الهامی: چند وزارتخانه پشت یک تیم هستند
۹۶۱۷۲۲
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
۳۵۸۷ 
سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: چند وزارتخانه پشت یک تیم هستند و کمک کردند تا کاندیدای اول سرمربی‌گری تیم ملی به این تیم برود.

خبرگزاری فارس: به نقل از روابط عمومی باشگاه تراکتور، ساکت الهامی در برنامه موج فوتبال اظهار داشت: در ابتدای فصل، یک جلسه با جناب زنوزی صحبت کردم و با این‌که از چند تیم پیشنهاد داشتم، به خاطر علاقه به شهرم دوست داشتم در تبریز کار کنم، چرا که بنده اهل سرعین هستم و همسرم نیز تبریزی است. تصورم این بود که مردم از حضور من استقبال کنند که چنین نشد. دنیزلی مربی بزرگ و صاحب‌سبکی بود و دوست داشتم تجربه‌ی کار با ایشان را هم به دست بیاورم اما افکار من با آقای دنیزلی همخوانی نداشت و جو نیز مناسب نبود و به همین دلیل، از زنوزی برای رفتن اجازه گرفتم و گفتم که رفتنم به نفع تراکتور و خودم است. می‌دانستم روزی به تراکتور برمی‌گردم ولی نمی‌دانستم آن روز به همین زودی فرا برسد.

الهامی در خصوص شرایط تراکتور در نقل و انتقالات نیم فصل، گفت: بازیکنان ایرانی و خارجی خوبی در نیم فصل جذب کردیم. همچنین با چند بازیکن از جمله سروش رفیعی و فرشاد احمدزاده برای حضور در تراکتور صحبت کرده بودیم که جو نامناسبی علیه آنان ایجاد شد. زنوزی هم تأکید داشت که تیم در آرامش کار کند و خود این بازیکنان نیز در مقابل این جو، نخواستند به تبریز بیایند. ما روی هر گزینه ایرانی که دست گذاشتیم، جو نامناسب علیه او ایجاد شد، حتی شهریار مغانلو!

وی تأکید کرد: همه دوست داشتیم که سوگیتا در تراکتور حضور داشته باشد اما شرایط خانواده‌اش به گونه‌ای بود که به ما اعلام کرد؛ فوتبال اولویت چندم من است. سوگیتا همچنان بازیکنان ماست و به تیم دیگری نرفته است. مازولا نیز نامه‌ای از برزیل نوشت و اعلام کرد که نمی‌تواند به تبریز برگردد.

سرمربی تراکتور در رابطه با بازیکنان اضافه شده، اظهار داشت: میلاد فخرالدینی در مس کرمان بازیکن خود من بود و شناخت کافی از او داشتم. نخستین شرط من در جذب بازیکن خارجی، مشاهده شرایط او در تمرینات بود، چرا که معتقدم خرید بازیکن از روی فیلم، اشتباه است. حمزویی به من اعلام کرد که دو ماه است تمرین نکرده ولی رفته رفته شرایطش بهتر شد. معتقدم حمزویی و یوری به درد تراکتور می‌خورند.

الهامی با بیان این‌که مصدومیت محمدرضا اخباری برای ما مشکل‌ساز شده است، بیان کرد: ما تا جایی که شرایط اجازه دهد، پشت اخباری هستیم. از طرفی رشید مظاهری سه اخطاره است و هر بازی نیز حکم فینال را دارد. به هر حال جا برای جذب یک بازیکن داریم.

سرمربی تراکتور در رابطه با اعضای کادرفنی تراکتور، مطرح کرد: چه کسی با سوادتر از علی پژمان را در این شهر می‌شناسید؟ سال‌ها کاپیتان تراکتور بود و اکنون دستیار بنده است. دکتر جودکی نژاد، مربی بدنساز تیم و علیرضا مرادی هم آنالیزور ماست. یک مربی دروازه‌بانان اهل رومانی با سابقه‌ی کار در تیم دورتموند را جذب کرده‌ایم و به گفته‌ دروازه‌بانان تیم، او بهترین مربی‌ای هست که تا کنون کار کرده‌اند.

وی با تأکید بر این‌که هدف ما از همان روز اول، پیشرفت بود، خاطرنشان کرد: من از همان روز اول برای کمک کردن به تراکتور تلاش کردم اما این بازیکنان بودند که به من کمک کردند تا مربی خوبی باشم. 10 فینال باقی مانده و حتی شرایط قهرمانی را هم داریم اما باید بدانیم که قهرمان شدن سخت است، چرا که چند وزارتخانه پشت یک تیم هستند و کمک کردند تا کاندیدای اول سرمربی‌گری تیم ملی به این تیم برود. همچنین ارکان فدراسیون فوتبال نیز زیر نظر وزارت ورزش به عنوان مالک این تیم هستند.

الهامی ادامه داد: ما باید با این موضوعات جنگ کنیم. البته ما هم مالک خوب و هواداران میلیونی داریم ولی عده‌ای با ایجاد موج منفی، کار را خراب می‌کنند. زنوزی تنها مدیری است که دو تیم را از جیب شخصی ساپورت می‌کند و کمپی ساخته که در ایران بی‌نظیر است و مشکلی بابت امکانات نداریم. جایگاه فوتبال تراکتور از نظر کیفیت، خوب است و اکنون در دو جام، شرایط قهرمانی داریم. معتقدم نباید زنوزی را در این مسیر تنها بگذاریم.

وی با بیان اینکه میمبلا بامداد امروز به تبریز می‌رسد، گفت: این بازیکن شرایطش را به کادرفنی توضیح خواهد داد. من میمبلا را از نظر فنی و اخلاقی قبول دارم. می‌توانستم مانع رفتن او به کشورش شوم ولی او مصدوم بود و همسرش نیز تصادف شدیدی کرده بود که در همین راستا با آقای زنوزی و آقای سهرابی صحبت کردم و با نظر مثبت آنها به میمبلا مرخصی دادم.

الهامی در خصوص استفاده از دو مهاجم به صورت همزمان، گفت: تراکتور به صورت تیمی دفاع کرده و به صورت تیمی حمله می‌کند. آن زمان گذشته که دو مهاجم جلو بگذاریم و فقط سانتر کنیم. ما در بازی با سایپا کمی تغییرات داده بودیم تا به دروازه حریف نزدیک باشیم و همه دیدند که با حضور پرتعداد در داخل محوطه جریمه حریف، موقعیت گلزنی ایجاد می‌کردیم.

وی در رابطه با عملکرد تراکتور در بازی‌های خارج از خانه، اظهار کرد: چهار امتیاز از سه بازی خارج از خانه کسب کرده‌ایم و در تمامی بازی‌ها از نظر مالکیت توپ، تعداد شوت به دروازه و سایر پارامترها بهتر از رقیبان بودیم. کدام تیم از نظر فنی کیفیت ما را دارد؟ ما از نظر تاکتیکی، فرقی میان بازی داخل خانه و خارج از خانه قائل نیستیم.

سرمربی تراکتور در خصوص اخراجش در بازی با پرسپولیس، اظهار داشت: بنده در بازی با پرسپولیس به کسی توهین نکردم. ما از نظر کیفیت، پایین‌تر از پرسپولیس نبودیم ولی توقع من از تراکتور بالاتر بود. بدنسازی ابتدای فصل خوب نبود و به همین دلیل من در تعطیلات نیم‌فصل، روی بازیکنان فشار آوردم و‌ ما در روز افتمان، به پرسپولیس برخوردیم. پرسپولیس گل‌محمدی برای ما ناشناخته بود ولی ما برای آنان تیم شناخته شده بودیم. پیش‌بینی من از یحیی گل‌محمدی در آن بازی اشتباه بود چرا که آنان با ۳۸ خطا، فوتبال تخریبی انجام دادند.

وی در رابطه با شرایط میثم تیموری، گفت: کار در بازی با ذوب آهن، آن طوری که فکر می‌کردم، پیش نرفت و باعث شد تا روی پلن دوم کار کرده و به حمله از کناره‌ها توجه کنیم. در همین راستا میثم تیموری را تعویض کردیم و معتقدم هر بازیکنی که از تعویضش ناراحت نشود، بی‌غیرت است. خود بنده تیموری و چند بازیکن دیگر را به تراکتور آوردم و مشکلی با این بازیکن ندارم. تیموری پرقدرت‌تر از گذشته با تیم تمرین می‌کند و به دنبال فرصتی برای استفاده از این بازیکن هستم. هیچ‌کس بزرگتر از تراکتور نیست و تفاوت هواداران استقلال و پرسپولیس با هواداران ما این است که هواداران ما، عاشق تراکتور هستند و به همین دلیل است که در دمای منفی ۱۷ درجه، تیمشان را حمایت می‌کنند. از هواداران خواهش می‌کنم که فقط تراکتور برای آنان مهم باشد. چرا که هنوز روزهای سخت باقی مانده است و باید در مقابل بدخواهان، آگاه باشیم.

الهامی با بیان این‌که ما بر اساس آنالیز حریف، تاکتیک تیم را مشخص کرده و نفرات را انتخاب می‌کنیم، بیان کرد: من از رضا شکاری خیلی رضایت دارم. بنده به هواداران یک امتیاز از بازی با پرسپولیس بدهکار هستم که قول می‌دهم جبران کنم. بهترین نفرات ایران از نظر شخصیت در تیم ما حضور دارند و بابت جمع شدن این تیم، صمیمانه از آقای زنوزی تشکر می‌کنم. جا دارد بازهم تاکید کنم که ما عاشق‌ترین هواداران را داریم. تمام تلاش زنوزی این است که قرارداد بازیکنانی که تمام می‌شود را قبل از عید، تمدید کند و چند بار در این خصوص صحبت شده است.

سرمربی تراکتور در خصوص هواداران این تیم، گفت: هر کدام از تیم‌های گذشته‌ من، هواداران ویژه خودشان را داشتند. شنیده بودم شرایط این‌جا فرق می‌کند و امروز یه چشم می‌بینم که تراکتور تنها تیم نیست بلکه به فرهنگ مردم آذربایجان تبدیل شده و با بردهای این تیم در جامعه نشاط ایجاد می‌شود. این پتانسیل ویژه، باید کنترل شود تا برخی‌ها از طریق چند کانال تلگرامی از احساسات مردم سو استفاده نکنند. نقش هوادار در شرایط کنونی از نقش بنده برای تیم، بیشتر است. از آنان درخواست می‌کنم که بچه‌ها را تنها نگذاشته و اجازه ندهند که تیم به حاشیه برود. هواداران روز چهارشنبه ما را تنها نگذارند چرا که به حمایت آنان نیاز داریم.

الهامی اضافه کرد: مسئولان استانی و باشگاه برای بازی با سایپا خیلی زحمت کشیدند و هواداران نیز در آماده‌سازی زمین کمک کردند ولی کیفیت زمین ورزشگاه یادگار امام (ره) پاسخگوی ما نیست و برای بازی با صنعت نفت و سپاهان، کیفیت زمین باید خیلی بالا باشد. خواهش دارم که زمین را درست کنند و آمادگی داریم که در این زمینه کمک کنیم.

وی با بیان این‌که انشالله روزی برسد که برای تراکتور جشن بگیریم، گفت: بازهم تشکر ویژه از هواداران، آقایان زنوزی، سهرابی، ذوالفقاری و میراب، کادرفنی، کادر پزشکی، تدارکات و بازیکنان دارم و معتقدم کار کردن با این بازیکنان، باعث افتخار است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1398/11/28
اینم حالا آدم شده‌ . کلا عادت شده همه باختاشونو اینجوری توجیه کنن. تیم مثلا خصوصی شما که چندین برابر همه باشگاهای دولتی خرج کرده دیگه بهونه اوردنتون چیه. از الان داره دلیل میاره واسه قهرمان نشدن. داداش شما سهمیه هم نمیگیری چ برسه به ادعای قهرمانی کردن که حالا مثلا بخوای رقیبتو خراب کنی
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1398/11/28
تومربی بودی تا دقیقه نود دنبال گل کهر برای مساوی نبودی یاوزات خانه بیاد واست تون گل بزنه سایپا روبردین بازم توهم گرفتت اینا نتیجه تیم دنیزلی هنوز شاهنامه اخرش خوش چند پیرپاتال جمع کردی تیمت رو باکدوم تیم مقایسه میکنی فکرکنم استوکس روگرفتیم سوزشت شروع شده تیم بودین ی خارجی براتون بازی میکرد دیدن جنبه ندارید همشون رفتن نتونست باهاتون توتوهم بمونن چی میزنی
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1398/11/28
به کوری چشم دشمنان پرسپولیس امسال هم قهرمان است. رده ترتر پنجم جدول است.
United Arab Emirates
10:19 - 1398/11/28
جدی جدی شما سوراختریا باورتون شده هوادار میلیونی دارید. یک هفته بدون پول زنوزی دوام نمیارید
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1398/11/28
ای برادر تمام ایران می دونند پرسپولیس حکومتیه و مورد حمایت بقیه تیمها تا این رویه هست باید برای نایب قهرمانی بازی کنند
پاسخ ها
سجاد خیاط
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
تو هم مثل اون کیتی هستی
قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
خوب اگر تراکتور دوم شد حرفهای جنابعالی کاملآ درسته
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1398/11/28
الهامی جان با صحبت کردن در خصوص پرسپولیس بزرگ میخوای چی رو ثابت کنی تو اگه راست میگی رو ضعفای تیمت کار کن تا بتونی سهمیه لیگ قرمانان رو بگیری خیلی کوچیکتر از این حرفها هستی که در مورد پرسپولیس اظهار نظر کنی و با اینجور مصاحبه کردنا کسی بزرگ نشده و نخواهد شد ناظر جان لطفا ثبت کن
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1398/11/28
آقای الهامی ، شما بیش از حد به یک سمت غش کردی ، اینکه توان فنی و محبوبیت یک تیم یا یک مربی بهتر از خودت را نبینی ، از شما بعید است ، چرا به این بهانه های نخ نما متوسل میشوی ، حمایت وزارتخانه و لطایف الحیلی از این قبیل مربوط به گذشته دور است ، فکر روزی را که ممکن است از تراکتور بیرونت کنند را هم بنما .
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1398/11/28
تیم حکومتی پیروزی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
این بزرگی پرسپولیس همیشه قهرمان را نشان میده
قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
بله پیروزی همیشه پیروزه
United States
11:02 - 1398/11/28
"" توهم"" حد ومرز ندارد وازبین نمی‌رود، فقط از یک احمق به احمق دیگر منتقل می‌شود!
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/11/28
دهنت ببند بی لیاقتی خودتون به عهده تیمهای دیگه نزار اول فصل معلوم بود کی بیشترین حمایت داشته
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1398/11/28
که اونم معلومه پشت تراکتورهستند.. با احترام به تبریزی ها ولی این تیم هرگاه بازی داره یا جایی بازی میکنه تماشاچی هاش بلوا میکنند، اما تا حالا فقط برخورد کتبی باهاش میشه.. تیم میبنده، هرچی ستاره توشه... چندسال پیش که به اسم سرباز، مفتی بازیکن میگرفت..مگر تیم نظامی نبود ،که فقط سرباز به تراکتور میدادن.... این ها حمایت نیست..پس چیه
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1398/11/28
جناب مربی ،وقتی که تنها چهار یا پنج روزه بودی تو گوش ات گفتن *ساکت* الان که شصت سالت شده هنور معنی شو نمیدونی.ساکت جان شما لطفا ساکت شو.
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1398/11/28
آقای ساکت الهامی خودت که اینجوری بودی فکر کردی همه مثل خودتن چ وزارت خانه ای پشت تیم هست منظورت تیم پرسپولیس با هواداران میلیونیش هست برو بگیر بخواب جو گیر نشو با یک برد خودت که ی زمانی تو کاف میم های معروف بود میدونی زیر دست کی بودی مممیم کاف های معروف یادت میاد چطوری نتیجه میگرفتی
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1398/11/28
اگه کمیته انضباطی وجود داشت تو و طرفدارانت باید تا اخر فصل محروم میشید شما پرچم ایرانو سوزندید تیمو بیرون کشیدید ووووو بس وازرت طرفه شماهاست
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1398/11/28
تمام باشگا ه ها ایران میدانند که وزیر ورزش که مسعول تمام تیمها است فقط از یک تیم دفاع میکند وگاهی به بقیه تیمها هم شرایطی ایجاب میکند که نتوانند از تیم حکومتی پیشی بگیرند تمام مربیان باید هماهنگ شوند وتا زمان برکناری سلطانیفر مسابقات را تحریم کنند. ایا کمیته انظباطی میتواند تمام تیم ها را جریمه کند؟ تا زمانی تیمها با هم متحد نشوند وضعشان همین است وتیم حکومتی پیشرو است.
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1398/11/28
تازه به دوران رسیده عوضی چن تا بازی پشت هم بردید وزارتخانه کجا بود کانت بزاره
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1398/11/28
کدوم تیم به اندازه ی تراکتور لابی داره و پول و امکانات داره؟؟!!
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1398/11/28
اگه وزارتخونه هاپرسپولیسین صداسیماووزارت ورزش ورییس جمهورهم قرمزندواگه سازمان لیگ وفدراسیون وداورهاهم پرسپولیسین.نشون میده پرطرفدارترین تیم ایران پرسپولیسه وبرای همه مثل تیم ملی میمونه
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1398/11/28
پرسپولیس کثیف حکومتی تامسعود نامرد رو داره همینه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج