وعده تازه بانک مرکزی برای کاهش نرخ دلار
۹۶۲۰۶۸
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
۱۰۶۹۰ 
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به برخی خبر‌ها و اظهارنظر‌های دلال‌های ارزی مبنی بر اینکه سد مقاومت دلار ۱۴ هزار تومانی شکسته شد، گفت: ظرف یک سال قبل ۳ بار این سد مقاومت شکسته شد، ولی باز با مدیریت بانک مرکزی تعادل به بازار برگشت و باز هم این اتفاق می‌افتد.

خبرگزاری تسنیم: رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه اجازه ادامه تلاطم در بازار ارز را نمی‌دهیم گفت: تصمیم اجلاس اف ای تی اف تاثیری در روابط و معاملات ما نخواهد داشت.

 عبدالناصر همتی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برنامه بانک مرکزی برای مدیریت نوسانات اخیر در بازار ارز چیست گفت: قبلا هم گفته‌ام که این نوسانات ادامه‌دار نخواهد بود؛ برخی به خاطر اجلاس آتی اف ای تی اف تلاش می‌کنند التهابی در بازار ارز ایجاد کنند ولی همانطور که گفتم تصمیم اجلاس اف ای تی اف تاثیر معناداری در بازار ارز نخواهد داشت.

وی با اشاره به برخی خبرها و اظهارنظرهای دلال‌های ارزی مبنی بر اینکه سد مقاومت دلار 14 هزار تومانی شکسته شد، گفت: ظرف یک سال قبل 3 بار این سد مقاومت شکسته شد ولی باز با مدیریت بانک مرکزی تعادل به بازار برگشت و باز هم این اتفاق می‌افتد.

رئیس کل بانک مرکزی به افرادی که قصد ورود به بازار ارز را دارند توصیه کرد که ریسک دارایی‌های خود را هم در نظر بگیرند.

تصمیم اف ای تی اف هیچ اثری در روابط تجاری ایران نخواهد داشت

همتی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی نظارت کامل و کافی در بازار ارز دارد در پاسخ به این سوال که برخی می‌گویند اگر اف ای تی اف تصویب شود حتی ارتباطمان نیز با کشورهای دوست نیز از بین می رود گفت: هر کسی یک نظری دارد؛ اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد هنوز معلوم نیست. احتمال هست که بگویند ایران وارد لیست سیاه شود ولی احتمال قوی‌تر این است که این کار را انجام ندهند چون بعید است خودشان وارد این مسیر شوند.

وی افزود: قبلا هم گفته‌ام هر اتفاقی درباره اف ای تی اف بیفتد از آنجایی که 90 درصد معاملات تجاری ما از مسیرهای تحریم‌ناپذیر انجام می‌شود نمی‌تواند تاثیری در این مقطع در بازار ارز و روابط تجاری ما داشته باشد.

وی با طرح این سوال که ایا فکر می‌کنید بانک‌های دنیا با ما همکاری می‌کنند ادامه داد: به خاطر تحریم آمریکا و فشاری که آمریکا به کشورهای دوست ما وارد می‌کند خیلی از بانک‌ها با ما همکاری نمی‌کنند ولی چگونه از ابتدای سال 35.5 میلیارد دلار تامین ارز برای واردات انجام شده است؟ همین مسیر را باز هم ادامه می‌دهیم.

وی تاکید کرد: تاثیری که همه فکر می‌کنند با تصمیم اجلاس اف ای تی اف اتفاق نخواهد افتاد هر چند هنوز هم فکر نمی‌کنم این تصمیم اشتباه را بگیرند ولی باید صبر کنیم.

همتی در پاسخ به این سوال که آیا سوداگران دیگر نباید منتظر دلار بالای 20 هزار تومان باشند گفت: آرزو بر جوانان عیب نیست!

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که برنامه بانک مرکزی برای جلوگیری از تاثیر افزایش نقدینگی بر تورم چیست گفت: رشد نقدینگی 28 درصد بوده و طبق آمار غیررسمی تا آخر بهمن‌ماه نیز همین حدود بوده است.

وی با بیان اینکه میانگین رشد نقدینگی در 50 سال گذشته، 25 درصد بوده است گفت: البته این خوب نیست ولی ما تلاش می‌کنیم رشد نقدینگی را مدیریت کنیم. ضمن اینکه نقدینگی در مجموع 3 درصد نسبت به میانگین 50 ساله رشد داشته است.

تورم سال آینده کمتر از 20 درصد است

همتی دلیل رشد نقدینگی را رشد خالص ذخایر ارزی بانک مرکزی اعلام کرد و افزود: بانک مرکزی چند میلیارد دلار ارز خریده است و به خاطر خرید این ارزها برای افزایش ذخایر بانک، کمی رشد نقدینگی از میانگین 50 سال گذشته بالاتر رفته است. برخی به اشتباه می‌گویند که رکورد میانگین شکسته شد در حالیکه میانگین رکورد نیست و ماکسیمم رکورد تلقی می‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه رشد 28 درصدی نقدینگی رکورد نیست گفت: در طول سال‌های قبل خیلی بیشتر از این رشد نقدینگی داشتیم؛ هم اکنون در حال کنترل نقدینگی هستیم و انشاءالله که مشکلی پیش نمی‌آید.

وی درباره تورم هدف تعیین شده در این بانک برای سال آینده اینطور توضیح داد که هدف بانک مرکزی کنترل انحصارات است، هیچ کدام از پیش‌بینی‌های همکاران بانک مرکزی برای سال آینده تورم بالای 20 درصد را نشان نمی‌دهد. بنابراین انتظاراتی که برای تورم بالا در طی رشد نقدینگی مطرح می‌کنند صحت ندارد.

همتی تاکید کرد: بر اساس فاکتورهای موجود هیچ یکی از پیش‌بینی‌ها از تورم سال آینده بالای 20 درصد نیست بلکه کمتر از 20 درصد است.

همتی در پاسخ به این سوال که مهمترین چالش اقتصاد مقاومتی چیست و نظام بانکی چه کمکی می‌تواند بکند گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی تاب آوری اقتصاد در برابر شوک‌های برون‌زا به حداکثر برسد، بر همین اساس سیستم بانکی در چند محور می‌تواند کمک کند.

وی محور اول را کنترل تورم دانست و گفت: تورم عامل خیلی از مشکلات کشور است، اگر سرمایه‌گذاری بلندمدت خوبی نداریم و انتظارات تورمی داریم به خاطر این است که تورم در کشور به صورت سنتی بالاست.

همتی میانگین سه دهه تورم را حدود سه درصد عنوان کرد و گفت: باید تورم کنترل و رشد اقتصادی افزایش یابد. تورم هدف اصلی و کمک به ثبات اقتصادی هدف دیگر بانک مرکزی است که در چارچوب اقتصادی مقاومتی در دستور کار قرار دارد.

رئیس کل بانک مرکزی هدف دیگر بانک مرکزی را تلاش برای حفظ کوتاه‌مدت اقتصاد کلان دانست و گفت: تعمیق و گسترش نظارت بر بانک‌ها خیلی برای بانک مرکزی اهمیت دارد بانک‌ها نباید وارد دارایی‌های ریسک‌دار بشوند چرا که باعث عدم تعادل در کشور و لطمه به اقتصاد مقاومتی می‌شوند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 34
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1398/11/29
به به به به چه چه چه چه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
کاهش برای کاهش نرخ راستگویی هم وعده میدادین ، تا بعدش نرخ راستگویی بزن بالا خخخخ
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1398/11/29
بازم شعار شعار......
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
خخخخخخخخخخخ اجازه نمیدهید تو ایران این حرف مثل جوک تلخ شده برای بنزین همین گفتید
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1398/11/29
بازار چیز دیگری میگه ریییس
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1398/11/29
آها تو راستی میگی دلار ۳۰
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1398/11/29
بزرگترين بازيگر و نوسان گير دلار دولته شب عيد گران ميفروشد هزينه هاي عيدي شب عيد و از مردم جمع ميكنه مجدد به خودشون ميده ...!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1398/11/29
همتی مدیریت بلد نیستی برو کنار تا یه مدیر کار آمد بیاد از روزی که اومدی با سیاست بگیر و ببند گند زدی به اقتصاد مملکت فقط قفل اقتصاد رو محکم تر زدی همه راه های درآمد زایی ملت رو بستی به خاطر سیاست های غلط مالیاتی دولت که جیب مردم رو خالی کنی بدی به دولت این دولت چه گلی به سر ملت زده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
بابا اگه حرف نزنی میگن لالی هروقت آقای همتی حرف زدی دولار سر به اسمون کشید بابا بس کن بجای حرف مفت عمل کن یک سوال از شما چرا گفتهای مرا چاپ نمیکنید نکند اینجاهم پارتی لازم است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
جناب آقای دکتر همتی رییس بانک مرکزی کشور اگر الان به نقل خود حضرت عالی قیمت دلار آمده پایین که خوب ایران کشور عزیزمان الان شده بود گلستان و مردم در رفاه کامل برای معاش هزینه زندگی خود بودند و دیگر سازمان امور مالیاتی هم از مردم با این تورم بالا مالیات دریافت نمی کرد پس لصفا از شما استدعا دارم با کارشناسان خبره و استادان دانشگاه در امور اقتصادی کمک و مشورت برای خود بگیرید
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1398/11/29
وعده نده عمل کن . چندر غاز پول عیدی دست مردم گذاشتین از این ور طلا رو کشیدین بالا تا همین پولا به خودتون برگرده ؟ کثافت کاری هم حدی داره
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1398/11/29
مدیریت بانک مرکزی ؟!؟!؟
پاسخ ها
Mahamad Ahmadi
Germany
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
ازماست که بر ماست
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1398/11/29
زور کسی بهتون نمیرسه.وگرنه دهنتونو گل میگرفتیم
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1398/11/29
ماشین مونتاژ داخلی ( با 70 درصد ارز بری) از 96 تا بحال 4 برابر شده. اما دلار از 96 تا بحال 3.7 برابر شده؟
این تناقض را جناب مستطاب چگونه توضیح می دهند؟
اگر تونستی ماشین فقط تا یک برابر پایین بیاورید، اونوقع هم می تونی ارز رو پایین بیارید.
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1398/11/29
زیر 14 یعنی چند؟ دلار 12 و 13 تومنی هم گرونه؟؟ وعده زیر 10 تومن داده بودین؟
جیب مردم دیگه خالیه خالیه
کاش تصمیم گیران مملکت واقع بین بودند
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1398/11/29
این همتی هنوز نفهمیده نرخ دستوری مشکل افتصاد و حل نمیکنه تو بگو دلار ۸۰۰۰ تومن که چی
وقتی نرخ ارز دولتی و میبینی خنده ات نمیگیره
۳۵ میلیارد دلار هم سرمایه مملکته افتاده دست شما بی عرضه ها
با افتخار مبگه ۳۰ درسد تورم
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1398/11/29
اگه به دلاله این دلال که همیشه هست چرا تابستان 11بود الان 14 پس دست دولته اگه واقعا دلال این کارو میکنه که باید بگم خاک تو سردولت پس این بازرسا ناظرای دولت کجاندکه میگن ما به همه چی نظارت داریم
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1398/11/29
همتی جان چرا چیزی رت می گویی که برعکس عمل میکنی خودت در روز۲۲ بهمن وعده پاییین آمدن نرخ ارز را دادی حال آنکه قیمت دلار از آنروز تا حالا ۶۵۰ تومان رشد کرده کدام حرفهایت را باور کنیم دلار ۱۳۶۰۰ یا ۱۴۲۵۰ امروز را فقط ۶ روز است که از حرف خودت گذشته
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1398/11/29
چقدر وعده میدهی عمل کن آقای همتی قشر ضعیف له شدن
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1398/11/29
لطفاً شاخص و میانگین دقیق را برآورد داشته باشید و اعلام نمائید. اگر تورم در حدود ۲۰ ٪ بخواهد رشد داشته باشد ، رشد و محاسبه آن کاملاً غلط است و باید به آن توجه شود که رشد تورم بر اساس تجربیات گذشته آسیب و فشار بسیار زیادی دارد و اگر این ۲۰ ٪ بخواهد در حسابداری محاسبات بانک مرکزی محاسبه شود طول بازدهی آن حداکثر ۵ سال و سالانه ۴٪ است .
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1398/11/29
تا دیر نشده یه فکری به حال مردم بدبخت بکنید مطمئن باشید حکومت بدون پشتوانه مردم مجبور به سقوطه
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1398/11/29
ان شاءالله همه افزایش هاوتورم واقعی بعدازانتخابات خواهدآنچنان ضربه شستی به مردم نشان خواهنددادکه آن رویش ناپیداباشه . فعلاًهمچی به خاطرجوانتخاباتی متوقف شده
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1398/11/29
وای وای امسال میرسه به ۲۰هزارتومن
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1398/11/29
خوابی....بیدار شو....دلار 30درصد اومده بالا ....دلیلش چیه......زندگی مردم اصلا براتون اهمیت داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
دیگه حتی حیف از هر حرفی که به شما باید زد،،،،دیگه نابودمن کردین بس کنید،،،،لطفا
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1398/11/29
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ دولت و مسئول بی برنامه و الله بختکی و انشالله و ماشالله که می گن همینه ها!!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
شمابااین مدیریت خیلی خیلی ضعیف دراین یک ساله وچندماه باعملکرد ضعیفتان صحه گذاشتید بFATF دیگه نیاز به شعار وماست مالی کردن نداره.این دولت شگرد دارد درماست مالی کردن امور.(عطر آن است که خود ببوید نه عطار بگوید)زمستان به هر نحوی که باشد می رود سیاهی می ماند برای ذغال.
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1398/11/29
هرچی گفتن ۱۰۰برابربدترشده دروغگوهای بزرگ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج