پاسخ‌های مشاور رهبری درباره فعالیت نظامی ایران
۹۶۴۴۹۵
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
۱۵۹۹۲ 
سردار دهقان در گفتگویی تاکید کرد که نفوذ ما در منطقه علیرغم فشارهای آمریکا افزایش یافته است و ما هرگز متحدان خودمان را در منطقه رها نمی‌کنیم.

خبرگزاری مهر: فایننشال تایمز گفتگویی را با سردار «حسین دهقان» مشاور مقام معظم رهبری منتشر کرده است.

سردار دهقان در گفتگو با این رسانه انگلیسی در پاسخ به سوالی درباره تحریم‌های آمریکا، مشکلات اقتصادی ایران و تأثیر آن بر بودجه نظامی ایران گفت که بودجه دفاعی کشور و سازمانهای نظامی ایران کاهش نیافته است.

به گفته سردار دهقان، امروز به مراتب شرایطمان از نظر نظامی نسبت به سه سال پیش که دونالد ترامپ روی کار آمد در همه ابعاد بهتر است و از نظر تجهیزات، پرسنل و سازمانها هم بهتر است و اگر دوباره ترامپ انتخاب شود در پنج سال آینده باز هم بهتر خواهیم شد.

پاسخ‌های مشاور رهبری درباره فعالیت نظامی ایران

سردار دهقان همچنین در ادامه گفت: «از زمانی که داعش درست شد و ناامنی افزایش یافت ما از همه ظرفیتمان برای سازماندهی، آموزش و مشاوره به متحدانمان استفاده کرده‌ایم.»

وزیر دفاع سابق در این گفتگو همچنین تاکید کرد که ایران از توسعه برنامه موشکی خود و حمایت از متحدان خود عقب‌نشینی نخواهد کرد و در ادامه افزود: با آمریکا به هیچ وجه مذاکره نمی‌کنیم هرچند که از یک جنگ همه جانبه نیز دوری خواهیم کرد.

سردار دهقان در ادامه مصاحبه همچنین تاکید کرده که سیاستهای ترامپ در نهایت به سود ایران خواهد شد چرا که باعث تقویت احساسات ضدآمریکایی می‌شود و این مساله باعث تقویت نیروهای متحد ایران در منطقه خواهد شد.

به گفته وزیر سابق دفاع ایران، استراتژی ایران برای آنها هزینه دارد، برای ما هم هزینه دارد، اما چه کسی اکنون برنده است؟ امروز ما معتقدیم که نفوذ ما در منطقه علیرغم فشارهای آمریکا افزایش یافته است و ما هرگز متحدان خودمان را در منطقه رها نمی‌کنیم. ما بازیگر نیستیم، ما انقلابی هستیم.

مشاور مقام معظم رهبری درباره کمک ایران به حزب الله نیز گفت: اگر آنها از ما کمک بخواهند ما کمک می‌کنیم.

درباره انتقام ایران از آمریکا در جریان ترور سردار سلیمانی نیز، سردار دهقان گفت: انتقام نهایی در طول زمان اتفاق خواهد افتاد، باهدف بیرون راندن آمریکایی‌ها از منطقه. اما تهران هیچ حمله‌ای علیه آمریکا انجام نمی‌دهد مگر اینکه پاسخ به اقدام آمریکا علیه ایران باشد. همچنین هیچ دلیلی نمی‌بینم به متحدانمان دستور دهیم اقدامی کنند اما آنها را از اقدام نیز منع نمی‌کنیم.

در پایان این گفتگو، سردار دهقان تاکید کرد: ایران به دنبال جنگ با آمریکا نیست اما مذاکره هم بی‌معنی است. واشنگتن فکر می‌کند ما در موضع ضعف هستیم و نیاز به مذاکره داریم. آمریکا می‌خواهد با ما مذاکره کند تا بگوید چرا شما موشک دارید؟ چرا در منطقه هستید؟ و چرا توانایی نظامی دارید؟ درباره اینها چه مذاکره‌ای می‌توانیم بکنیم؟

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1398/12/05
گشنگی ، بیکاری ، گرانی ، حسه ناامیدی در بین مردم بخصوص جوانان ، همش تقصیر امریکاس ، البته ما در نقطه ضعف نیستیم چون مرده ضعفی نداره

با داشتن این همه منابع خدادادی و امکانات و موقعیت باید این وضع مملکت باشه ؟؟؟ خصومت و جنگ و نفرت چه نتیجه یی داشته برامون ؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1398/12/05
راست میگه خب هرچه قدر تحریم بشیم هرچه بودجه مملکت کاهش پیدا کنه بودجه اینها کم که نمیشه بیشتر هم میشه از کجا باید این پولها بیاد از هزینه عمران بهداشت ابادانی و....که مربوط به ملت هست کم میکنند تا خرج ماجرا جویی هاشون دربیاد فلسطین . لبنان . سوریه . یمن .افغانستان .کشمیر نیجریه عراق و... خب از اون طرف هم مستعمره چین و روسیه هستیم باید یه بخش از بودجه کشور را به این دوتا باج بدیم و گرنه چه معنی داره وقتی خودمون ماسک ۱۰۰۰ تومانی را ۴۰۰۰۰ هزارتومان میخریم ولی ۳۰۰۰۰۰۰ ماسک مجانی هدیه بدیم چین استعمار پس معنیش چیه
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1398/12/05
دروغ که حناق نیست بگو
پاسخ ها
ف
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
حرف حق تلخه
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1398/12/05
کاش به فکر مردم بودی
کاش مثل ما مردم عادی زندگی میکردی ببینم بازم اینجور حرف میزدی
کاش یه رفراندوم برگزار میکردی وازمردم کشورت میخواستی ببینم دوست دارن کمک حزب الله یا بشار اسد بکنن یا نه
کاش نظر خواهی میکردی ببینم مردم دوست دارن با امریکا مذاکره کنن یا نه؟؟
کاش کاش کاش ....
برادر عزیز تو انقلابی هستی اما ۹۵درصد هم وطنات انقلابی نیستند اگر خدا رو قبول داری بخدا ماها داریم له میشیم کمک کنید
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1398/12/05
این انقلاب اگر به جای قوی ‌کردن صرف در ایدوالوژی ومسایل نظامی نیم نگاهی هم به اقتصاد ویرانش داشت واگر نبود خیانت خود فروخته گان خدا وکیلی یکی از الگوهای نظام در سرتا سر دنیا میشد ولی هم اکنون حیف وضعیتمان طو ری شده که ....
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1398/12/05
شما نمیتونید یه ماسک و مواد ضدعفونی برای مردم تهیه کنید و به دستشون برسونید بعدمیگید در برابر آمریکا با قدرت ایستادیم و وضعیت دفاعیمون عالیه. واقعا که خیلی رو دارید
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1398/12/05
شما مالک مملکت نیستید !!
پاسخ ها
ف
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
کل ملت فدای یک تار موی آقازاده ها، گوش اگر گوش تو، ناله اگر ناله من، آنچه بجای نرسد فریاد است.
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1398/12/06
خوش به حالمون بودجه نظامی کم نشده اما سایر ارگانها کم شده...اول امنیت ... چون ما از سوریه شدن میترسیم
پاسخ ها
ف
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
در استراتژی جدید جنگ نوین، دیگر سوریه شدن خبری نیست، یک ویروس کار چند فرقه امثال داعش را انجام میدهد، و چنانچه از لحاظ زیرساخت ها بخصوص اقتصادی توان نداشته باشی الاغ جان فاتحه مملکت خوانده است ، علی برکت الله
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج