اعلام ‌۵ مصداق تخلف مجازی برای دانشجویان
۹۵۹۷۳۳
۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۹
۸۷۷۶ 
دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت "توهین علیه مقدسات"، "توهین به مقامات ارشد کشور"، "بر هم زدن امنیت عمومی"، "موارد ذکر شده در قانون مجازات" و "تخلفات حوزه عفت عمومی" را ۵ مصداق تخلف فضای مجازی دانشجویان بر اساس شیوه نامه جدید انضباطی عنوان کرد و گفت: این تخلفات در صورتی که شاکی حقیقی یا خصوصی داشته باشند قابل رسیدگی خواهند بود.

ایسنا: دکتر وحید صرامی، دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت در نشست خبری تشریح فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، به جزئیات شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان اشاره کرد و گفت: با وجود پیگیری های انجام شده از سوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی و همچنین معاونت حقوقی ریاست جمهوری، برای اصلاح شیوه نامه انضباطی دانشجویان ، وزارت بهداشت نیز جلساتی را با وزارت علوم به منظور دریافت نقطه نظرات لازم برگزار کرده و شرایط اصلاح شیوه نامه فعلی در هر زمانی که فراهم شود، انجام خواهد شد.

وی در ادامه با تاکید بر این که موارد ذکر شده در شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان تقریبا همان دستورالعمل انضباطی وزارت علوم در سال ۸۸ است گفت: موارد ذکر شده در آن تغییر چندانی نکرده و تقریبا در تمامی بندها موارد تاکید شده در شیوه نامه سابق مجددا ذکر شده است.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت در خصوص نگرانی دانشجویان در برخی از بندهای شیوه نامه جدید انضباطی نیز گفت: در بحث فضای مجازی که در شیوه نامه جدید آورده شده است در واقع بند جدیدی اضافه نشده بلکه عنوان فضای مجازی به جای بند تخلف اخلاقی شیوه نامه قبل ذکر شده است.

بنابراین در شیوه نامه جدید تخلفات فضای مجازی که قبلا در قالب تخلفات اخلاقی مطرح می‌شد به فضای عمومی تسری پیدا کرده است.اگر چه قبل از این شیوه نامه نیز در وزارت بهداشت این تخلفات در قالب تخلفات رایانه‌ای مورد رسیدگی قرار می‌گرفت.

صرامی به ۵ مصداق تخلف دانشجویان در فضای مجازی بر اساس شیوه نامه جدید انضباطی اشاره کرد و گفت: توهین علیه مقدسات، توهین به مقامات ارشد کشور؛ به هم ریختن امنیت عمومی، تخلفات ذکر شده در قانون مجازات و تخلفات مربوط به عفت عمومی ۵ مصداق تخلفی است که اگر دانشجویان در فضای مجازی مرتکب این تخلفات شوند بر اساس شیوه نامه جدید مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت در پایان خاطر نشان کرد:‌ موارد ذکر شده در حوزه تخلفات و فضای مجازی دانشجویان در صورتی قابل رسیدگی است که در فضای عمومی منتشر شده باشد و این تخلفات شاکی حقیقی یا حقوقی داشته باشند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج