ماهی قرمز شب عید ناقل ویروس کرونا است؟
۹۶۲۱۵۶
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
۱۸۲۹ 
در فضای مجازی برخی از منابع غیررسمی اعلام کردند به دلیل انتقال ماهی‌های قرمز از چین به ایران، احتمال ناقل بودن این جانوران آبزی به ویروس کرونا وجود دارد، اما حسین عرفانی، رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با تکذیب این نوع خبر اعلام کرد هیچ نوع حیوان آبزی زنده از کشور چین به ایران وارد نمی‌شود و حتی واردات آن نیز ممنوع است.

وب‌سایت گجت‌نیوز - حسین مرادی: اخیرا انتشار خبر‌هایی در خصوص اینکه ماهی قرمز شب عید ناقل بیماری و ویروس کرونا است حواشی زیادی را به همراه داشت، اما آیا واقعا ماهی قرمز شب عید ناقل کروناویروس است؟

آیا ماهی قرمز شب عید ناقل بیماری و ویروس کرونا است؟

طی روز‌های گذشته در فضای مجازی خبر‌هایی در خصوص انتقال ویروس کرونا به واسطه ماهی‌های قرمز عید منتشر شده است که نگرانی‌های بسیاری از مردم را به همراه داشت. در واقع در فضای مجازی برخی از منابع غیررسمی اعلام کردند به دلیل انتقال ماهی‌های قرمز از چین به ایران، احتمال ناقل بودن این جانوران آبزی به ویروس کرونا وجود دارد، اما حسین عرفانی، رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با تکذیب این نوع خبر اعلام کرد هیچ نوع حیوان آبزی زنده از کشور چین به ایران وارد نمی‌شود و حتی واردات آن نیز ممنوع است.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در ادامه افزود مردم باید بدانند پروسه و ریشه ماهی قرمز در ایران است و هر نوع خبر واردات ماهی‌های قرمز چینی به ایران را تکذیب می‌کنیم. وی تاکید کرد وزارت بهداشت و مقامات کشوری واردات هر نوع ماهی و حیوان را از کشور‌های آسیایی ممنوع اعلام کردند و به همین دلیل اخبار منتشر شده در فضای مجازی در این خصوص صحت ندارند.

ماهی قرمز شب عید ناقل ویروس کرونا نیست

آیا ماهی قرمز شب عید ناقل بیماری و ویروس کرونا است؟

حسین عرفانی در ادامه تاکید کرد مردم مطمئن باشند با خرید ماهی قرمز شب عید به کروناویروس مبتلا نخواهد شد. وی در پایان خاطرنشان کرد:

تا به امروز با توجه به مراقبت‌های پیشگیرانه در ایران، هیچ نوع آمار ویروس کرونا در کشور به ثبت نرسیده است. همچنین از مردم کشور می‌خواهیم زندگی عادی و طبیعی خود را همچنان ادامه دهند و توجه داشته باشند اگر این بیماری وارد کشور شود، وزارت بهداشت به مردم اطلاع رسانی خواهد کرد.

منبع: yjc

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1398/11/30
به هر ایرانی یک ماهی سفید زنده بدهید که بیمار نشوند تا شب عید نگهدارند بعد نوش جان کنند اینجوری سالم خواهند ماند
پاسخ ها
دی
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۴
مشورت کردی یا خودت به این نتیجه رسیدی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج