جزئیات نامه محرمانه شورا درباره املاک نجومی
۹۵۹۱۶۴
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
۵۸۷۰ 
عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران درباره تخلفات ذکر شده در نامه محرمانه ارسالی شورای شهر به شورای نگهبان گفت: میزان تخلفات در این نامه بیشتر از تخلفات پرونده املاک نجومی است و براساس مستندات سازمان بازرسی کل کشور است.

خبرگزاری ایلنا: عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران درباره تخلفات ذکر شده در نامه محرمانه ارسالی شورای شهر به شورای نگهبان گفت: میزان تخلفات در این نامه بیشتر از تخلفات پرونده املاک نجومی است و براساس مستندات سازمان بازرسی کل کشور است.

«ناهید خداکرمی» عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران درباره ارسال نامه محرمانه شورای شهر به شورای نگهبان با هدف پیگیری تخلفات دوره پیشین مدیریت شهری اظهار داشت: قطعا شورای نگهبان به این مساله ورود خواهد کرد و احتمالا براى تنویر افکار عمومى نتیجه نامه منتخبان مردم برای رسیدگی به تخلفات دوره پیشین مدیریت شهری را اعلام خواهد کرد.

او با اشاره به اینکه این نامه با امضاى اعضای شورای شهر، گزارشات سازمان بازرسی را به شورای نگهبان منعکس کرده است، ادامه داد: در این نامه تمامی مواردی که سازمان بازرسی به شورای شهر ارائه داد را به شورای نگهبان ارائه دادیم.

شورای نگهبان مستندات را مورد بررسی و راستى آزمایى قرار دهد

عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران درباره تخلفات اشاره شده در نامه ارسالی به شورای نگهبان گفت: بخشى از اطلاعات محرمانه است و وظیفه رسانه‌هاست که آن را پیگیرى کنند، در همین حد بگویم که میزان تخلفات در این نامه بیشتر از تخلفات پرونده املاک نجومی است. نامه‌ای که از طرف شورای شهر به شورای نگهبان ارسال شده، براساس مستندات سازمان بازرسی کل کشور است و وظیفه شورای نگهبان است که مستندات را مورد بررسی و راستى آزمایى قرار دهد.

او تصریح کرد: گرچه شورای نگهبان تاکنون از ما سوالی نکرده،‌ اما ما خودمان گزارشی را که براساس شواهد و مدارک سازمان بازرسی کل کشور به دستمان رسید، برای قضاوت به شورای نگهبان ارسال کردیم تا آنها بتوانند هرکسی را که به این پرونده مربوط است و نیاز به تایید یا رد صلاحیت دارد، مورد رسیدگی قرار داده و لحاظ کنند.

عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران تاکید کرد: نقش رسانه‌ها بسیار مهم است و آنها باید از شورای نگهبان پیگیر باشند.

مدیر هر مجموعه مسئول تمام اتفاقات آن مجموعه است

وی در پاسخ به این سوال که آیا لیست تخلفات ارائه شده به شورای نگهبان، همان مواردی است که آقای نجفی به قوه قضاییه ارائه دادند، یا اینکه مورد جدیدی نیز در آن قید شده است؟ اظهار داشت: نه لیست تخلفات محدود به آنهایی نیست که آقای نجفی مطرح کردند و موارد جدیدی نیز در این لیست ذکر شده است که نیاز به بررسى دارد.

او ادامه داد: مدیر هر مجموعه مسئول تمام اتفاقات آن مجموعه است. نمی‌شود که من مدیر باشم و قائم مقام و یا معاونان خلاف کنند و بگوییم مدیر مبرا است، چرا که مسئولیت اول متوجه مدیر مجموعه است.

خداکرمی در پاسخ به این سوال که آیا شورای شهر نیز مکاتبه‌ای با قوه‌قضائیه برای پیگیری پرونده تخلفات دوره پیشین مدیریت شهری داشته است؟ گفت: واحد حقوقی شهرداری باید این اقدام را انجام دهد و ما در مقام نظارت هستیم، اما ما وظیفه خودمان را انجام داده‌ایم، مراجعه حضوری و گزارش هم داشته‌ایم. وقتی قائم مقام و معاونان یک مجموعه برای فساد مالی مرتبط با یک مجموعه تحت تعقیب هستند،‌ چطور می‌شود مدیران مجموعه را بی‌گناه دانست؟

نباید دوگانه برخورد کرد

او در پاسخ به این سوال که چرا مدیریت فعلی شهری تاکنون از قالیباف شکایت نکرده‌اند، اظهار داشت: ما گزارشات خود را داده‌ایم و تخلفات و موارد خروج از قانون را مطرح کرده‌ایم، اما قاضی نیستیم که بگوییم چه کسى مقصر است، این وظیفه دستگاه قضا است که مجرمان احتمالی را شناسایی کند. مگر از همه افرادی که تاکنون در انتخابات پیش‌رو رد صلاحیت شده‌اند، شکایت شده یا محکومیت قضائی داشتند؟ خیر! نمی‌شود دوگانه برخورد کرد.

خداکرمی ادامه داد: ما که نمی‌دانیم دقیقا چه کسی تخلف کرده است و این اتهام را به کسی هم وارد نمی‌کنیم،‌ اما تخلف بزرگی در یک مجموعه رخ داده است که باید به آن رسیدگی جدی‌تر شود و از آنجایی که در هر مجموعه‌ای رئیس مجموعه در ردیف اول است،‌ باید او نیز مورد بازجویی قرار گیرد. اگر مدیر بی‌خبر بوده،‌ پس چه مدیری است که از این حجم از تخلفات گسترده‌ بی‌خبر بوده است و اگر نه، پس چرا به تخلفات او رسیدگی نمی‌شود؟

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1398/11/20
فعلا که قالیباف مصونیت داره ، هرکاری خواسته کرده و هیچ کسی باهاش کار نداره
پاسخ ها
نا شناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
گل گفتی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
دوازده پرونده فساد مالی مربوط به همسران دو نفر از سران را مسکوت گذاشتند و اجازه رسیدگی ندادند فکر می کنید در رابطه با قالیباف کاری می کنند؟
پژمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
کسی که به پرونده فساد رسیدگی میکنه باید عاری از هر گونه فساد باشد ، به نظر شما شرایط مهیا هست؟
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/11/20
سردار قالیباف یک تنه از خیلی‌ها کارآمد تره. ناهید خانم فقط رفتنه
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/11/20
یک بام دو هوا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
پس نماینده اگر خطا کرد باید ریس مجلس هم جوابگو باشد ریس جمهور همینطور اگر زیر مجموعه خطا کردند بایستی جوابگو باشد مثل مسله ّنزین و............
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1398/11/20
چرا محرمانه .؟؟؟ بازم ملت شدن نامحرم ؟ حداقل دم انتخابات یه ذره روراست باشین
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1398/11/20
مگه شورا ها هم شدن محل استعلام کسی نخواسته ،،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج