آذری: از اساسنامه فیفا سوءاستفاده کردیم
۹۶۳۹۱۰
۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
۱۸۲۳ 
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان که چندی قبل در نامه ای به سرپرست دبیرکلی فدراسیون ایرادات اساسنامه را یادآور شده نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

خبرگزاری فارس: سعید آذری در گفت‌وگو با رادیو تهران در خصوص مشکلات اساسنامه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: با توجه به ایراداتی که من رسانه‌ای کردم و آن را برای آقای شکوری نیز فرستادم این اساسنامه بر اساس مصوبات قبلی است. احتیاج است 9 نفر از اعضای مجمع نامه‌ای که بنده ارسال کرده‌ام تائید کنند و درخواست رسمی از دبیرکل صورت گیرد و در اولین نشست مجمع مطرح شود تا در مورد مفاد اساسنامه قبل از انتخاب رئیس و اعضای جدید صحبت شود. ولی ما باید اول آن 9 نفر را پیدا کنیم.

وی افزود: من تاکنون هیچ فعالیتی انجام نداده‌ام تا 9 نفر را پیدا کنم. من وقتی ثبت‌نام هم کردم بر اساس بند 2 ماده 33 ثبت‌نام کردم. به کسی برای آنکه من را جزو آن 5 نفر قرار دهند تماس گرفتم. ایراد بزرگ مجمع ما این است که به دنبال ایجاد ارتباط هستند. الان بعد از ثبت‌نام که صورت گرفته است همه اعضای مجمع نام و رزومه افراد را می‌دانند. اگر نیاز بود به رزومه و سوابق افراد رای دهند بنده نباید با آنها تماس می‌گرفتم که من را جزو آن 5 نفر قرار دهند. چون اگر من آن 5 فرم را نداشته باشم تمام آن سوابق‌ 16 ساله‌ام در فوتبال نادیده گرفته می‌شود و بنده را از شرکت در انتخابات منع می‌کنند. می‌خواهم ببینم در این مجمع 9 مرد دیگر پیدا می‌شود ایراداتی که من گرفته‌ام را حداقل بخواند و با توجه به فرصت باقی به مانده به دبیر کل فدراسیون نامه بزند که ایراداتی که آذری گرفته است، درست یا غلط است.

مدیرعامل باشگاه فولاد در رابطه با عملکرد اساسنامه فیفا عنوان کرد: فیفا بزرگترین سازمان کنترل کننده فوتبال جهان است.اگر هر یک از اعضای فیفا در کنگره سالیانه به این نتیجه برسند که اساسنامه فیفا در چند بند و یا یک بند ایراد دارد فقط کافی است با دبیرکل مکاتبه کنند و پیشنهاد آنها را صرفا دو عضو فیفا باید تائید کند. فدراسیون ما بزرگتر است یا فیفا؟ در فدراسیون باید 10 نفر را متقاعد کنیم که اساسنامه ایراد دارد. من هم چنین تلاشی نمی‌کنم. به عنوان عضو مجمع این ایرادات را برای رسانه‌ها فرستاده‌ام و باید آن 9 مرد پیدا شوند.

آذری تصریح کرد: بحثی را در مورد مهندسی انتخابات به کار می‌برند.شان مهندسان این مملکت خیلی بالاتر است چرا هر چه کار اشتباه است می‌خواهیم به نام مهندسان تمام کنیم. باید اسم این را عوض کنیم و بگذاریم زد و بند و دلالی.

وی در خصوص تغییر اساسنامه در زمان تاج عنوان کرد: من این را می‌گویم که اعضای مجمع بدانند که هیچ چیزی را در جریان نیستند. در آگوست 2019 دو نفر از فیفا و یک نفر از AFC خانم الیوس لارا،آقای الکساندر و چتر آمدند، حدود 10 روز در فدراسیون فوتبال حضور داشتند و اساسنامه جدیدی تهیه شد. آقایان ساکت، تاج، بهاروند و تمام دوستان در این جلسه حضور داشتند و این اساسنامه تهیه شد. بعد از نوشته شدن این اساسنامه قرار شد بعضی از این مفاهیم تغییر کند و بعضی نقطه نظراتی که به حق هم بود در آن گنجانده شود. فیفا نیز قبل از انتشار اساسنامه‌اش بندی به عنوان بند تعاریف دارد. کلیه اساسنامه‌ها با سؤالاتی که در آن صورت می‌گیرد تعریف واژه می‌شود.

مدیرعامل فولاد افزود: فیفا در اساسنامه اش به کشوری القا می‌شود که توسط جامعه بین‌المللی با مرزهای مشترک به رسمیت شناخت شود. خود فیفا نیز اساسنامه‌اش را بر اساس قوانین مدنی کشور سوئیس بر اساس ماده 60 تنظیم کرده و در مرکز تجاری کانتن سوئیس ثبت کرده است. این برای ما پیامی دارد. یک اساسنامه بر اساس قوانین دولتی است و دوم وقتی در یک مرکز تجاری ثبت می‌شود فیفا یک مرکز تجاری است و از قوانین تجاری آن کشور پیروی می‌کند.

وی تاکید کرد: در همان تاریخ آگوست 2019 وقتی این اساسنامه نوشته شد تا الان مسکوت مانده است و فیفا هم در حال پیگیری است که چرا اساسنامه‌ای که تهیه شده است تصویب نمی‌شود و به تائید دولت شما نمی‌رسد و در مجمع عمومی‌تان تصویب نمی‌شود؟ اگر آن اساسنامه تصویب شده بود الان این مشکلات وجود نداشت. البته آقای تاج در آن زمان خیلی تلاش کردند که اساسنامه جدید را ثبت کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1398/12/04
چون بازیت نمیدن غار و غور میکنی
France
13:30 - 1398/12/04
فدراسیون در دست رانت خوران واختلاس گران هست وباندی عمل میکنند مرگبر فاسدان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج