دلیل سفر‌های پی در پی بن‌علوی به تهران
۹۵۴۹۳۲
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
۸۶۶۶ 
العرب چاپ لندن نوشت: ایران و پادشاهی عمان، سفر یوسف به علوی به تهران را تحت این عنوان معرفی کرده اند:«بررسی روابط دو جانبه و شرایط منطقه؛ بویژه امنیت دریانوردی در تنگه هرمز».

انتخاب به نقل از العرب چاپ لندن نوشت: ایران و پادشاهی عمان، سفر یوسف به علوی به تهران را تحت این عنوان معرفی کرده اند:«بررسی روابط دو جانبه و شرایط منطقه؛ بویژه امنیت دریانوردی در تنگه هرمز».

در ادامه این مطلب آمده است: تحلیلگران مسائل خاورمیانه، این سفر را بخشی از یک طرح عمیق تر می دانند که به فعالیت گسترده مسقط در جریان پرونده اختلافات بین ایران و آمریکا که اخیرا و به دنبال ترور سردار سلیمانی در فرودگاه بغداد، تنش زیادی بر آن حاکم است، مربوط می شود.

تحلیلگران به این مساله مهم استناد می کنند که سفر اخیر بن علوی به تهران، دومین سفر در طول یک هفته و سومین سفر در مدتی کمتر از یک ماه بوده است. به نظر می رسد علت حضور بن علوی در تهران، انتقال سریع پیامهایی برای مسئولان ایرانی و انتقال پاسخ آنها برای یک طرف یا طرفهای غربی است. این امر، در راستای نقشی است که همواره عمان بین تهران و دشمنان بین المللی آن، در جریان پرونده های پیچیده، ایفا می کند.

سفر وزیر خارجه عمان به ایران و دیدار او با ظریف، پس از استقبال مسقط از دیوید شینکر، معاون وزیر خارجه آمریکا صورت گرفت و تحلیلگران بعید نمی دانند که محتوای پیامهای منقول به ایران، از طریق کانال عمانی، دعوت آن به مذاکره بدون قید و شرط باشد.

بعید می دانیم مساله طرح ایران برای امنیت کشتیرانی هرمز، نیازمند این حجم از گفتگوها بین مسئولان ایرانی و عمانی باشد. آنچه پادشاهی عمان را شایسته انتقال پیامهای سرّی بین ایران و ایالات متحده می کند، آن است که مسقط مورد اعتماد دو طرف درگیر است و هر دو کشور ایران و آمریکا، روابط خوبی با عمانی ها دارند.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1398/11/08
فضول و بردن جهنم گفت هیزمش خیس . می شه دست از سر کشورمان بردارید .
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1398/11/08
ظاهراً مثل همیشه مردم کشور ما نامحرم هستند و نباید از اتفاقاتی که در مورد کشور شأن می‌افتد خبر داشته باشند.
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1398/11/08
ظاهراً مثل همیشه مردم کشور ما نامحرم هستند و نباید از اتفاقاتی که در مورد کشور شأن می‌افتد خبر داشته باشند.
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1398/11/08
واسطه آمریکا و ایران
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1398/11/08
'''' دلیل این سفرهای غیر منتظره ' یوسف بن علوی به تهران'' شاید' سری میباشد'' و خود ' ظریف ' و یوسف بن علوی' از آن آگاه هستند!!!
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1398/11/08
بنده خدا میخواد لواسان ویلا بخره دنبال پارتی گردن کلفت میگرده
Iran, Islamic Republic of
03:45 - 1398/11/09
شایدهم آمدورفت میکندظریف باردیگرساده لوحی کندوفریب آنهارامانندبرجام نافرجام بخورد؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج