ماجرای چراغ سبز انگلیس به هوآووی
۹۵۵۲۶۵
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۱
۷۲۱۳ 
در آستانه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، لندن نسبت به مشارکت شرکت هواووی، غول مخابراتی چین در راه اندازی شبکه ۵G در این کشور موافقت کرده است.

خبرگزاری ایرنا: در آستانه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، لندن نسبت به مشارکت شرکت هواووی، غول مخابراتی چین در راه اندازی شبکه ۵G در این کشور موافقت کرده است.

لندن در یک تصمیم که سه روز قبل از برگزیت اتخاذ کرده اعلام کرد تمام شرکت‌ها می‌توانند در توسعه ۳۵ درصد از شبکه‌های اینترنت نسل پنجم کمتر حساس مشارکت داشته باشند اما قطعات و تجهیزات مربوط به «هسته» حساس این شبکه را از شرکت‌های «با ریسک بالا» تهیه نخواهد کرد.

در بیانیه دولت انگلستان ضمن پرهیز از اشاره مستقیم به شرکت هواوی، آمده است «فروشندگان پرخطر» از شبکه های بحرانی و مکان های حساس مانند سایت های هسته ای و پایگاه های نظامی مستثنی می شوند.

در بیانیه دولت انگلیس آمده است شورای امنیت ملی این کشور تدابیری اتخاذ کرده است تا تهدیدات امنیتی ناشی از حضور شرکت‌های خارجی در زمینه مشارکت در توسعه شبکه اینترنت این کشور کاسته شود.

اعلامیه دولت انگلیس علیرغم هشدارهای واشنگتن مبنی بر اعمال محدودیت برای مشارکت هواووی در اروپا صورت گرفت یک مقام دولت ترامپ گفته است که ایالات متحده از این تصمیم نا امید شده است.

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر از انگلیس خواسته بود که هواوی را تحریم کند و ادعا کرد پکن می تواند از تجهیزات این شرکت برای سرقت اسرار کشورهای غربی استفاده کند.

کارشناسان معتقدند تصمیم انگلیس برای پذیرش هواوی برای مشارکت در ۵G یک شکست بزرگ برای ایالات متحده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج