قالیباف: جوانان باید محکم به میدان بیایند
۹۵۴۸۶۲
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۶
۱۱۴۷۴
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تشییع پیکر شهید سلیمانی نشان داد مردم پای انقلاب هستند.

 خبرگزاری تسنیم: محمدباقر قالیباف که عصر دوشنبه در مراسم گرامیداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد لولاگر سخن می گفت، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند شهید سلیمانی پرورده مکتب امام راحل است، منش ایشان یک مکتب و درس اموز است.

وی با اشاره به سابقه آشنایی اش با شهید سلیمانی بیان کرد: ایشان نزدیک دوست من بود. یکی از ویژگی های ایشان احترام خاص و باورنکردنی اش به مردم بود فارغ از اینکه انها را بشناسد یا نه. مردم به ما هو مردم؛ جوان ، پیر، فقیر، تحصیلکرده یا بیسواد برایش موضوعیت نداشت و هرجا احساس می کرد می تواند کاری برای مردم انجام دهد حتما اقدام می کرد. در این میان به یک قشر هم به طور ویژه ارادت داشت و ان خانواده شهدا بود. وقتی فرزندان شهدا می امدند پیش او و او را سردار سلیمانی خطاب می کردند، به انها می گفت من ناراحت می شوم اگر به من بگویید «سردار». به من بگویید عمو و همه بچه های شهدا به او عمو می گفتند.

فرمانده لشگر پنج نصر در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه بعد امنیتی کار ایشان بالا بود و مشغله کاری بسیار هم داشت، گفت: با این اوصاف تلفن بچه های شهدا را همیشه پاسخ می داد و در خانه اش به روی آنها باز بود حتی فرزند شهدایی که ان شهدا را هم نمی شناخت.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه شهید سلیمانی 20سال فرمانده نیروی قدس بود، تصریح کرد: اما کسی ایشان را نمی شناخت و ایشان با اخلاص کار می کرد. وقتی دشمن و اسراییلی ها و امریکایی ها کار با اخلاص-از جهت فرد خودش کاری که از جهت مبنایی و نگرشی مبتنی بر سنت های الهی بود – او و توانمندی هایش را دیدند انقدر از او گفتند تا مردم خود ما تازه ایشان را شناختند.

وی با تشریح ویژگی های سنت های الهی گفت: این سنت ها همیشه ثابتند نه تبدیل می شوند و نه تحلینه تغییر می کنند. تبدیل نمی شوند یعنی هیچ وقت نمی شود تا خلقت هست و جهان پابرجاست این سنت الهی برداشته شود و یکی دیگر جایش بیاید. تغییر هم نمی کنند. سنتهای الهی نه تبدیل می شوند به معنای اینکه حذف شوند و ونه تغییر پیدا کنند. همیشه ثابتند. البته خیلی از این سنت های الهی با قوانین امروز دنیای ما نه تنها همخوانی ندارد که در تضاد هم هست.

به عنوان مثال در قاعده نظامی داریم که اگر می خواهید به دشمن حمله کنید باید 3 برابر او عده و عده داشته باشید اما سنت الهی غیر ان است و می گوید من یک نیروی حداقلی را بر یک نیروی حداکثری پیروز می کنم. شهید سلیمانی به این فرهنگ قرانی ایمان داشت نه اینکه تنها به زبان بگوید. ایشان به «و کان الحق علینا نصر المومنین» ایمان داشت. یعنی ایمان داشت خدا از بزرگی خودش این حق را به مومنین داده که این حق تو مومن است که من تو را پیروز کنم. ایشان با حداقل امکانات و نیرو توانست مجموعه ای را اماده کند که امریکا و اسراییل با همه قدرت شان نتوانستند در مقابلش بایستند.

قالیباف: جوانان باید محکم به میدان بیایند

قالیباف ادامه داد: ایشان با مردم بالاخص مردم مستضعف و با دست خالی -البته مردم را با سنت های الهی که خودش انها را باور داشت اشنا می کرد- توانست دشمن را به زانو دراورد. دشمنی مانند اسراییل که اعراب در دهه شصت طی چند روز از او شکست خوردند. نتیجه این شد که امریکایی ها که 2 دهه است که می خواهند در منطقه خاورمیانه قد علم کنند نتوانستند. نمونه ان را در جنگ 33 روزه نیز مقابل اسراییل دید.

فرمانده لشگر پنج نصر در دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه انها با حداقل ها اما حداقل هایی که برایش خوب فکر کرده و برنامه ریزی کردند و همان اسلحه بزرگ و ساده شان را به درستی استفاده کردند و با تدبیر ایستادند و از مرگ نترسیدند، موفق شدند این ایستادگی هم محدود به شیعیان یا مسلمانان نمی شود همان طور که در نوار غزه که مردم مسیحی هستند هم اتفاق افتاد و این نتیجه اعتقاد به سنت های الهی است.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سوره احزاب گفت: خدا سخت می گیرد تا افراد تحت فشار قرار بگیرند و صف مومنین و کفار از هم جدا شود. صف ریاکاران و منافقان جدا شود تا این صف جدا نشود خدا پیروزی نمی دهد.

وی با پرداختن به موضوع از بین رفتن داعش اظهار کرد: داعش تا جلولا یعنی 20کیلومتری مرز ما امد این در حالی بود که برخی شعار نه غزه نه لبنان می دادند در حالی که در واقع برای امنیت ملی خود ما فرزندان ما می جنگیدند.ایشان و رزمنده های شان ایستادند و جنگیدند و گفتند ما با افرادی که بویی از انسانیت نبرده اند می جنگیم.

قالیباف با اشاره به شرایط بحرانی در سوریه گفت: به لحاظ نظامی همه چیز تمام شده بود اما ایشان و نیروهایش ایستادند و از همان روز سرنوشت داعش عوض شد. زیرا شهید سلیمانی و نیروهایش مقاومت کردند به معنی اینکه ایستادند و صف مومنین از کفار جدا شد و وعده خدا محقق شد و داعش با ان همه امکانات و حمایت امریکایی ها دیدید به چه سرنوشتی دچار شد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به هماهنگی ها برای اوردن پیکر شهید سلیمانی به کشور اظهار کرد: هیچ برنامه ای برای تشییع ایشان نبود، بلکه این روح خودش بود که حاکم بود تا ان تشییع باشکوه بدون برنامه ریزی هیچ کسی برای اینکه مردم بیایند، انجام شود. حیات و مرگ و عزت و ذلت دست خداست. ما بعد از تشییع امام راحل تشییع به با شکوهی تشییع ایشان نداشتیم.

وی با بیان اینکه خدای حوزه امنیت و نظامی خدای حوزه اقتصاد و فرهنگ و تربیت و پرورش هم است، تصریح کرد: اگر امروز مشکل در این حوزه ها داریم به دلیل عدم اعتقاد به سنت های الهی در این حوزه هاست. وقتی امام راحل می فرمودند «ما می توانیم »؛ در مکتب شهید سلیمانی و امام این «ما می توانیم» یعنی وقتی معتقد به سنت های الهی هستیم ما می توانیم.

پس در اقتصاد اگر ربا باشد درحالی که در سنت الهی ربا یعنی جنگ با خدا پس انتظار کمک از خدا نباید داشت. اگر ما به كَم مِّن فِئَةٍ قَلِیلَةٍ در حوزه نظامی معتقدیم ، باور کنیم که اگر در حوزه اقتصاد هم انچه خود می خواهیم و دوست داریم را توانستیم به نیازمند دیگری انفاق کنیم، خدا ان را چند برابر می کند. ما در مکتب قرانی حرف مان این است که اگر قرار است به کسی تکیه کنیم باید به خدا تکیه کنیم.

قالیباف با بیان اینکه پیامبران الهی با 3 عنصر وحی، معجزه و مردم می امدند، گفت: ما هم باید به مردم تکیه کنیم. الان چرا اقتصاد ما به گل نشسته چون 80درصد ان دولتی است. چرا کار فرهنگی ما جواب نمی دهد چون جنبه پیمانکاری پیدا کرده ، کار فرهنگی کار دل است نه کاری که از روی آن سود کنیم.

فرمانده لشگر پنج نصر در دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد مردمی بیان کرد: در دفاع مقدس مردم جنگ را جمع کردند نه ارتش و نه سپاه. همه سرداران بزرگ دوران دفاع مقدس مانند شهید همت و شهید باکری و شهید سلیمانی و... همه مردم بودند و با پیشقراولی جوانان.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: تشییع پیکر شهید سلیمانی نشان داد مردم پای انقلاب هستند. گاهی مردم ما را قبول ندارند و ما چون خودمان را انقلاب محسوب می کنیم می گوییم انقلاب را قبول ندارند. نه ما مسوولان را قبول ندارند کشور و انقلاب شان را دوست دارند و قبول دارند.

وی افزود: با اطمینان عرض کنم در مکتبی که امام راحل فرمودند «ما می توانیم» به شرط اینکه منطبق بر این سنت های الهی حرکت کنیم. البته در این حرکت عقل، تدبیر و شجاعت و اخلاص و برنامه ریزی و کار سیستمی انجام دادن نیز لازمه کار است. اینها اموزش و تلاش و مجاهدت و استفاده از علم می خواهد. اینها را رعایت کنیم من عرض می کنم با همین شرایط حاکم در کشور با یک برنامه 5 ساله می توان ثبات اقتصادی را در کشور ایجاد کرد به شرط اینکه به مردم و در راس ان جوانان فرصت دهیم. مشکل ما در کشور پول نیست عدم مدیریت است. ما روزی که پول داشتیم اقتصادمان رشد نکرده و روزی هم که پول نداشتیم باز هم اقتصادمان رشد نکرده ، تازه در دورانی که پول نداشتیم رشد اقتصادی مان بیشتر از زمانی بوده که پول داشتیم.

قالیباف ادامه داد: انشالله دست در دست هم بدهیم تا در گام دوم انقلاب این فرصت هایی که از مردم گرفته شده را به مردم برگردانیم.

فرمانده لشگر پنج نصر در دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه خطاب من به طور روشن جوانان است، اظهار کرد: فکر نکنید که باید بایستید تا کاری به شما بدهند. محکم بیایید در میدان و ان کار را بگیرید. زمانی که ما در سن 18سالگی به جبهه رفتیم از دژبانی جلو در هم راه مان نمی دادند و می گفتند شما اموزش ندیدید اما ما ایستادیم. تازه انجا ما می خواستیم برویم خون بدهیم اینجا که ممکن است پول هم باشد، پس به شما بفرمایید که نمی گویند هیچ ممکن است مانع تان هم بشوند اما باید محکم بایستید.انشالله بتوانیم راه امام و شهدا را تحت رهبری مقام معظم رهبری پیش بگیریم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 35
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:20 - 1398/11/08
باشه با بیل بیایم یا کلنگ؟
United States
03:29 - 1398/11/08
قالیباف تلاش خوبی داری
Iran, Islamic Republic of
04:10 - 1398/11/08
خیلی پرو هستید مرد باشید خونه زندگیتون به مردم نشون بدین مردم ببینن این زندگی با چقدر حقوق درست کردید خدا به دادتون برسه
Iran, Islamic Republic of
04:27 - 1398/11/08
این حرفا رو به الیاس جان هم میگی
Iran, Islamic Republic of
05:56 - 1398/11/08
جوانان به میدان بیایند راه را هموار بکنند تا الیاس و آقا زاده ها کیف بکنند
Iran, Islamic Republic of
06:39 - 1398/11/08
آقای قالیباف:
باتجربه هاومیانسالها مثل شما ،چه گلی بسرمردم زدید که میخواهیدباجوانهای بی تجربه دراختیار،باقی سناریوجناحی را ادامه دهید؟.....!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
06:46 - 1398/11/08
انشاا... سردار که مثل همیشه توی این ماموریت هم موفق باشی. ما برایت دعا می کنیم. کار سختی در پیش داری . ولی مثل همیشه با توکل بر خدای بزرگ و تلاش و پشتکار پیروز خواهی شد. خدا با صابران است.
Iran, Islamic Republic of
07:38 - 1398/11/08
شعار تو خالی== کشور ویران
Iran, Islamic Republic of
07:52 - 1398/11/08
ایران کشورپیرشده ای است
Iran, Islamic Republic of
07:53 - 1398/11/08
اره‌‌ حتما‌ به‌ همین‌ خیال‌ باش
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1398/11/08
تو چکار کردی از خودت مایه بزار
Iran, Islamic Republic of
08:11 - 1398/11/08
آقای قالیباف تو که از فیلم ۱۵ سال پیش که کنار شهید سلیمانی نشستی الان در حال بهره برداری انتخاباتی هستی ، اگر راست میگی فیلم جدید که کنار اون شهید بزرگوار هستی رو نشون بده ، شهید سلیمانی هیچ گاه کاسبانی مثل تو را تایید نکرد
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1398/11/08
تسنیم خودت رو کشتی برای این جناب سردار دکتر خلبان ، اون دنیا چی میخواهید جواب بدهید ؟؟؟ اگر اعتقاد دارید !!@
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1398/11/08
چطورالان که دم انتخابات است یادجوانان افتادید
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1398/11/08
جوانان محکم بایستن که اقای قالیباف حسابی........ شهرداری کم بود مملکت را یکجا میخاد
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1398/11/08
شما که نخبه سوز و آژانس مهاجرت برای جوانان نخبه درست کردين دم از جوانان نزنید کار بجایی رسیده که رائفی پور شده تئوریسین شما شده
پاسخ ها
سناتور
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
معلومه حرفهای رائفی پور بدجوری حضرتعالی وبه سوختن انداخته!! حق داری مثل اربابت حسن کلید،ازحرفای رائفی پورداغ کنین!! چون جوابی واسه هیچکدوم ازحرفاش ندارین!! راستی چه خبرازبرجامتون!!؟ میگم بنظرتون۱۰۰روزشده یاهنوزبایدروزبشماریم؟!! شماها کاری کردین سنگ پای قزوین صداش دراومده میگه باباکی گفته من سنگ پام!! من بدبخت خاک کف پای این جماعتم نمیشم!!!
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1398/11/08
همتون حرفهای خوب میزنید ولی مرد عمل نیستیدسیاستمدارها مردم را هیچ موقع بحساب نیاورده اند
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1398/11/08
محکم محکم میایم. فقط اجازه هست مواد مصرفی همرامون بیاریم. آخه تمام جوانها به نوعی با یه مخدر خوو گرفتیم
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1398/11/08
برو تا تخم مرغ نخوردی تو دیکه چه می کی کسی به تو رای نمیده
Sweden
09:06 - 1398/11/08
بله حتما ، فرمان بعدی چیه سردار!!!!!!
Sweden
09:07 - 1398/11/08
دیر اومدی به میدان سردار، گوش مردم دیگه از این حرف ها پر!!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1398/11/08
منظورت جوونای فامیلاته دیگه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1398/11/08
باز معلوم نیست از کدوم سوراخ بیرون اومدی ولی متتظر باش حتما به میدان می آییم
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1398/11/08
آره محکم به میدان بیایم که یه مشت اختلاسگر و فاسد به هدفشون برسن
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1398/11/08
جوانی که به نان شب محتاج است؟
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1398/11/08
شماکه جوانان رالوله کردی،یادت نیست؟
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1398/11/08
به جانم خودم سردارشهیدسلیمانی فکرنکنم علاقه ای به دوستی باقالیباف داشته اند قالیباف به هرکسی که گروهی ازمردم اورا دوست دارند نزدیک میشود که رای جمع کند حالا هم میخواهد از دوستداران آن شهید استفاده کند
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1398/11/08
یک مدیر جهادی و پرتلاش هم که داریم یک مشت حرف مفت زن میخوان خرابش کنند همون مدیران این دولت بدرد شما میخوره که ببرند و بخوردند و.... البته کسانی که طرفدارش هستند همنونهایی هستند که در کنار اینها مشغول چاپیدن حق ملت هستتد و بهترین روزگار دزدها اختلاس گرها ست. باید هم طرفدار این دولت و مجلس باشید. شما همون نجفی بدردتان میخوره نه سردار قالیباف که چهره تهران را ظرف چند سال بالاتر از شهرهای اروپایی کرد به گفته خود اروپاییها
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
حتما‌ حتما‌ به‌ کسی‌ نگی‌ فقط
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1398/11/08
به شرط اینکه تو بری کنار ، جایی برا جوان ایجاد شود!!!!
Iran, Islamic Republic of
06:39 - 1398/11/09
دکتر تو نشون دادی هروقت بخواهی کاری انجام دهی میتوانی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج