گرم قالیباف.بیا کشور ومجلسو تکون بده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
حرف زدن راحت هست دکترجان عمل بسیارسخت
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1398/11/06
فقط بدرد نیروی انتطامی میخورد ولا عیر در شهرداری دیدید چقدر از مردم گرفت ودر اخر هم با کلی بدهی کنار رفت حرف خوب می زنه ریاست طلب اسرافی
Iran, Islamic Republic of
06:32 - 1398/11/06
خودت رو به هر دری می زنی برا پست وسمتای دولتی به اسم خدمت
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1398/11/06
آقای سردار شما و فرزندان به سوریه یا عراق نمیروید از حرم دفاع کنید خدمت فقط ریاست جمهوری و یا مجلس نیست شما چرا دنبال شهادت نیستید فقط دنبال ریاست هستید!
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1398/11/06
بابا، تو از جان ملت چه میخواهی سردار، مگر تجربه جنگ مدیریت نداری ،آقا برو بشین تجربیاتت را بنویس تا آیندگان استفاده کنند بگذارید جوانها به میدان بیایند، اینهمه مشکلات ببار آوردید بس نیست. شما را به همان دینی که می پرستید کوتاه بیایید وفکر آخرتتان رانیز بکنید. ای کهنه سرباز
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج