مقتدی‌صدر «کلاه‌آبی‌ها» را منحل کرد
۹۵۹۹۴۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
۹۹۴۸ 
رهبر جریان صدر عراق ضمن انحلال نیروهای تحت امر خود موسوم به کلاه آبی‌ها، نخست‌وزیر جدید را به عدم حمایت تهدید کرد.

خبرگزاری فارس: «مقتدی الصدر»، رهبر جریان الصدر عراق و رئیس ائتلاف «سائرون» در پارلمان این کشور، نیروهای طرفدار خود موسوم به «کلاه‌آبی‌ها» را منحل کرد.

صدر سه‌‌شنبه (۲۲ بهمن) طی بیانیه‌ای کوتاه در حساب توییتری خود، از این اقدام خود خبر داد و نوشت که «انقلاب» در عراق به صورت تدریجی، به رغم برخی کارشکنی‌ها از سوی برخی خرابکاران و حامیان خشونت، به مسیر اول خود در حال بازگشت است، از این رو، همزمان با این تحول، کلاه آبی‌ها را منحل کرده است.

او گفته است که راضی نیست که این گروه به اسم جریان الصدر در تظاهرات‌ حضور داشته باشد مگر اینکه با معترضان بدون آنکه تصریح به وابستگی آن‌ها با جایی شود، ادغام و یکی شوند. او این هفته بعد از حوادث نجف اشرف از این نیروها خواست از میادین تظاهرات خارج شده و تأمین امنیت را به نیروهای امنیتی واگذار کنند (جزئیات بیشتر).

کلاه‌آبی‌ها ماه‌های گذشته طی توافقی که با فرماندهی عملیات بغداد داشتند، مسئولیت تامین امنیت تظاهرات‌کنندگان را برعهده بگیرند.

صدر از اقدام برخی از معترضان در اعلام برائت از مخربان و اغتشاش‌گران در عراق استقبال کرد و به نیروهای امنیتی این کشور گفت که با دور کردن خرابکاران، امنیت را برقرار کرده و از «انقلابیون مسالمت‌آمیز» حمایت کنند. او همچنین گفته است که همچنان منتظر نتایج تحقیق در حوادث اخیر نجف اشرف است تا به وظیفه شرعی و ملی خود در این باره عمل کند. هفته گذشته در جریان درگیری‌های این شهر، شماری کشته و زخمی شدند.

او همچنین به طور ضمنی محمد توفیق علاوی، نخست‌وزیر مأمور به تشکیل کابینه را تهدید به اعلام برائت و عدم حمایت از دولت آتی او کرده است.

صدر نوشت: «شاهد فشارهای حزبی و فرقه‌ای برای تشکیل دولت موقت هستیم. این یعنی عدم اعتقاد ما به این دولت در حال افزایش است و حتی شاید منجر به اعلام برائت از آن بکنیم».

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Russian Federation
19:46 - 1398/11/22
مقتدی صدر دید که تظاهرات بدون او هم به خوبی پیش میره و ظاهرا ملت خودجوش هستن و از همین رو بخاطر حفظ آبرو و حیثیت خود و با وجود قتل و ضرب و جرح مردم،تن به منحل کردن لات و لوط‌های خودش کرد!
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1398/11/22
از عراق فرار کرده بودی برگشتی؟ یا هنوز از تو ایران شعار میدی؟ بیرون گود نشستی و ....
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1398/11/22
دروغ گو ده بار نیروهات را منحل کردی ولی باز به یه اسم دیگه مردم را میکشند.
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1398/11/22
صبح به صبح بره کلانتری از خودش شکایت کنه اخمو ی نچسب
پاسخ ها
گل آقا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
خیلی تفلونه ( نچسب )
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج