وحشت برای مغز مفید است!
۹۶۳۶۵۸
۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
۲۰۹۶ 
به اعتقاد دانشمندان فنلاندی، مشاهده فیلم‌های ترسناک می‌تواند فعالیت مغزی انسان را تقویت کند. با افزایش میانگین نگرانی، مغز نیز فعالیت بیشتری پیدا می‌کند و دیدن صحنه‌های ترسناک یا انتظار تماشای صحنه‌های ترسناک، همواره مغز را آماده نگه می‌دارد.

برترین‌ها: وقتی فیلم‌های ترسناک در بین مردم طرفداران زیادی پیدا کرد فیلمسازان اولین فیلم ترسناک را از سال ۱۸۹۰ شروع به ساخته شدن کردند. فیلم‌های ترسناک در بین جوانان جای خود را باز کرد و هر روز به طرفداران این ژانر از فیلم افزوده شد.

خاستگاه فیلم‌هایی با ژانر وحشت مربوط به رمان «گوتیک ویکتوریایی» و اواخر قرن نوزدهم است. فیلم ترسناک یکی از ژانر‌های فیلم است که در ابتدا خیلی تحت تأثیر فیلم‌های اکسپرسیونیسم قرار داشت، در این ژانر از عامل‌های ترس، نفرت و وحشت استفاده شده است. در اینگونه فیلم‌ها از صحنه‌های خوفناک، ترسناک و فراطبیعی استفاده شده و معمولاً با ژانر‌های فانتزی و علمی-تخیلی تداخل دارند. این ژانر شباهت نزدیکی نیز با ژانر دلهره آور دارد. در فیلم‌های ترسناک با استفاده از ترس از ناشناخته‌ها و کابوس‌ها ترس به بیننده القا می‌شود.

وحشت برای مغز مفید است

هنگام دیدن فیلم‌های ترسناک مغز انسان همواره خود را آماده می‌کند تا به خطرات واکنش نشان دهد. این کار از ۲ روش مختلف انجام می‌گیرد و مناطق خاصی از مغز برای مشارکت در افزایش توانمندی سمعی و بصری در لحظات غافلگیری فعال می‌شوند تا بدن برای مقابله با شدت خطرات واکنش سریع نشان دهد.

دکتر هدسون کیم، متخصص مغز و اعصاب، درباره این موضوع گفت: طی آزمایشی، افراد را در تونل ام‌ارآی جای دادند و از طریق عینک‌های مخصوص فیلم‌های ترسناک برایشان به نمایش درآوردند تا شیوه واکنش مغز را در مواجهه با خطر یا دیدن صحنه‌های غافلگیرکننده ثبت کنند؛ پس در نتیجه‌ی این آزمایش، الگو‌های واکنشی انسان‌ها به صحنه‌های مخاطره‌آمیز ترسیم شد.

وحشت برای مغز مفید است

همچنین بر اساس نتایج به‌دست‌آمده از این تحقیق، با افزایش میانگین نگرانی، مغز نیز فعالیت بیشتری پیدا می‌کند و دیدن صحنه‌های ترسناک یا انتظار تماشای صحنه‌های ترسناک، همواره مغز را آماده نگه می‌دارد.

منابع: Dailymail

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
France
11:58 - 1398/12/04
به نظرم هیچ حسی حتی دردهم بی علت نیست!یه مدت پیش درخبرهاآمده بودبه عنوان آخرین راه از کسانی که معتادبه شیشه وموادمخدرمثل هروئین بودندبه روش تنبیه بدنی دریکی ازشهرهای روسیه موفق به ترک هروئین شده بودند!چون باتنبیه آندروفین درمغرترشح و جایگزین حالت سرخوشی ناشی ازمواد مخدرمیشه!
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1398/12/04
خوبه. چون با این اتفاقاتی که داره تو ایران میوفته آدم هر روز وحشت زده تر از دیروز میشه
# کرونا
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1398/12/04
بار بار بارسلونا...
پاسخ ها
ضحا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
منم خوندم...ولی نسبیه.......!!!!!
بدشم به نظرمن معتادهیچوقت ترک نمی کنه!
ک
France
۰۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
اونهاهم اولش فکرمیکردندمؤفق به ترک اعتیادنیستند،امابعدش با این روش کاملامؤفق به ترک اعتیادشدندخداوندبه نظرم هیچ حسی روبی دلیل وبی حکمت آفریده وخلق نکرده حتی اگردر ظاهربرای ماخوشایندهم نباشه!
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1398/12/04
تو ایران هر روز ژانر وحشت داریم....
پاسخ ها
ضحا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
نمیدونم تحقیقات گاهی اوقات چرا اینجوری
جواب میدن؟
ولی تاجایی که من میدونم ترس برادرمرگه!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج