ارتش سوریه به نزدیکی مرکز دیده‌بانی ترکیه رسید
۹۵۶۰۵۰
۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
۳۹۷۳ 
ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در جنوب استان ادلب موفق شد شهرک‌های «حیش»، «طبیش»، «العامریة» و «کفرمزدة» را به کنترل خود درآورد.

خبرگزاری فارس: یگان‌های ارتش سوریه همچنان در حال تداوم عملیات خود در جنوب استان ادلب هستند و در برابر تروریست‌ها، پیشروی‌های زیادی به دست آورده‌اند.

خبرگزاری «اسپوتنیک» گزارش داد که نیروهای سوری در محور «خان شیخون-معره النعمان» پیشروی کردند و شهرک‌های «حیش»، «طبیش»، «العامریة» و «کفرمزدة» را آزاد کردند.

نیروهای سوری در این محور، در حال تأمین امنیت مسیر بین خان شیخون به معره النعمان تا شهرک «معر خطاط» هستند؛ منطقه‌ای که پست دیدبانی ترکیه در آن قرار دارد.

در همین ارتباط، ارتش ترکیه پنج‌شنبه (روز گذشته) یک مرکز دیده‌بانی جدید در مجاورت بزرگراه «M ۵» در شهر سراقب واقع در استان ادلب ایجاد کرد.

هنوز مشخص نیست که نقش این مراکز دیده‌بانی چیست، به خصوص اینکه در روزهای گذشته نیروهای ارتش سوریه سه مرکز دیده‌بانی ترکیه را در شمال حماه و جنوب ادلب محاصره کردند و مسئولان ترکیه‌ای نیز بدون هیچ گونه واکنشی به این محاصره صرفا تهدید کردند که هرگونه حمله‌ای به نقاط دیده‌بانی را پاسخ خواهند داد.

ارتش سوریه عملیات خود را از ماه آگوست گذشته آغاز کرد و موفق شد شهر راهبردی خان شیخون و دهها شهرک و روستای اطراف آن را آزاد کند.

در چند روز اخیر نیز، نیروهای سوری، در جنوب شرق استان ادلب به عملیات خود ادامه دادند و توانستند شهر مهم معره النعمان و بیش از 35 شهرک و روستا را آزاد کنند.

ارتش سوریه در جنوب ادلب با گروه‌های تروریستی «جبهة النصرة» و «أجناد القوقاز» درگیر است. اخیرا نیز صدها تروریست چینی حاضر در گروه تروریستی «الحزب الترکستانی» -وابسته به ترکیه- به جمع عناصر النصره پیوسته‌اند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج