جشنواره تئاتر فجر امسال حامی مالی ندارد
۹۵۴۲۰۹
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
۵۱۳۰ 
نشست خبری سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با حضور مدیرکل هنر‌های نمایشی، دبیر این رویداد و مدیران بخش‌های مختلف صبح روز ششم بهمن در مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

ایلنا: شهرام کرمی (مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی) در نشست خبری جشنواره تئاتر فجر از سه چالشی که این دوره از جشنواره با آن مواجه است، سخن گفت.

کرمی، اهمیت این رویداد را بدیهی خواند و با اشاره به اینکه تاثیرش به عنوان بزرگترین رویداد هنرهای نمایشی واضح است، گفت: اهمیت این رویداد در خود جامعه هنرمندان است که با شور در آن شرکت کردند.

مدیرکل هنرهای نمایشی بخشی از مشکلات جشنواره تئاتر فجر را چالش‌های همیشگی خواند که امسال هم این رویداد با آن دست به گریبان بوده است و تصریح کرد: امسال در جشنواره با فقدان اعتبار و با کسر بودجه روبه‌رو بودیم که تلاش داشتیم با جذب اسپانسر بخش عمده آن را برطرف کنیم اما جای تاسف دارد که جشنواره بدون مشارکت هیچ اسپانسری برگزار می‌شود. متاسفانه برخلاف سایر هنرها، هیچ نهادی در این حوزه کمکی نکرد و این را به عنوان گله مطرح می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم با حمایت از سرمایه‌های واقعی تئاتر، رویداد سی و هشتم را به نحو شایسته‌ای برگزار کنیم، گفت: برنامه‌ریزی ما این بود که از آثار باکیفیت خارجی دعوت کنیم اما با چالش‌های عمده‌ای مواجهه شدیم که تلاش کردیم اتفاق‌های مثبت و موقری بیفتد.

این مدیر تئاتری ادامه داد: از چالش‌های دیگر، عدم تمایل برخی گروه‌ها در چند هفته اخیر برای حضور در جشنواره بود که باعث شد در تنظیم جدول نهایی با معضل روبرو شویم.

کرمی تصریح کرد: همین‌جا به صراحت بگویم یکی از موضوعات مهم و جدی که می‌تواند منجر به شکوفایی تئاتر ما شود همدردی و هماهنگی خانواده بزرگ تئاتر ایران است.

او یادآور شد: تعدادی از خانواده نجیب تئاتر ایران با احساس پاک تصمیم گرفتند آثارشان را به جشنواره ارائه ندهند که به خودی خود قابل احترام است و ما به این رای و نظر احترام می‌گذاریم اما چیز دیگری را از این عدم تمایل به حضور، تفسیر نکنیم. بسیاری از هنرمندان علیرغم این عدم حضور، همدردی و اعلام مشارکت‌شان را برای برگزاری جشنواره اعلام کردند و گفتند آنچه اتفاق می‌افتد با حضور همه هنرمندان خواهد بود که می‌توانیم جشنواره پرافتخاری برگزار کنیم. شک نکنید با حمایت شما اهالی رسانه و همه هنرمندان می‌توانیم رویداد سی و هشتم را به نحو شایسته‌ای برگزار کنیم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج