بابت چی اینقدر از ما طلبکارید آقای حاتمی‌کیا؟
۹۵۸۸۰۰
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
۷۳۷۸ 
«خروج» اگر بدترین فیلم حاتمی‌کیا نباشد یکی از بدترین‌هاست. خوشبختانه این گزاره را به سوگیری‌های سیاسی هم نمی‌شود ربط داد، چون این فیلم از لحاظ جبهه‌گیری هم آنچنان نیست که هم‌جناحی‌های حاتمی‌کیا بخواهند تمام قد پشت سرش بایستند و انتقاد از آن را برنتابند.

برترین‌ها - سیامک رحمانی:

۱. «خروج» اگر بدترین فیلم حاتمی‌کیا نباشد یکی از بدترین‌هاست. خوشبختانه این گزاره را به سوگیری‌های سیاسی هم نمی‌شود ربط داد، چون این فیلم از لحاظ جبهه‌گیری هم آنچنان نیست که هم‌جناحی‌های حاتمی‌کیا بخواهند تمام قد پشت سرش بایستند و انتقاد از آن را برنتابند. جز یک آغاز امیدوارکننده که بیننده را به فضای حاتمی‌کیای سال‌های دور می‌برد، آنچه کارگردان ساخته شبیه یکی از فیلم‌های ارباب رعیتی دهه شصت است. با همان بازی‌های رو و باسمه‌ای و همان دیالوگ‌های شعارزده. فیلمی که اگر نام حاتمی‌کیا را از ابتدایش برمی‌داشتند، بعید بود جدی‌ترین هواداران و خوره‌های فیلم‌هایش هم تشخیص می‌دادند «خروج» ساخته فیلمساز باتجربه انقلاب است. اثری در حد کار‌های مسعود ده‌نمکی، حتی با المان‌هایی مشترک.

بابت چی اینقدر از ما طلبکارید آقای حاتمی‌کیا؟

این که چرا حاتمی‌کیا از نقد‌ها برآشفته شده البته موضوع بی‌سابقه‌ای نیست. او ظاهرا باور نمی‌کند که فیلم‌هایش می‌تواند ایرادی داشته باشد و از آن بالاتر اصلا توی کت‌اش نمی‌رود که تماشاگران فیلمش را نپسندند. از حالا هم قابل پیش‌بینی است که «خروج» در گیشه هم موفق نخواهد بود، مگر به ضرب و زور بلیت‌های نیم‌بها و رایگان و ارگانی سالن‌ها را به احترام آقا ابراهیم پر کنند تا دلش نشکند. کاری که قبلا هم انجام شده. این بار هم موافقان و همراهان حاتمی‌کیا نشان داده‌اند که بی‌توجه به کیفیت فیلم پای او ایستاده‌اند. حمایت پر و پیمان رسانه‌های همسو اگرچه غیرمنتظره نبود، اما برای فیلمی در سطح «خروج» بیش از حد ایثارگرانه است.

۲. حاتمی‌کیا در «خروج» می‌خواهد خیلی چیز‌ها را مسخره کند. از رییس‌جمهوری و مشاورش تا مطالبات مردم و موج‌های رسانه‌ای در فضای مجازی. اما این کار چنان کاریکاتوری و به سبک برنامه‌های بی‌نمک شبکه نسیم انجام می‌شود که کارکردی معکوس پیدا می‌کند. «خروج» با مضحکه‌ای که راه می‌اندازد، به گونه‌ای تبدیل به یک ضدژانر آبکی شده و طبیعی است که نه حرفه‌ای‌ها چندان از آن لذت ببرند و نه خیل تماشاگران برایش به وجد بیایند.

بابت چی اینقدر از ما طلبکارید آقای حاتمی‌کیا؟

کمترین حاصل این وضعیت رای پایین فیلمی است که کارگردانش همیشه از سوگلی‌های جشنواره فجر بوده. حداقلش این که تماشاگران برای دیدن آخرین کارهایش توی صف می‌ایستاده‌اند و سر و دست می‌شکسته‌اند. اما حالا چنین اتفاقی نیفتاده. معلوم است که «خروج» نباید محبوب تماشاگران باشد و جزو فیلم‌های برگزیده مردمی قرار بگیرد. پس حاتمی‌کیا از چی شاکی است؟ او در نشست مطبوعاتی پس از فیلمش دوباره در نقش مظلوم و کسی که حقش خورده شده ظاهر شد و اعتراض کرد و بی‌احترامی کرد. تکرار همان رل آشنا.

از زمانی که نگاتیو‌های موج مرده را روی میز ریخت تا امروز زمانی زیادی گذشته، اما آقا ابراهیم نمی‌خواهد از این نقش بیرون بیاید. فیلمش «به وقت شام» باشد یا «چ» او به همه چیز معترض است. به سوالات خبرنگاران معترض است و انتقاد‌ها را بی‌حیایی می‌خواند. به جوایز معترض است و حالا به رای تماشاگران سینما‌های مردمی هم معترض است. معلوم نیست این همه طلبکاری از کجا می‌آید. کارگردانی که تمام فیلم‌های اخیرش را با بودجه‌های ارگانی، یعنی از بیت‌المال و جیب ما ساخته و همه دستمزدش از جیب مردم است، چرا باید اینقدر سر همه منت داشته باشد.

او می‌گوید: «گناه ما چیست که فیلم می‌سازیم؟ چرا دادگاه تشکیل می‌شود؟ چرا جنس نوشته‌ها و واکنش‌ها دادگاهی شده‌است. این چه زبان بی‌حیایی برای من سرباز است؟ چرا بی‌حیا می‌شویم؟ به من می‌گویند دهه‌ات گذشته؛ جمله خودم را به خودم پس می‌دهید؟» بعد در پاسخ به خبرنگاری که می‌پرسد چرا در قبال اعتراضات خیابانی و بحران‌های اجتماعی واکنش ندارد با تندترین لحن می‌گوید: «من فیلمم را می‌سازم. من خودم را سیاستمدار نمی‌دانم و یک وری دو وری ندارد. من فیلمم را می‌سازم، آن موقعی که تو متوجه این حرف‌ها نبودی من فیلم می‌ساختم. داشتن اینستاگرام و واکنش‌های چند کلمه‌ای هنر بزرگی نیست. من فیلمم را می‌سازم. برای همین هم بعد از فیلمم این اتفاقات می‌افتد و درباره آن ناحقی می‌شود و فیلم ما از آرای مردمی در می‌آید.»

بابت چی اینقدر از ما طلبکارید آقای حاتمی‌کیا؟

بعد هم می‌گوید: «انا قرآن الناطق! حاتمی‌کیا همینی است که اینجا نشسته است. اینکه تو می‌گویی حاتمی کیا اینطور شده است حاتمی‌کیای خودت است. من اگر پشت شما بیفتم معلوم نیست عاقبتم چه می‌شود من دین و آخرتم را نمی‌فروشم که آنچه شما می‌خواهید باشم.» این حرف‌ها هم یعنی حاتمی‌کیا فقط به خودش حق می‌دهد که هرچه می‌خواهد بگوید و هرچه می‌خواهد بسازد. کسی را هم برای پرسیدن لایق نمی‌داند.

برخلاف آنچه می‌گوید واکنش‌های چندکلمه‌ای هنر نیست، هر وقت لازم ببیند تندترین واکنش‌های چند جمله‌ای را دارد؛ و برخلاف این که می‌گوید او فیلم می‌سازد و بقیه هم باید حرف‌هایشان را در کارشان بزنند، به روزنامه‌نگاران حق نمی‌دهد که نظرشان را بنویسند و او را زیر سوال ببرند؛ و بالاخره در جایی می‌گوید: «فشار اینجا مثل فشار شب اول قبر است. من دلخورم از این تنش. من عمرم را بابت فیلم‌هایم گذاشته‌ام و برای هیچ فیلمی کم‌فروشی نکرده‌ام. شاید به نظر ساده بیاید که این همه تراکتور را در جاده ردیف کنیم، چرا این همه عریانگری؟ چرا به من گیر می‌دهید؟»

بابت چی اینقدر از ما طلبکارید آقای حاتمی‌کیا؟

این چه طرز دفاع کردن است آقای حاتمی‌کیا. چرا فکر می‌کنید، چون تراکتور ردیف کردن در جاده سخت است، پس دیگر کارتان جای انتقاد ندارد و کسی نباید به آن گیر بدهد. اینطوری باشد که همه فیلم‌های سنگین و پرزحمت باید ستایش شوند و قابل نقد نباشند. کلا چرا اینقدر طلبکارید استاد؟ چه دینی گردن ما دارید که ادا نشده. اگر فیلم خوبی ساخته‌اید ستایش‌اش را دیده‌اید و جایزه‌اش را گرفته‌اید. هیچ کاری را هم که مفتی انجام نداده‌اید و از گران‌ترین کارگردان‌های سینما هستید. چرا باید هرچه می‌سازید همه تعریف کنند یا چیزی نگویند. این همه حق به جانب بودن از کجا می‌آید؟ این همه غرور. کمی متواضع باشید استاد. شاید همه کارهایتان آنقدر‌ها هم که خودتان فکر می‌کنید آش دهن‌سوزی نباشند. مردم دارند پول فیلم ساختن شما را می‌دهند. یعنی چی که حتی نباید از شما سوال کنند. خدمتگزار بودن و سرباز این فرهنگ و کشور بودن مفهومش این است؟

سیامک رحمانی
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 130
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1398/11/19
حاتمی کیا فیلمساز مردمی نیست
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
چرا دیگه مردمیه. پول تپلی داره میگره از حساب مردم و میخنه به ریش مردم. مردمی محسوب میشه دیگه خخخخخخخخخخخخخخ
ع.م
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
این عاقا ، نمونه یک انقلابی ویژه ، دلسوز ، مردمی است. این عاشق خدمت به خلق، بدون طمع به پست و مقام و پول و شهرت است . این کارگردان ، از شیره جانش می خورد بدون استفاده از بیت المال . ما کجیم که نمی بینیم ، ایشون خیلی هم راسته. سی مرغ بلورین و زرین و سبز و سیاه ، حقشه ، مالشه ، بهش بدین .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
واقعا هم مردمی نیست....
#پروپاگاندا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
برترین‌ها سانسورچی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
کلا این جماعت امثال حاتمی کیا همشون همینجوری ان، وحشتناک پررو و همیشه طلبکار، جالب اینجاس با بودجه بیت المال فیلم میسازه و هیچ نگرانی بابت برگشتن بودجه فیلم هاش نداره، هیچوقت فیلمشو از رو پرده پایین نکشیدن، همیشه هر تعداد اکران و سالن سینما خواسته در اختیارش گذاشتن، ادارات و دانشگاه ها رو بردن بزور که فیلماشو ببینن و آمار فروش فیلماش بره بالا، جوایز سیمرغ رو دوتا کردن که دستش خالی نمونه، ولی بازم طلبکاره، اینو میگن فرار رو به جلو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
حاتمی کیا بی نظیره
محسن
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
حاتمی کیا گم شده!!
خودش ، برای خودش خط قرمزهایی کشیده و نمی تواند ز آن خط قرمزها عبور کند و‌ سرگشته است.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
برترین ها سالی یه بار موقع جشنواره، چنین تیتری خبری رو میذاره خسته نشدی خودت
اميرافشاري
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
آقاي حاتمي كيا مشكل اينه كه فكر مي كني طرز تفكر امسال شما چون در راس قدرت اند پس أكثريت مردم هم شما هستيد ! نخير آقا
اكثريت مردم شما نيستيد اگرنه رفراندوم بگذاريد تا مردم مردم مشخص بشن چند نفرند
رهام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
زنده باد حاتمی کیا
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
ظاهرا هرچه فیلم ساز ضد مردمی وجود داره علیه حاتمی‌کیا بسیج شده، چه خوب است قدری به فیلم های بیگانه پسند و ضدفرهنگ خودشان بنگرند بعد علیه یک شخصیت ملی سینمای ایران اراجیف گویی کنند
بدون نام
-
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
سلام بنظرم دراین شرایط تحریمی بسیار سخت اقتصادی برای کمبود بودجه کشور هزینه های ساخت فیلم سینمایی وهزینه های فوتبال رو کم کنیم وبجاش به مشکلات مردم هزینه کنیم کولبرها در ارتفاعات بخاطر یه لقمه نان یخ زده میمیرن
کررار
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
مشکلت چيه برترینها چرا این حد تخریب و جناحی گری اونم با هم قشر خودت و با یک هنرمند اپلیکیشن کاربردی مثل برترینها که جناحی عمل کنه بعد هم خبر هاشو برای بازار داغی با تيترهاي جنجالی ميزنه مایه تاسفه. حاتمی کیا از هنرمندان فرهیخته کشور مونه حالا اگر يه هنرمند غربی بود شما میشدی مبلغ اون اما این بنده خدا رو تا این حد نقد میکنی این حق تو نیست تو باید نظر منتقدین رو بنویسی نه نظر شخصی خودت را باز هم متاسفم برای نرم افزار فرا جناحی برترینها....
United Kingdom
12:56 - 1398/11/19
حاتمی کیا همیشه طلبکاره!
من نمی دونم یه عده بیکارن وقت خودشون رو هدر میدن و میرن فیلم ساخت این اقا رو میبینن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
دمت گرم.با پول خوب فیلمشو میسازه و بعدم میگه انتقادنکنین.آخرسم جایزه هارو بهش میدن
رشید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
واقعا" درست گرفتید. ..مردم بیکار نیستند که برند فیلم این آیا را ببینند.
از جیب مردم فیلم ساختن که هنر نیست.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
؟؟؟چند نفر از اونایی گه نظر دادن یا لایک کردن فیلمو دیدن
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1398/11/19
بخاطر رانت و پولی که میگیره اما همیشه غر میزنه بهش میگن بچه لوس سینما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
حاتمی کیا نمونه بارز این حکومته.هرکاری هرغلطی دلشون میخواد میکنن تا کسی معترض میشه بهش انگ اغتشاشگر میچسبونن اینا تو قع دارن کاری به کارشون نداشته باشید تا هرغلطی خواستن بکنن البته کاری ام به کارشون داشته باشید بازم کار خودشونک میکنن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
واقعا مصداق بارز این حکومته
یعنی آدم تمام صفات و خصائص این حکومت را در رفتار و گفتارش میبینه
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1398/11/19
همه شون همینن ارث باباشون رو از مردم میخوان چون میدونن مردم دوست شون ندارند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
اینا فقط پول و قدرت براشون مهمه نه مردم
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1398/11/19
فکر میکنه.همه.چی.دراختیارش.شق.القمر.میکنه
این.اختیارات.رابه.یه.کارگردان.اماتورهم.بدی
خیلی.بهترازحضرت.اقافیلم.میسازه.
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1398/11/19
دولت ها از امثال حاتمی کیا حمایت کردن همیشه اما از فیلمساز اولی فیلم کوتاه
مستقل کم و به شرط و شراکت یا جواب رد
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1398/11/19
شما چرا اینقدر از ویشون طلبکارید! ؟ به خاطر میهن دوستی یا .....؟
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
احسنت
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
تکلیف برترینها مشخصه. وقتی فیلم مورد علاقه اش خانه پدری باشه بایدم از حاتمی کیا بدشون بیاد. بابا شما برید همون خانه پدریتون رو ببینید. خدا رو شکر کپی اش هم امد بیرون ملت فهمیدن شما از چی دفاع میکردید.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
نخیر بخاطر پررویی و وقاحت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
میهن دوستی؟؟؟؟؟؟؟
خخخخخخخخخخخ
این کلمه اصلا به شما و امثال شما و حاتمی کیا و ...... نمیاد
بدون نام
France
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
اول درست تایپ کن بعد متن ت را بفرست این ایشون هستند که طلبکارند نه ما حالا چون فیلمش را دوست نداشتیم که نمیشه هر چی دلش خواست بگه.خوب فیلمش خوب نبوده چرااا قبول نمیکنه.
بدون نام
France
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
مگه پدر کشتگی داریم باهاش کدوم کینه خوب میگیم خوب بد را میگیم بد شور،شوره شیرین،شیرین ه مگه میشه عوض شون کرد
بدون نام
Indonesia
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
جاااااان !!!!میهن پرستی...!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا...!!!؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1398/11/19
تو چرا دردت گرفته برترین ها ؟؟؟
میدونم که سانسور میکنی عزیزم☺☺
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
مگه کیهان
بدون نام
France
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
موافقممممم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
اتفاقا برترین ها واقعیت ها رو گفته شماها دردتون گرفته
عجب
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
تو مث ک بیشتر دردت گرفته !
بقول اسطورتون آبو همونجا بریز که ...
اتفاقا کامنتهای امثال شما سانسور نمیشه
زاکانی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
از تهش داره میسوزه آشغال پست ترین ها
امیر علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
خدایش انقدر که به هم توهین میکنیم یا اینکه چرت مینویسم ابی حاتمی آمد بگه بیا دمت گرم این پول رو بگیر و خرجش کن چون پشتم بودید آیا تا حالا شده همین آقایان فیلم ساز که شما ها سنگشان را به سینه میزنید بگن ایولا بیا هشت ملیارد فروش کردم یک تومنش ما شما اینا سیاست است که این افراد از آب گل الود به نفع خودشان ماهی میگیرند
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1398/11/19
همه چیز زور چپانی دیده بودیم..که بایدو مجبوری انجام بدهی...الا فیلم دیدن وپول دادن!!!
هنر باید کشش داشته باشد...شعر باید به دل نشیند...کلیشه ورعایت قافیه با واژه ها بی سر وته که شرت است!!!
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1398/11/19
چه کینه است که شما از حاتمی کیا دارید؟!
پاسخ ها
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
کینه‌نیست ..واقعیت همیشه تلخ است
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
کینه نیست مردم خوب و بد رو میتونند تشخیص بدند خودش ،فکرش وفیلم هاش مردمی نیست .هنرمند حکومتی بدرد مردمش نمی خوره چون درد مردمشو از عینک حکومت می بینه.
امیر علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
زرشک ....قانون حاتمی ها این است که به اسم شهدا و انقلاب نان میخورند و فکر میکنند که مردم همان مردم ده شصت هستند خوبه این حاتمی جای کارگردان های خارجی نیست و گرنه یه شیش لول میبست قد خودش فقط ادم میکشت حیف پول که بابت فیلم هایش بدی اینجا ده شصت نیست سال ۲۰۲۰ است بنده خدا برو خودت و فیلمت تو سطل زباله
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
چرا دیگه کینه است
آخه نقد اینقدر تند؟؟!
مودبانه تر هم میشه نقد کرد
حداقل اگه خودتونو مردمی می دونید به اونایی که با فیلماش حال میکنن بی احترامی نکنید بااین لحن زننده
پرویز
United Arab Emirates
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
درود بر حاتمی کیا یک سرباز وطن.
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1398/11/19
ولش کنید اینو
خوب مشخصه مشکل داره
شما چرا بها میدی برارین ها؟!؟!؟!
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1398/11/19
معلومه ازحاتمی کیاخیلی عقده داره .شمانظرخودت روبگوچه کارآراونظرات مردم داری
United Arab Emirates
13:31 - 1398/11/19
ای جان بالاخره یکی توانست جواب درست بدهد
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1398/11/19
آخیییی الهی بمیرم برات
اشکال ندارد امسال هم بخاطر فیلم چرتی که ساختی پنجتا سیمرغ بهت میدن
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
تو جواب دعای اولت الهییی آمیییین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
و در جواب بدون نام 16:55 انشاالله به همراه شما و خانواده محترم!
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1398/11/19
این اقا فکر می کنه یونیکه . بابا اسکورسیزی هم ادعای تو رو نداره مرده حسابی !!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1398/11/19
برترین ها تو بابت چی سنگ این دولت رو اینقدر به سینه میزنی؟ حاتمی کیا هر فیلمی میسازه عقیده اشه و بودجشو از هر نهادی میگیره مشخصه. یه بار شده فیلم هایی که به اصطلاح میگن مستقلیم از اونا بازخواست کنید که پول مستقل بودنشونو از کجا میارن؟ یا همیشه فقط برای فیلم های حاتمی کیا زبونتون درازه؟........
پاسخ ها
احمد خوش سیما
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
متاسفانه نویسنده های برترینها هرچی دلشون میخواد چه درست چه غلط درهرمورد مینویسن. این نظرات تخصصی مثل نقد فیلم و.... رو باید یک کارشناس ایو حوزه بنویسه نه نویسنده. درصورتیکه اصلا اسم و مشخصات نویسنده متن هم مشخص نیست. هرروز تحلیل و متنهای این چنین جانب دارانه و عاری از کارشناسانه در برترینها منتشر میشه. خودشون متنهای باسمه ایی میزارن بعد از این و اون گله دارن. سانسور نکنیها.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
چون برترین‌ها پول میگیره تا جهت دار قلم بزنه
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
برترین برترینها ، متاسفانه بدترین ها شده و ده ها نظر بنده را سانسور کرده است بهتر است بگوئیم سانسورچی!!!
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1398/11/19
چرا برای هر چیز دیگه ای گارد روشن فکری میگیرین اما بلد نیستین بااحترام نظراتتون و نقداتون رو نسبت به افرادی مثل حاتمی کیا بیان کنید؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
الان حرفای حاتمی کیا که به منتقداش میگه بی حیا محترمانه است؟ شما کارگردان محبوبتون هر کاری بکنه درسته، هر کی در موردش بنویسه گارد روشنفکری داره و بی ادبه؟ چطوری باید امثال شما رو نقد کرد؟
محدثه حیدری
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
این که با لحن کنایه آمیز خود این مجله حتی به حاتمی کیا بگه دورانت گذشته به نظر تو مودبانه است؟؟؟ حاتمی کیا بعد از همه ی این حرفای بی ادبانه توی نشست خبری اون صحبت ها رو زد
بدون نام
Netherlands
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
«دورانت گذشته» خیلی حرف زشتیه. حکمش اعدامه! ولی حاتمی کیا گفته «بی حیا» به بچه میگه من فیلم میساختم تو دنیا نیومده بودی، خیلی قشنگ و گوگولی حرف میزنه! خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1398/11/19
ابن نقد فیلم نبود محکوم شخصیت کارگردان فیلم بود، درستش این است که در یک مصاحبه رو در رو باهم گفتگو می کردید یا حداقل نسبت به این نقد شخصیتی فرصت پاسخگویی بدهید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1398/11/19
اقای حاتمی کیا همیشه جوری رفتارکرده انگار خیلی ازهمه بالاتره ازهمه بهتر میدونه...درسته کارگردانی قابلی هست ولی احساس میشه که یه کم خودبزرگ بینی گرفته به خودش و انگار همه بهش بدهکارن
France
14:06 - 1398/11/19
خیلی خیلی نوشته مغرضانه ای بود ، شایسته رسانه شما نیست که از این دست نوشته ها و نقدهای غیر منصفانه رو نشر بده ، دل نویسنده از مسائل دیگه پر بود همه رو بیربط و باربط به این فیلم منتسب کرد ، باید یادبگیریم به مفاخر این کشور از آقای شجریان و عزت الله انتظامی و حاتمی کیا و... احترام بذاریم و دور از انصاف و ادب تفسیر نکنیم و به رواج بی ادبی و بی اخلاقی کمک نکنیم
پاسخ ها
احمد خوش سیما
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
خوشم میاد خیلیا اصلا از اتفاقات جشنواره مطلع نیستن ولی برای این خبرها نظر دارن. اصلا شما واکنش و صحبت حاتمی کیارو شنیده اید؟ اصلا نویسنده این خبر کیه؟ چه تخصصی داره؟ چندتا فیلم جشنواره دیده؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
اشتباه مثبت دادم
Netherlands
14:11 - 1398/11/19
حاتمی کیا عادت کرده تنهایی منبر بره و فقط خودش حرف بزنه. بابت این حرف زدن هم میلیاردی پول میگیره. مالیات هم نمیده. ادای روشنفکر و آدمای فهمیده رو هم در میاره. اما ازش یه سوال میکنن دم خروس میزنه بیرون. آقای حاتمی کیا چرا وقتی مردم در ایران کشته میشن هیچی نمیگی؟ فقط کشته شدن در سوریه افتخار داره و باید براش فیلم ساخت؟ یا نون توی اون کارهاست و بابت زدن حرف حق فقط هزینه و ممنوع الکاری نصیب میشه. جواب بدید آقای فیلمساز دغدغه مند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
جواب نمیده چون براش صرف نداره که جواب بده
دغدغه هاش همه درباره مسائلیه که براش صرف داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/11/19
جالبه که رانت ویژه دولتی برای تولید فیلم دارن و فیل هاشون حتی یک بار هم جایزه خارج کشور نداره ، توی دوره احدی نژاد شاکی نبودن و توی یک دوره هایی طلبکارن ، بودجه کم بوده شاید!
Netherlands
14:23 - 1398/11/19
آاقای حاتمیکیا این مردم برای شما فقط قلک هستن تا پول در بیارین. یادتون باشه قبلا کجا زندگی میکرد حالا خونه و زندگیت کجاست. از صدقه سر این مردم. به ما فخر نفروش. واسه این مردم یه قدم ورنداشتی جز این که پول زیاد گرفتی. خیلی زیاد پولدار شدی. طرفدارهات هم همه رانت خور هستن و نمیخوان این سفره جمع بشه. اگرنه کسی انتقاد میکنه که همه ما بی پول هستیم مثل شمکا و روزنامه کیهان و اوج ثروتمند نیستیم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
دقیقا در مورد طرفداراش اصل مطلب رو گقتی .آفربن
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1398/11/19
آقای حاتمی‌کیا چرا اینقدر خود شیفته هستین واقعا شرم آوره که ادعای رفاقت با آرمان‌های انقلاب و شهدا رو دارین
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1398/11/19
فیلمسازی که انتقاد پذیر نیست مثل دیکتاتوری میشه که نمیشه بهش انتقاد کرد
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1398/11/19
متنفرم ازش.از حاتمی کیا متنفرم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
به درک
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/11/19
تنها فیلمسازی که مردمی است همین آقای حاتمی کیاست ،حاتمی کیا کسی است که شهید سلیمانی از فیلم قبلیش به نیکی یاد کرد ،فکر کردید این داورانی که رأی الکی میدن و ضد حاتمی میدهند کی هستند چهار تا سلبریتی که سنگ انگلیس و آمریکا را به سینه می زنند مردم دیگه فهمیدند حنای بعضی ها دیگه رنگی نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
والا فعلا گه جای سلبربتی ها طرفداران سلیملنی ها و حاتمی گیاها گربن کارت دارند و حسابهای پد بانکی در اونور آب
جای انگ زدن مطالعه کن عمبق فکر کن البته اگر سر سفره بعضی ها نیستی
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1398/11/19
خیلی عالی بود . البته مشکل از خود ماست . ما منظورم کسایی که سرو دست میشکنن برای فیلم های بی معنی و منقضی شده . آقای حاتمی کیا بعد از فیلم به رنگ ارغوان متاسفانه رفتن توی جاده خاکی و چیزهایی ساختن که از شان و شخصیت کارگردان آژانس شیشه ای به دور بود . مخصوصا با اون نمایش رعب انگیر چندتا داعشی گونه در سینما کوروش که مردم رو ترسوند . این دیگه شاهکار بود و نشون داد که ایشون کلا از حال خودش هم دور مونده .
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1398/11/19
ایشون ارث باباش رو از ملت میخواد
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1398/11/19
بعضیها ظرفیت معروف شدن وتعریف شنیدنو ندارن .آقای حاتمی کیا هم ازین افرادهستند.
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1398/11/19
به قول محراب قاسمخانی بچه ی لوس سیون

به قول محراب قاسمخانی بچه ی لوس سینما
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1398/11/19
گناه شما خود شیفتگی شماست حداقل همیشه توقع برنده شدن نداشته باش دیگرانی بهتر از شما هستند لطفا قبول کن وبپذیر همین
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1398/11/19
وقتی شما واسه چندتا ارگان خاص فیلم بسازی متعاقبا اقبال عمومی رو از دست میدی
نمونه‌ش میشه این حاتمی‌کیای پر مدعی و از خود راضی
متاسفانه یا خوشبختانه این آقا تاریخ مصرفش تموم شده
Iran, Islamic Republic of
18:42 - 1398/11/19
جالب هست که حاتمی کیا رو سفارشی ساز معرفی میکنید
بعد خودتون یه مطللب تهاجمی یک طرفه می نویسید.
شما که میگی ایشون نقد پذیر نیست،به جای هوچی گری و یانکی بازی
یه نقد حرفه ای بنویسید.
بترسید که خود خدا فقط برای دو چیز قسم خورده یکیشون قلم هست
آقای نویسنده
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1398/11/19
حاتمی بیشتر فیلم ساز حکومتیست تا مردمی هر جا احتیاج باشد حاتمی و ده نمکی هستند
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1398/11/19
من فيلم خروج رو نديدم و دفاعي هم ازش نميكنم،ايرادي هم نيست اگه فيلمش خوب نباشه هميشه همه كارهاي يك كارگردان خوب از اب در نمياد،ولي تو اينكه حاتمي كيا ادم وطن پرستيه توش شكي ندارم،دغدغه اش هم هميشه اين بود كه فيلم ارزشي بسازه نه صرف اينكه فقط مخاطب سرگرم بشه،حالا شماي منتقد اين سبك از فيلم سازي رو دوست نداري به نقدت حرارت نده و اسمشو كارگردان حكومتي و سوگولي جشنواره نذار
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1398/11/19
خیلی از فیلم ها هم از اختلاس پولشون جور میشه
بزن هر فیلمی که تهیه کننده رضوی بوده همون که محاکمه شد
حالا این آقا با بودجه اوج فیلم ایرانی میسازه
چند نفر در ایران در مرود شهدای مدافع حرم و شهید چمران و جانبازان شیمایی و تخریب چی
فیلم ساختند
همه فیلمها تلخ از تجاوز و خیانت میگن چیزی نیست یکی در مورد غیرت و اقتدار و عزت فیلم میسازه میشه بد
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1398/11/19
حاتمی کیا بسیار آدم فرصت طلب و پول به جیب زنی هست... همون روز اول که سردار سلیمانی شهید شدند سریع گفت میخاد فیلم سردار رو بسازه... خب معلومه که با چه بودجه ای و از کجا....
پاسخ ها
بدون نام
Czech Republic
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
لااقل حاتمب کیا در مورد سردار می سازه ، وقتی اینطوری میگی پس مجید مجیدی رو کجای دلت می گذاری که می خواد در مورد کرونا در چین بسازه و معلومه پولش رو چطور به جیب میزنه
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1398/11/19
از بسکی مفت خورده تو این نظام
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1398/11/19
اشتباه نکنید ایشان سرباز ایران وفرهنگ ایران نیست،خودشان گفته اند که سرباز کجاهستن.
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/11/19
برترینها از جای دیگه دلش پره به حاتمی کیاگیرمیده .فقط بخاطر اینکه از ریس جمهوری محبوبش انتقاد کرده
United States
20:54 - 1398/11/19
خب فیلمش خوب نبود البته من ندیدم ولی نمیشه کلیت یه آدم رو زیر سوال برد. کلی فیلمهای خوب ساخته قبلا. خیلی از فیلمهاش الگوی فیلمسازهای دیگه شده. اینکه از حاتمی کیا متنفر باشید مشخصه که انعطاف پذیریتون صفر صفره
Iran, Islamic Republic of
21:02 - 1398/11/19
در اینکه حاتمی کیا کارگردان خوبی حرفی ندارم ولی امروز یه جمله ترسناک گفت.به اون جوون گفت تو چندسالته که به من ایراد میگیری!!این اوج نابودی تفکر حاتمی کیاست.اون امروز مثل همه تبدیل شد به یک دروغگوی مزور
Iran, Islamic Republic of
23:05 - 1398/11/19
بهترین مرد سینمای ایران دورد بر حاتمی کیا عزیز ملت ایران
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1398/11/19
من که فیلم و ندیدم موافق نداشتن روحیه انتقاد پذیری افراد نیستم ولی نویسنده این مقاله : نون به نرخ چند الان؟ کی بهت پول داده که برنامه های نسیم داغون کنی؟ کی بهت رانت داده که دولت و مشاورانش عزیز کنی؟ کی بهت قول سمت داده تا بیای حتی اشتباهات دیگران را با اشتباه خودت ماست مالی کنی ؟ نه داداش اینی که تو داری میگی معنیش حاتمی کیا نیست این معنیش تحمیق کردنه واینه که تو کت مردم دوست داشتنی ما نمیره .
من فقط دوست داشتم بگم که منو نتونستی تو قالب نقد یک فیلم احمق فرض کنی کاری با بقیه ندارم امیدوارم ظلمات و تاریکی ذهنت روزی پاک بشه
ممنون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
چی میزنی داداش ؟؟
بدون نام
Czech Republic
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
جزاک الله افکار جوهری تراوشات جوهری داردمانند خودنویسی که جوهر پس داده و پیرهنت رو خراب کرده
چشم بصیرت
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
نون به نرخ بازو نه نون به نرخ روز و رانت
Iran, Islamic Republic of
23:20 - 1398/11/19
چقدر یاوه سرایید این آقای رحمانی... باور کن اگه حاتمی کیا میدونست اینجوری بهت فشار میاد این فیلمو نمی ساخت... به نظرم حاتمی کیا و همه کارگردانان سینمای ایران بلکه کل ملت بابت این اندوه عمیق شما بهت بدهکارن...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
خودت فهمیدی چی نوشتی ؟
France
23:48 - 1398/11/19
این آقا نور چشمی ه وابسته است وصل ه هر کاری بکنه نباید ازشون نقد کنیم نقد بشه انگ بهمون میچسبونه.پول مملکت خرج امسال این آقا و آرمان های امثال این آقا میشه کاش به یکی پرداخت میشد که واقعاً برای هنر این مملکت کاری کنه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
امثال امثال امثال امثال امثال
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1398/11/20
یه جا نوشتید فیلم هاش مزخرف شده در حد ده نمکی !!! داداش والا فیلم های ده نمکی خیلی جذاب هستند حالا مشکلی باهاش داری با خودتون ولی عمو ابی کلا فیلم های سفارشی می سازه کدوم فیلمش سفارشی نبوده و جریان افراط گرا با بودجه های سرسام آور حامیش نبودن ایشون خوب بلده با چه جریانی حرکت کنه ....
Iran, Islamic Republic of
02:52 - 1398/11/20
فیلمساز خوبیه اما شخصیتشو نمیدونم و نمیخام بدونم و قابل مقایسه نیست در جایگاه خودش عالیه
Iran, Islamic Republic of
04:22 - 1398/11/20
فیلم رو ندیدم ولی از نقدهای جناحی و آبکی و پولکی برترین ها هم کم ندیدم . موج سواری برای جذب مخاطب رو زیاد دیدم . این آقا که اعلام کرد هنرمند وابسته است . از اونایی که برای منفعت، دلسوز و همراه مردم میشن و تو همه مطالب سینمایی و ورزشی و ... وابستگیشون رو تبلیغ میکنن باید ترسید . از کیهان گرفته تا برترین ها
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1398/11/20
جشنواره داور داره یک عده مردم که نظر دادن میخوان بگن که بیشتر از داورهای جشنواره میدونن و در واقع داورها هیچی نمیدونن و بیجا رای به برتری بعضی فیلمها مثل فیلم های آقای حاتمی کیا میدن.در واقع تاریخ همینه که خوب ها در اقلیت و ازوا میشن و همیشه بد و بیرا میخورند مثل حاتمی کیا طالب زاده و در سیاست سعید جلیلی که شاگرد و فرزند انقلاب هستند که بعضی از روشنفکر نماها انقلابی گری را بی کلاسی میدونن و کروات زده هارا با تمدن!که در باطن کثیف هستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
ماذا فاذا؟
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1398/11/20
وقتی از بودجه بیت المال تامین می شه طبیعی هست که منافع اون ها رو بر منفعت جمع ترجیح بده حاتمی کیا یه مزد بگیر هست و مجبور و معذور این رو در چند سال اخیر همه شاهد بوده اند.
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1398/11/20
آخر ما نفهمیدیم فیلمش به ضد کی بود به نفع که بود
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1398/11/20
اخیرا روزنامه کیهان هم از او طرفداری کرده همین کافیه که بفهمیم اون کیه؟؟
می گن از دوست و دشمن یه نفر می شه به ذات اون پی برد .
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1398/11/20
فکر کرده کیه این آدم. وای به حال ما با این به اصطلاح خواص
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1398/11/20
وقتی جلو جلو بخاطر هر فیلم ابکی پولتو از بیت المال بگیری و بخاطر اسم انقلابی جوایز و درو کنی و از سفره ی انقلاب برات بریز و بپاش کنن
بایدم طلبکار باشی
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1398/11/20
وقتی کسی که ازش درباره وقایع سیاسی دو سه ماه اخیر سوال میپرسی و اظهار بی نظری میکنه و میگه سیاسی نیستم ولی تو کل عمر سینماییش همیشه فیلم سیاسی اجتماعی ساخته باید به سلامت روانش شک کرد...شایدم جنس این سیاست با جنس سیاست امثال حاتمی کیا فرق میکند...میدانی یه چیزی مثل فرق فقر و ثروت
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1398/11/20
سلام به نظر من هر فیلمی که برترین ها بگه بده ، فیلم خوبیه نمونه اش پارسال همین موقع برترین ها فیلم شبی که ماه کامل شد را فیلمی بد تعریف کرد ولی برعکس این فیلم جوایز زیادی در جشنواره فجر برد
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1398/11/20
از این متنی که نوشتی معلوم کدام طرفی هستی مردک پلید!!
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1398/11/20
این نقدهایی که در سایت برترین ها از حاتمی کیا نوشته میشه از نظر من هیچ ارزشی نداره. شما خصومت شخصی را با متن بلندی به عنوان نقد منتشر می کنید. سالهای قبل هم برای فیلم هایی مثل به وقت شام و بادیگارد منتشر کردید و دیدیم که مردم پسندیدند.
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1398/11/20
نویسنده اقای رحمانی کاملا دشمنانه متن خبر رو نوشته میشه بپرسم
چه کینه ای از حاتمی کیا دارن?
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1398/11/20
فقط باید تمام فیلم هایش را ریخت تو سطل زباله وسلام اینم دیگه شورش در آورده خدا شکر که تو امریکا کارگردان نبوده وگرنه همه خفه میکرد اقا ابی کیا
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1398/11/21
حاتمی کیا بهترین فیلم ساز بعد از انقلاب حق داره دلخور باشه حقش را تو‌فیلم چ خوردند حالا امسال هم اینجور بر ترین ها طرفدار کی هستی از کجا پول می گیری برای خودت نظر مفت میدی
Czech Republic
01:03 - 1398/11/21
مطلبی بسیار مغرضانه و سطحی و به گونه ای عقده گشایانه بودنمیدانم چرا عنوان این مطلب را گذاشته اید نقد؟! در صورتی که یک یادداشت بسیار سطحی و مثل هاله احمدی نژادی پیشگویی گونه بودنویسنده سعی دارد عقدههای خود را به مخاطبان القاکند متاسفانهو یقینامواجب هر دو از بیت المال است که یکی لااقل فکر میکند و مینویسد و به تصویر می کشد و مواجب میگیرد ولی نویسنده این متن بدون تفکر و فقط برای خوشآیند عده ای جوهرش را به فکرهایش می مالد
چون غرض آمد هنر پوشیده ماند
Iran, Islamic Republic of
04:17 - 1398/11/24
چون فیلم ضد دولتی هست سعی کردن توجه ها رو ازش بردارن حاظرم شرط ببندم نصف کسایی که نظر دادن حتی فیلم هم نگاه نکردن
Iran, Islamic Republic of
01:49 - 1398/11/25
مردم پول ساخت فیلم رو که هیچ، پول تماشای فیلم رو هم میدن
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1398/11/27
حاتتمی کیا کارگردان مزخرفی شده قطعاولی این متن و نویسنده اش و لحنش در حد نشریات دهه ۴۰ شمسی هم نبود و اصلا معلوم نیست نقده، گزارشه خبره؟؟ متاسفانه برترینها خیلی بد شده جدیدا بخصوص در فرهنگ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج