نامه عذرخواهی ۱۰هزار آمریکایی تحویل ایران شد
۹۵۵۱۸۰
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۹
۱۷۰۵۱
نامه عذرخواهی مردم آمریکا از مردم ایران که بیش از ۱۰ هزار امضا دارد، تحویل دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن شد. در این نامه آمده است اقدامات دولت ما که محرک جنگ و تنش با شما است، موجب هراس ما، مردم آمریکا، شده است. تصمیم خطرناک رئیس جمهوری ترامپ از خروج از توافق هسته‌ای ایران و تحریم‌های فلج کننده‌ای که دولت او اعمال کرده تا ترور ژنرال قاسم سلیمانی، دو کشور را به سمت جنگ سوق داده اند.

ایرنا: گروه ضد جنگ و صلح طلب کد پینک سه شنبه با حضور در دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن، نامه ای را تحویل مقامات این دفتر دادند که در آن بابت رنج و فشاری که دولت آمریکا به مردم ایران تحمیل کرده است، عذرخواهی کرده اند.

این نامه که بیش از ۱۰ هزار امضا دارد، از سوی میدیا بنجامین بنیانگذار این گروه و جمعی از همراهان وی، تحویل دفتر داده شد.

در این نامه آمده است اقدامات دولت ما که محرک جنگ و تنش با شما است، موجب هراس ما، مردم آمریکا، شده است. تصمیم خطرناک رئیس جمهوری ترامپ از خروج از توافق هسته‌ای ایران و تحریم‌های فلج کننده‌ای که دولت او اعمال کرده تا ترور ژنرال قاسم سلیمانی، دو کشور را به سمت جنگ سوق داده اند.

نامه عذرخواهی ۱۰هزار آمریکایی تحویل ایران شد

ارتش تروریستی آمریکا روز جمعه ۱۳ دی‌ماه در یک حمله هوایی سردار شهید سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر در حال خروج از فرودگاه بغداد بود، به شهادت رساند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه در پاسخ به اقدام تروریستی آمریکا در عملیاتی پایگاه هوایی عین الاسد در عراق را که میزبان نیروهای آمریکایی است به همراه یک پایگاه دیگر در اربیل هدف حمله موشکی قرار داد.

امضا کنندگان این نامه افزوده اند: همانگونه که آمریکایی‌ها متعهد به صلح و امنیت همگان هستند، ما امضاکنندگان این نامه به علت اقدامات بی پروا و سرشار از نفرت رئیس جمهوری خود عذرخواهی می‌کنیم و متعهد می‌شویم که هر آنچه در توان داریم را برای توقف (اقدامات) خصمانه و تحریم‌های فلج کننده که به شما تحمیل شده، به کار گیریم و روند دیپلماسی با کشور شما را از سر بگیریم.

صلح طلبان آمریکایی با اشاره به سابقه دخالت آمریکا در ایران، اظهار کرده اند: آمریکا سابقه وحشتناکی در مداخله در امور داخلی کشور شما دارد. کودتای سال ۱۹۵۳ که به منظور جلوگیری از ملی شدن منابع کشورتان، به برکناری دولت منتخب دموکراتیک شما انجامید، فاقد مسئولیت اخلاقی بود.

در این نامه، اقدامات اخیر آمریکا علیه ایران، خطرناک‌ترین و تحریک آمیزترین تصمیم‌های سیاست خارجی ترامپ توصیف شده و آمده است: ترور (سردار) سلیمانی به دستور ترامپ و در خاک کشور عراق، امنیت جهانی را به مخاطره انداخت و یک پیشینه خطرناکی را رقم زد که بر اساس قوانین بین المللی غیرقانونی بوده است.

این گروه فعال ضد جنگ که در سال‌های اخیر به ایران هم سفر کرده‌اند، در نامه خود آورده اند: نظرسنجی‌ها یکی پس از دیگری نشان می‌دهد مردم آمریکا خواهان جنگ و تنش با ایران نیستند. ما خواستار پایان جنگ‌ها در خاورمیانه هستیم که آمریکا مدت‌های طولانی درگیر آنهاست.

این نامه می افزاید: ما می‌خواهیم منابع کشورمان به غنا بخشیدن به زندگی مردم، نه توانمند کردن سازندگان سلاح تخصیص یابد. ما خواهان زندگی با مردم ایران در صلح و هماهنگی هستیم. لطفا دست ما را در دوستی پذیرا باشید. باشد که صلح‌خواهان بر کسانی که نفرت و اختلاف را ترویج می‌کنند، غلبه یابند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1398/11/09
خیلی جالبه
اونها بابت رنج و فشاری که دولت آمریکا به مردم ایران تحمیل کرده است، عذرخواهی کرده اند.
اما دولت ایران بعد از سه برابر کردن بهای بنزین نه فقط عذرخواهی نکرد بلکه اموال عمومی را هم تخریب کرد و معترضان را به عنوان اشرار سرکوب کرد و تا ده روز اینترنت را قطع کرد و هنوز معلوم نیست که در آن مدت چند هزار نفر را کشت و زندانی کرد و همچنان طلبکار هم هست!
فرق بین ملتها اینجاها مشخص میشه
Iran, Islamic Republic of
02:17 - 1398/11/09
بسیار عالی و پسندیده ،ممنون از شما وهمه آزادی خواهان عالم،به امید دنیای بدون جنگ
Germany
04:44 - 1398/11/09
نگین پرمهر دختر مسیول پروژه انبوه سازان مسکن مهر که با اختلاس و ربودن پول هنگفت به آمریکا گریخت مسیول این گروه هست
Iran, Islamic Republic of
05:00 - 1398/11/09
بله آمیرکاییها مخالف جنگ هستن .این بعضی ازشکم سیرهای ماهستن که جنگ طلب هستن
Iran, Islamic Republic of
05:07 - 1398/11/09
خدایا به داد ملت آمریکا برس.که مردمان خوبی هستند .اما متاسفانه دولتشان جباروستمگرو بی دینند.
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1398/11/09
انسانهای واقعی اینان هستند ما هم باید از افراد یاد بگیریم
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1398/11/09
بعد مردم ایران از روی پرچم امریکا رد میشن اتش میزنند
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1398/11/09
امریکا 360 میلیون جمعیت داره ده هزار نفر چند درصدش میشن؟
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1398/11/09
ایا این امضا دردی از مردم کم میکنه
United States
15:24 - 1398/11/09
این ده هزار نفر به جای نامه نویسی بی خاصیت بروند ترامپ را بااردنگی از تو کاخش بیرون بیندازند ۰نامه بدرد چی میخورد۰این نامه هم مثل اون اعتراضات بی خاصیت تو کشورهای غربی است که کسی براشون تره هم خورد نمی کند است
Romania
17:55 - 1398/11/09
جای تاسف است برای دولت مردان آمریکایی آفرین به مردم فهمیده
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1398/11/09
مشت آهنین در دستکش مخملی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج