اتهام بزرگ دادستانی سوئیس به مالک PSG
۹۶۲۹۹۲
۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹
۴۴۰۵ 
ناصر الخلیفی مالک پی‌اس‌جی از سوی دادستانی سوئیس به پرداخت رشوه به فیفا برای اخذ حق پخش بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ متهم شده است.

ورزش سه: ناصر الخلیفی مالک پی‌اس‌جی از سوی دادستانی سوئیس به پرداخت رشوه به فیفا برای اخذ حق پخش بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ متهم شده است.

ناصر الخلیفی که در سال‌های اخیر یکی از افراد مورد بحث فیفا بوده و باشگاه او، پی‌اس‌جی، همواره اتهام نقض فیرپلی مالی را احساس می‌کند، اکنون توسط دادستانی سوئیس به پرداخت رشوه متهم شده است. دادستانی سوئیس به او و ژروم والکه دبیرکل پیشین فیفا اتهام زده است.

اتهام والکه جعل اسناد و دریافت رشوه بوده و اتهام الخلیفی نیز این است که به‌عنوان مدیر کمپانی "BeIN "، برای دریافت حق پخش بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به والکه رشوه پرداخت کرده است.

 

 

 

 

والکه سال ۲۰۱۵ پس از اثبات سوء‌استفاده از منصب خود در فیفا و اتهاماتش در مورد فروش بلیت‌های جام جهانی با بهایی بالاتر از قیمت مصوب در بازار سیاه، برکنار شد و اکنون فاش شده است که رئیس قطری باشگاه پاری‌سن‌ژرمن هم در اتهاماتی که علیه مدیر گروه رسانه‌های BeIN وجود دارد، نقش داشته است. اتهامی که در سوئیس علیه الخلیفی شکل گرفته اعطای امتیازات بی‌مورد از سوی او به والکه بوده است.

در بیانیه‌ای که از سوی دفتر دادستانی کل سوئیس منتشر شده، آمده است که نتایج یک سری تحقیقات نشان می‌دهد که والکه امتیازات بی‌مورد دریافت کرده است. پس از آن‌که ناصر الخلیفی به‌جای والکه، از طریق یک شرکت، ویلایی در منطقه ساردینیای ایتالیا خریداری کرد، مبلغی حدود ۵۰۰ هزار یورو به والکه مسترد شد؛ مبلغی که او به یک شخص ثالث برای خرید آن ویلا پرداخت کرده بود.

والکه سپس از الخلیفی امتیاز استفاده انحصاری از این ویلا را برای یک بازه زمانی ۱۸ ماهه گرفت (تا زمانی که والکه از سوی فیفا محروم شد)، آن هم بدون آن‌که اجاره بهای تخمین زده شده این ویلا را که در حدود ۹۰۰ هزار تا ۱.۸ میلیون یورو بود بپردازد. والکه همچنین فرم مالیاتی مربوط به این ملک را نیز پر نکرده است.

دادستانی سوئیس اعلام کرده است که با الخلیفی در مورد حق پخش جام‌های جهانی ۲۰۲۶ و ۲۰۳۰ به توافق دوستانه رسیده؛ اما این یک تحقیقات جداگانه محسوب می‌شود و در واقع موتور محرک آن به فساد مالی موجود در فیفا در سال‌های اخیر مربوط است.

 

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج