اخذ عوارض فضای سبز به سرانجام رسید
۹۵۶۸۳۱
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
۹۴۷۶ 
اعضای شورای شهر تهران کلیات اصلاحیه مصوبه اخذ عوارض حفظ و گسترش فضای سبز در شهر تهران را به تصویب رساندند.

ایسنا: در جلسه فوق العاده نوبت عصر شورای شهر، بررسی اصلاحیه مصوبه اخذ عوارض فضای سبز در شهر تهران در دستور کار شورای شهر قرار گرفت که زهرا صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در دفاع ازاین لایحه با اشاره به این نکته که پیشتر دراین حوزه مصوبه‌ای داشتیم و عوارض آن بر اساس ارزش درختان نبود گفت: مطالعه‌ای در این حوزه انجام شد و با همکاری شهرداری تهران لایحه‌ای به شورای شهر رسید که در قالب لایحه فعلی مطرح شده است و بر اساس ارزش اکولوژیک درختان را در حوزه مکانی و کاربری مورد توجه قرار دادیم.

وی با بیان اینکه در این ماده واحده فرمول ارائه کردیم تا عوارض حفظ و گسترش فضای سبز بر اساس آن تعیین شود، ادامه داد: از 930 هزار قطعه زمین موجود در سال 98، 28 هزار و 300 پرونده در کیمسیون ماده 7 بررسی و 6 هزار و 200 مورد قطع درخت در آن مشمول اخذ عوارض شد.

صدر اعظم نوری بیان کرد: 5800 پلاک عوارض اخذ شده -که با قطع 4500 اصله درخت به نتیجه رسید- جریمه‌ای کمتر از 20 میلیون تومان و 330 پلاک از 5 هزار و 800 پلاک، عوارض بیشتر یکصد میلیون تومان داشت و در لایحه پیشنهادی شهرداری افزایش 40 درصدی عوارض قطع درختان پیش بینی و در مناطق مختلف نیز درختان به دو دسته مثمر و غیر مثمر تقسیم بندی شده است.

پس از اظهار نظر کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در مخالفت با کلیات این لایحه گفت: شورای شهر تکلیفی برای شهرداری تهران ایجاد کرد که این لایحه‌ را ارائه کند اما تا به امروز هیچ جلسه مشترکی با کیمسیون های تخصصی این حوزه برگزار نشده است و خروجی این بخش جلسه شورای شهر به صلاح نیست و نکته‌ای که مسلم است این است که با افزایش نرخ عوارض قطع درختان درخت‌های پایتخت افزایش پیدا نمی‌کند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران بیان کرد: بسته‌های تنبیهی جواب‌ده نیست و نگرانی من این است که با افزایش 40 درصدی عوارض قطع درختان ما در پایتخت دیگر شاهد کاشت درخت نباشیم.

پس از اظهار نظر اعضای شوای شهر تهران کلیات اصلاحیه مصوبه اخذ عوارض حفظ و گسترش فضای سبز در شهر تهران در صحن شورای شهر به رای گذاشته شد که اعضای این شورا این لایحه را به تصویب رساندند.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
United States
19:40 - 1398/11/13
از هرچه نسل هاشمی رفسنجانی است متنفرم
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1398/11/13
برای آلودگی هوا هم به مردم عوارض پس میدین؟
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1398/11/14
فضای سبز تهران غیرعلمی ونابودی بودجه است‌.کارشناسان
علمی ازخارح نطرعلمی بدهند کلیه مهندسین وکارشناسان
سازمان پارکها بانبودن منابع آب زیر زمینی محاکمه شونند.پیمانکاران فضای سبز مصادره اموال ومدیران شرداری
باید اشدمجازات برسند.بودجه ای بابت فضای سبز خرج کردند
کل شهر وروستاههای ایران باید فضای سبز علمی صورت میگرفت
هرج ومرج درکلیه امور دولتی قوه مجریه باعث نابودی ۸۳درصد
ملت ایران شد.نبود نظارت .اللهم عجل الولیک الفرج
Iran, Islamic Republic of
08:25 - 1398/11/14
یعنی عوارض تنفس!!! اینا خیلی خوبن،نه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1398/11/14
اگر عرضه دارید به جای قطع اجباری هر درخت طرف مجبور باشد تعداد زیادی نهال بومی بکارد و تا چندین سال از آنها مراقبت نماید و قطع غیر اجباری نیز کاملا متوقف شود.
وگرنه عوارض بدهد که زجر را مردم بکشند پولش را شما بخورید؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج