ناپولی - یوونتوس؛ بازگشت به جهنم سن‌پائولو
۹۵۴۱۱۶
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
۳۷۲۹
از ساعت ۲۳:۱۵ در یکی از مهم‌ترین بازی‌های هفته سری A ایتالیا، یوونتوس صدرنشین مهمان ناپولی خواهد بود.

خبرورزشی: سن‌پائولوی پرحاشیه منتظر یک جرقه! امشب از ساعت ۲۳:۱۵ در یکی از مهم‌ترین بازی‌های هفته سری A ایتالیا، یوونتوس صدرنشین مهمان ناپولی خواهد بود. نبردی که حالا دیگر بین تیم‌های اول و دوم جدول نیست، اما بازگشت مائوریتسیو ساری به بندر ناپل آن را خاص کرده است.

ناپولی؛ در دل هواداران‌

نمی‌دانیم باشگاه ناپولی چه فکری کرد که کارلو آنچلوتی باتجربه را کنار گذاشت و این ریسک را پذیرفت که سکان هدایت پارتنوپی بحران‌زده را به جنارو گتوزو بدهد. چند هفته گذشت و مشخص شد این تصمیم کمی احساسی بوده و مشخص نیست گتوزو در بندر ناپل موفق شود. تیم او بدتر از تیم کارلتو نتیجه می‌گیرد و هیچ نکته مثبتی در آن نمی‌بینیم.

گتوزو در میلان هم چندان وضعیت بهتری نداشت و فقط در برخی مقاطع نتایج خوبی می‌گرفت که به نظر می‌رسید فقط یک جرقه باشد. ناپولی در ۵ بازی با کرگدن اخیر ۴ باخت داشته، در حالی که با آنچلوتی از ابتدای فصل همین میزان باخت را داشت. نمی‌دانیم باشگاه ناپولی تا چه زمانی گتوزو را تحمل می‌کند، اما حداقل این را می‌دانیم اگر تیم او برابر یوونتوس نمایشی متفاوت داشته باشد تا مدتی در دل هواداران جا باز خواهد کرد.

یوونتوس؛ به صدرنشینی فکر کن

اگر مائوریتسیو ساری بگوید به رویارویی با هواداران ناپولی در ورزشگاه سن‌پائولو فکر نمی‌کند، حرفش را باور نکنید! پارتنوپی با ساری روز‌های خوبی داشت، اگرچه قهرمان نشدند. ساری هم از کنار اعتماد این باشگاه اعتباری برای خودش در حرفه‌اش کسب کرد. حالا پس از یک دوره حضور در چلسی و دوری از ایتالیا فرصت پیدا کرده به ناپل برگردد، جایی که هواداران زمانی دوستش داشتند و حالا برخی او را خائن می‌دانند که مربی یووه شده.

باید ببینیم هواداران ناپولی چه واکنشی نسبت به بازگشت ساری خواهند داشت، اما ماریو روی بازیکن ناپولی می‌گوید او را تشویق خواهند کرد. ببینیم و تعریف کنیم! از داستان ساری و ناپولی که بگذریم باید اشاره کنیم که یوونتوس حال و روز خوبی داشت. فعلاً از رقیب سمجی مثل اینتر کمی فاصله گرفته‌اند و می‌خواهند این فاصله را حفظ کنند. اتفاقی که با آمادگی بانوی‌پیر غیرممکن نیست.

آخرین جدال

جدال رفتم دو تیم در هفته دوم سری A جذاب و پرهیجان بود که در نهایت یووه ۴ بر ۳ برد. دانیلو، ایگواین، رونالدو و کولیبالی (گل‌به‌خودی) برای یووه و مانولاس، لوسانو و دی‌لورنتسو برای ناپولی گل زدند.

آمار بازی

۴) در ۵ نبرد اخیر ناپولی و یوونتوس، بیانکونری ۴ بازی را برده و فقط یک مرتبه باخته است.
۳) ناپولی در ۳ فصل از ۴ فصل اخیر نایب‌قهرمان شده و از سال ۲۰۰۹ به بعد هیچ‌وقت پایین‌تر از رده ششم قرار نگرفته.
۵) یووه با ۵ برد متوالی به استقبال نبرد سن‌پائولو می‌رود، در حالی که مرتبه قبلی بعد از ۵ برد برابر لچه متوقف شد.
۳) پارتنوپی در ۳ بازی آخرش شکست خورده که این اتفاق از آوریل ۲۰۱۲ به بعد برای‌شان رخ نداده بود.
۲۷) وضعیت ناپولی با خروج کارلتو و حضور گتوزو بدتر هم شد. این تیم حالا با یووه صدرنشین ۲۷ امتیاز اختلاف دارد.
۱۲) کریستیانو رونالدو حسابی آماده است و در ۹ بازی اخیر در تمامی رقابت‌ها ۱۲ گل به ثمر رسانده.

مصدومان و محرومان

گتوزو بدشانس است که برای این بازی حساس تقریباً نیمی از ترکیب اصلی‌اش را در اختیار نخواهد داشت. دریس مرتنس، فوزی غلام، آلان، کوین ماکویی، کالیدو کولیبالی، نیکولا ماکسیموویچ و الکس مرِت همگی به‌دلیل مصدومیت نبرد با یووه را از دست داده‌اند. جورجو کیلینی، سامی خدیرا، دانیلو، ماتیا دی‌شیلیو و مریح دمیرال هم مصدومان یوونتوس هستند.

ترکیب احتمالی دو تیم

ناپولی: اوسپینا، هیسای، مانولاس، دی‌لورنتسو، روی، روئیس، دِمه، زیلینسکی، کایخون، اینسینیه و میلیک
یوونتوس: شچسنی، کوادرادو، بونوچی، دی‌لیخت، ساندرو، بنتانکور، پیانیچ، متوئیدی، دیبالا، ایگواین و رونالدو

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج