حاشیه‌های پررنگ و جنجالی در نیمه جشنواره فیلم فجر
۹۵۸۷۰۵
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹
۴۴۵۶ 
جشنواره سی و هشتم از نیمه گذشت و کماکان حواشی پررنگ هستند و حتی از خود فیلم‌ها هم بعضا مهم‌تر جلوه می‌کنند. البته با توجه به کیفیت پایین و خنثی عموم فیلم‌ها خیلی هم عجیب نیست. نگاهی انداخته‌ایم به مهم‌ترین حواشی فجر سی و هشت در میانه راه آن.

برترین‌ها: جشنواره سی و هشتم از نیمه گذشت و کماکان حواشی پررنگ هستند و حتی از خود فیلم‌ها هم بعضا مهم‌تر جلوه می‌کنند. البته با توجه به کیفیت پایین و خنثی عموم فیلم‌ها خیلی هم عجیب نیست. نگاهی انداخته‌ایم به مهم‌ترین حواشی فجر سی و هشت در میانه راه آن.

مورد عجیب ریحانه پارسا

حاشیه‌های پررنگ و جنجالی در نیمه جشنواره فیلم فجر

ریحانه پارسا بازیگر جوان و تازه‌کاری که با سریال «پدر» معروف شد و روی بورس آمد از همان اول کار کلی حاشیه برانگیخت. اول با انتشار عکس‌های مدلینگ، بعد شلوارک کوتاه و حالا هم ادا و اطوار‌های عجیب در نشست خبری. او که اولین تجربه سینمایی خود را در فیلم «خوب بد جلف: ارتش سری» با پیمان قاسمخانی از سر گذرانده است، بعد از نمایش فیلم در سالن رسانه برای شرکت در نشست خبری فیلم در سالن حضور پیدا کرد. اما ادا و اطوار‌هایی که در نشست از خود درمی‌آورد عجیب و غریب هستند.

این میزان از سبکسری، خودشیفتگی و لوندی در یک مکان رسمی واقعا حیرت‌انگیز است! کافیست به عکس‌ها نگاه کنید! اکت‌های او مناسب فضاهای دیگر هستند نه یک نشست خبری! و او آنقدر سرگرم و محو دوربین‌های عکاسی بود و از خود بیخود دوربین شده بود که حتی متوجه سوالاتی که ازش می‌پرسیدند هم نمی‌شد و مجری باید سوال را برایش چندباره تکرار می‌کرد!

البته از یک جوان خام بیست ساله که در اولین کارش ناگهان پرت شده وسط شهرت و پول نمی‌توان انتظار داشت که خودش را گم نکند. مگر اینکه شخصیت قوی‌ای داشته‌باشد که گویا در پارسا نباید سراغ آن را گرفت!


فیلمنامه دزدی

حاشیه‌های پررنگ و جنجالی در نیمه جشنواره فیلم فجر

این هم از حاشیه «درخت گردو». در نشست خبری «درخت گردو» یکی از خبرنگاران مدعی شد فیلمنامه این فیلم دزدی از روی یک فیلمنامه ثبت‌شده دیگر است. اما مهدویان در جواب گفت که نام نویسنده فیلمنامه اول در تیتراژ آمده و با او هماهنگ بودند بعد خبرنگار نامه‌ای را در موبایلش نشان داد که مدعی بود نامه خانه سینماست به سازنده «درخت گردو» مبنی بر جلب رضایت نویسنده اول. مصطفی احمدی گفت که رضایت او را دارند و مبلغی بابت فیلمنامه پرداخت کرده‌اند و رضایت‌نامه‌ها حتی همراهش است. مهران مدیری برای خاتمه بخشیدن به‌بحث گفت اگر شکایت این‌چنینی وجود دارد باید توسط مراجع قضایی پیگیری شود و جای بحثش، نشست خبری فیلم نیست.

تاثیرگذاری درخت گردو

اما این تنها نکته ویژه درباره «درخت گردو» نبود. فیلم همه را متحیر کرده و در سالن رسانه بعد از تماشای فیلم تماشاگران همگی در بهت فرو رفته و با چشمانی اشکبار سالن را ترک می‌کردند. دردناکی فیلم تا پایان روز صحبت سر هر میز اهالی مطبوعات بود و چند نفر حتی گفتند که تاب دیدن فیلم تا انتها را نداشته‌اند و از سالن بیرون زده‌اند. فیلم در آرا مردمی جز محبوب‌ترین‌هاست و با اختلافی فاحش، بیشترین تعداد «رای فوق‌العاده» را کسب کرده است.
البته که عجیب نیست، بعد از فیلمبرداری سکانس حمام حال همه عوامل آنقدر بد شده که مجبور شدند فیلمبرداری را چند روز تعطیل کنند. پیمان معادی هم به‌دلیل فشار روحی شدیدی که در فیلم متحمل شده چند روز در بیمارستان بستری بوده و اواخر فیلمبرداری کلی آرامبخش و قرص مصرف می‌کرده است.


صیغه و داستان هایش

حاشیه‌های پررنگ و جنجالی در نیمه جشنواره فیلم فجر

باز هم نشست‌ها و حواشی‌اش. این‌بار «مغز استخوان» سوژه اصلی بود. فیلمی که داستانش درباره مادری است که برای نجات فرزندش از سرطان، روی عشق و همسر دومش پا می‌گذارد و سعی دارد قبل از پایان عده‌شان با همسر قبلی خود، از او حامله شود تا از بند ناف جنین بتوانند فرزندش را نجات دهند. همین باعث شد در نشست حرف‌های جالبی زده شود. به اخلاقیات شخصیت گیر دادند و ایزدیار در جواب گفت که این تصمیم مادر را درک می‌کند و به‌نظرش هرمادری برای نجات فرزند خود دست به‌هرکاری می‌زند! ناگهان یکی از وسط سالن فریاد زد به مادر‌ها توهین نکنید! از صیغه و قوانین صیغه‌هم زیاد پرسیده شد و کلی با آن شوخی کردند.


پرشورترین سانس سینما

حاشیه‌های پررنگ و جنجالی در نیمه جشنواره فیلم فجر

امروز، پخش شهرآورد تهران، بازی استقلال و پرسپولیس، شلوغ‌ترین و پرهیجان‌ترین سانس سینما از ابتدای جشنواره تا به امروز بود که البته به ما خوش گذشت، اما برای جشنواره تاسف‌برانگیز است. خیلی‌ها با پرچم آمده بودند و فضای داخل سالن‌ها شوری شبیه به استادیوم داشت.


تلفن معادی

حاشیه‌های پررنگ و جنجالی در نیمه جشنواره فیلم فجر

پیمان معادی یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های دریافت سیمرغ بهترین بازیگر مرد است و تا به‌اینجا فیلم‌های دیگر نتوانسته‌اند قهرمانی برای رقابت با او در این بخش ارائه کنند. حضور او در جشنواره حواشی زیادی را برانگیخت. اول گفته شد تحریم کرده و حضور پیدا نخواهد کرد، بعد برگزارکنندگان جشنواره این مسئله را تکذیب کردند. سپس در جلسه مطبوعاتی حاضر نشد، اما با او تماس تلفنی برقرار کردند و او بابت عدم حضورش عذرخواهی کرد. قضیه این است که او آمریکاست که به‌نشست نرسید، اما مهران مدیری گفت برای اختتامیه خود را خواهد رساند.


مسعود فراستی روی سن

حاشیه‌های پررنگ و جنجالی در نیمه جشنواره فیلم فجر

این هم یکی از عجیب‌غریب‌ترین اتفاقات جشنواره امسال است! اصلا معلوم نیست این حرکت عجیب و ضایع به دستور چه کسانی به نمایش درآمد، اما مسعود فراستی در اقدامی عجیب و دستوری در نشست «روز صفر» حضور پیدا کرد و رفت روی سن عوامل را بغل کرد و بوسید و گفت این بهترین فیلم جشنواره است! اصلا مگر داریم؟!


مهران مدیری بعد از سال‌ها

حاشیه‌های پررنگ و جنجالی در نیمه جشنواره فیلم فجر

حضور مهران مدیری در کاخ جشنواره پس از مدت زیادی اتفاق افتاد یا شاید حتی برای اولین بار. این اتفاق جالبی است. او با یک عینک آفتابی حضور پیدا کرده بود و دراین‌باره گفت عینک را برای قیافه گرفتن نزده و دو شب گذشته نخوابیده و در حین تماشای فیلم هم کلی گریه کرده و به این خاطر قیافه‌اش خوب نیست و عینک زده.


داریوش ارجمند

حاشیه‌های پررنگ و جنجالی در نیمه جشنواره فیلم فجر

حرف‌های داریوش ارجمند هم که بازیگر «روز بلوا» است حسابی سروصدا به‌پا کرد. او درباره وقایع اخیر اظهارنظر‌هایی کرد که با انتقادات زیادی همراه شد. او با تسلیت و تبریک بابت شهادت سردار دل‌ها حرف‌هایش را آغاز کرد و یک مرگ بر آمریکا هم گفت. سپس خیلی سرد درباره حادثه هواپیما تسلیت گفت و همین زمینه انتقادات را فراهم کرد.

مدیسا مهراب پور
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1398/11/19
هیچ وقت از دا ریوش ارجمند خوشم نمی اومد الان دیگه ازش متنفرم،خودفروخته
معادی عالیه
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1398/11/19
چ عجب یکی از این هنرمندا اسم سردار و اورد بایدم براش جنجال درست کنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
اره واقعا
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1398/11/19
از وقتی در مورد درخت گردو فقط نقد میخونم وکمی از داستانش روفهمیدم چشمام پراز اشک میشه اخه اگه نخان سیمرغ رو به اقای معادی بدن به کی میدن؟هنرمندی که به خاطر ایفای نقش اینقدر تحت فشارعصبی بودند امیدوارم غرض ورزی نکنند ،امیدوارم حق به حق دار برسه زنده باشید اقای مهدویان وهمه عوامل حرفه ای فیلمتون،وانشالله هیچ زمانی ایران عزیز ومردمان عزیزترش چنین وقایعی رو به چشم نبینند
Iran, Islamic Republic of
05:28 - 1398/11/20
بالاخره هرکسی تمایلات خودشو داره یکی ممکنه هنوز که هنوز سنگ شاه و به سینه بزنه و یکی مث خودم یا همین داریوش ارجمند سنگ آخوندارو
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/11/25
خجالت نمی کشید واقعا ؟؟؟
واقعا وقتی دارید یه سری مطالبو می نویسید شرم نمی کنید ؟؟؟
پاسخ ها
ضحا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
بدون حاشیم میشه مگه آخه؟؟همچین چیزی امکان داره؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج