رئیس قوه‌قضائیه: مشکل حل نشدنی نداریم
۹۵۸۲۶۶
۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
۷۸۸۱ 
رئیس قوه قضائیه‌ صید ترال در خلیج فارس را غیرقانونی دانست و افزود: این شیوه صید همه آبزیان تهدید می‌کند و زمینه اقتصادی و صیادی را از بین می‌برد و باید نیروی انتظامی، مسئولان سیاسی و وزارت جهاد کشاورزی برخورد کنند.

خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در دیدار قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان بوشهر با اشاره به اینکه حضور شبانه‌روزی شما در محل کار و دوری از خانواده مورد قدردانی و سپاس است اظهار داشت: کار قضایی و رسیدگی به پروند‌ه‌ها و فصل خصومت کار سختی است چراکه رسیدگی و کشف حقیقت کار آسانی نیست.

وی با بیان اینکه اطلاع قاضی نسبت به 2 طرف دعوا قابل قیاس نیست گفت: قاضی باید از میان سخنان و اسناد و کشف حقیقت کند و در این راستا کشف حقیقت زحمت دارد و حوصله می‌طلبد.

رئیس قوه قضاییه با استناد به روایتی از علی(ع) که برای انتخاب قاضی باید انسان با حوصله انتخاب شود افزود: کم صبری و کم تحملی در رسیدگی در کشف حقیقت در رسیدگی به پرونده‌های قضایی و حقوقی نباید کرد هرچند امکانات و نیروها کافی نیست ولی باید با حوصله به پرونده‌ها رسیدگی شود.

رئیس قوه‌قضائیه: مشکل حل نشدنی در کشور نداریم

آیت‌الله رئیسی، با بیان اینکه در همه کارها سختی وجود دارد گفت: دین یعنی دلدادگی انسان که تمام اعمال باید با دلدادگی انجام شود اگر اعمال دارای دلدادگی نباشد زحمت و غفلت است ولی اگر دلدادگی باشد کار عاشقانه می‌شود.

وی، با بیان اینکه با کار عاشقانه بسیاری از سختی‌ها می‌توان پشت سرگذاشت افزود: رضایت‌مندی و گره گشایی و نشستن لبخند بر چهره مردم در ارائه خدمات و رسیدگی به مطالبات در حل مشکلات آنها بالاترین پاداش است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه حل مشکل به دست کسانی که کار دستشان است بر می‌آید افزود: امروز ما جز کسانی هستیم که تمکن برای گره گشایی داریم و کسانی که این توانایی دارند می‌توانند مشکلات را حل کنند.

آیت‌الله رئیسی، با استناد به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که رفع مشکلات و گشودن گره‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد خاطر نشان کرد: مشکل حل نشدنی ما در کشور نداریم و بسیاری از مشکلات حوزه قضایی برای حل آنها نیاز به کار آکادامیک دانشگاهی نیست.

وی با بیان اینکه بسیاری از حل مشکلات نیاز به پژوهش خاص مرکز تحقیقاتی و پژوهشی نیست تصریح کرد: همه مسائلی که امروز در دستگاه قضایی دغدغه است هم امکان رفع و دفع آن وجود دارد.

رئیس قوه قضاییه اطاله دادرسی را قابل حل دانست و افزود: چند ماه گذشته آمار و کیفیت‌ها در رسیدگی به پرونده‌ها و اقدمات متفاوت است که نشان می‌دهد می‌توان اقدام کرد.

آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اقدامات محبت‌آمیز، مهربانانه، عاشقانه در شرایط کنونی نسبت به کار و فعالیت بیان کرد: این معرفی یعنی این شهید بزرگوار دارای شاخص‌هایی است که اخلاص و خستگی‌ناپذیری و خدمت به مردم مهم‌ترین آن‌ها بود و ما هم باید با الگوگیری از ایشان به مردم خدمت کنیم.

وی، اخلاص را از شاخص‌های مهم شهید حاج قاسم سلیمانی دانست و تاکید کرد: خستگی ناپذیری از دیگر ویژگی‌های شهید سلیمانی است که در همه امور مجاهدت این شهید خستگی ناپذیری به وفور دیده می‌شود و حرکت‌های این شهید در همه عرصه‌ها از جمله واجبات و مستحبات خستگی ناپذیری وجود دارد.

رئیس قوه قضائیه از شاخص‌های شهید سلیمانی را اخلاص، خستگی ناپذیر بودن، در اعمال فردی دانست و گفت: بچه‌های خانواده‌های مدافع حرم با فرهنگ و مکتب شهید سلیمانی آشنا هستند.

رئیسی با بیان این که مردم استان بوشهر مردمانی شجاع، خوش‌نیت، باصفا، اهل کار و فعالیت و مجاهدت هستند، گفت: مردم این استان امتحان‌پس‌داده هستند و کارهایشان باید در دستگاه قضایی و دیگر اداره‌ها به‌خوبی انجام شود نگاه دستگاه قضایی باید بر گره‌گشایی عاشقانه از مشکلات مردم باشد.

وی، نگاه و نظر دستگاه قضایی گره گشایی از مسائل و مشکلات مردم و پی‌گیری نسبت به امور با نگاهی کاملا عاشقانه دانست و افزود: دستگاه قضایی به‌عنوان یک فرصت برای خدمت به مردم و نسبت به اصحاب دعوی و مراجعان کننده به دادگستری نگاه کنند.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: نگاه ما باید مانند نگاه سال 1357 باشد چراکه این نگاه فرد در خدمت رسانی با تمام وجود انجام می‌داد و بسیاری از گره‌ها در دادگستری و سایر دستگاههای اداری کشور با این نگاه باز می‌کند.

رئیسی با بیان اینکه این نگاه دستگاه قضایی باید انقلابی باشد گفت: انقلابی یعنی کسی‌که با انگیزه انقلابی برای حفظ انقلاب و ارزش‌های انقلاب مسئولیت‌پذیر با همه وجود سعی می‌کند برای انجام وظیفه و تکلیفی که قانون برعهده گذاشته انجام دهد و هیچ مانعی را برای خود مانع تلقی نکند و برای وظیفه مهمی که دارد اقدام کند.

وی خاطر نشان کرد: روحیه انقلابی دهه فجری، 22 بهمن 57 باید در تک تک کارگزارنی که برای نظام و حکومت و انقلاب فعالیت می‌کنند باشد تا مردم مزه شیرین خدمت را از دستان باکفایت مدیران بچشند این بسیار مهم است این روحیه خدمتگزاری مهم است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به منطقه محروم استان بوشهر به سبب شرایط آب و هوایی گفت: استان بوشهر نسبت به استان‌های دیگر به سبب شرایط آب و هوایی باید قائل به تفسیر شد برخی شهرها از محرومیت بیشتری برخوردار هستند.

رئیسی با تاکید بر بهره‌مندی این استان از مزایای محرومیتی افزود: گروهی از همکاران استان خواستار لحاظ کردن استان بوشهر جزء مناطق محروم شدند؛ باید گفت که استان بوشهر آب‌وهوای بسیار گرمی دارد و البته شهر‌های استان هم مثل هم نیستند و نسبت به هم برخی برخوردار و برخی کمتربرخوردار هستند، اما باید کاری کرد که کارکنان بخش‌های مختلف دستگاه قضا در استان بوشهر از مزایایی که امکان آن وجود دارد بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات اداری بیان کرد: 17 گروه به مناطق مختلف استان سفر کردند و گزارشهای آنها آماده است بخشی در استان و بخشی در مرکز تصمیم‌گیری می‌کنیم.

رئیس قوه قضاییه بیان کرد: بهره‌وری و بهره‌مندی از مزایا باید واقعی باشد تمام عملکرد بهره‌وری نیست کیفیت نباید از قلم بیافتد و کیفیت را نباید فدای کمیت کرد.

رئیسی با بیان اینکه لایحه شورای حل اختلاف تهیه و تقدیم دولت شده ‌به قاچاق کالا پرداخت تصریح کرد: قاچاق کالا خنجری است که بر پشت تولید می‌خورد و تولید را دچار توقف می‌کند.

وی با بیان اینکه با قاچاق کالا سبب مشکلاتی در جامعه می‌شود گفت: قاچاق کالا ضمن اینکه مشکلاتی ایجاد می‌کند دیگر خبری از افزایش و رونق تولید و تولید ملی نیست.

رئیس قوه قضائیه ضرورت برخورد قاطع با قاچاق را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: باید با مسئله قاچاق کالا به خصوص قاچاق سازمان یافته نه به‌صورت اداری و سازمانی بلکه به صورت جدی برخورد شود.

رئیسی با اشاره به اینکه قاچاق کالا، ضربه جدی به رونق، افزایش تولید و تولید ملی وارد می‌کند گفت: برخورد با قاچاق سازمان یافته برای دستگاه قضا و همه دستگاه‌ها و نهادهای اداری و صادرکنندگان و واردکنندگان یک مسئله مهم و محوری به شمار می‌آید.

وی صید ترال در خلیج فارس را غیرقانونی دانست و افزود: این شیوه صید همه آبزیان تهدید می‌کند و زمینه اقتصادی و صیادی را از بین می‌برد و باید نیروی انتظامی، مسئولان سیاسی و وزارت جهاد کشاورزی برخورد کنند.

رئیس قوه قضاییه بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی نباید اجازه دهد فضا برای صیادانی که قانونمند کار می‌کنند و از اکوسیستم دریایی محافظت می‌کنند به سبب عده ای سودجو مشکل ایجاد شود.

رئیسی با اشاره به قاچاق کالا در بندر بوشهر گفت: بیش از 2 سال است که نزدیک به یک‌هزار دستگاه خودرو در بندر بوشهر توقیف شده این پرونده که در تهران است باید در مدت 3 ماه آینده تعیین تکلیف شود.

وی به وضعیت ته‌لنجی و کالای همراه ملوانی پرداخت و افزود: این موضوع که مدت‌ها دستور کار بوده باید ساماندهی شود و آن‌چه مورد درخواست ملوانان است باید پیگیری شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج