حقه‌هاي دكوراسيون اتاق‌ نوزاد
۹۷۱۲
۰۱ آبان ۱۳۹۰ - ۱۵:۳۵
۳۹۰۰۴
دکوراسیونی برای عضو تازه وارد خانه
گاهي والدين تمايل قلبي دارند كه از عناصر و آيتم‌هاي سنتي براي اتاق‌نوزاد خود استفاده كنند كه در‌ اين‌صورت توصيه ما استفاده از تركيب عناصر سنتي و مدرن در دكوراسيون اين فضاست. بر‌ اين اساس مي‌توانيد فضايي را كه خود در آن احساس راحتي مي‌كنيد و از طرفي به‌خوبي پاسخگوي نياز عضو تازه وارد خانه شماست مهيا سازيد.

برترین مجله اینترنتی ایران


در گذشته طراحي دكوراسيون اتاق‌ نوزاد به‌دليل محدوديت‌هايي كه در انتخاب وجود داشت كار بسيار آساني بود؛ زيرا افراد كار چيدمان را تنها با رنگ‌هاي صورتي، آبي يا زرد و در برخي موارد نيز بنفش و سبز شروع مي‌كردند و سپس به انتخاب تخت‌خواب و ملحفه‌ها و روتختي، متناسب با رنگ اصلي اتاق مي‌پرداختند و با انتخاب و خريد پارچه‌هاي طرح‌دار و رنگارنگ متناسب با حال‌وهواي كودكانه، خريد خود را به اتمام مي‌رساندند.

اما به‌تدريج و به مرور زمان، والدين وضعيت بازار را تغيير دادند و با تقاضاي توليداتي متفاوت با تركيب رنگي‌هاي جذاب و زيبا براي دكوراسيون اتاق كودك، وضعيت كالاهاي دكوراسيوني موجود در بازار را متحول كردند. نتيجه اين تحولات كالاهاي چند‌منظوره و جالب با تركيب رنگ‌هاي خاص و اشكال زيبا و متمايز براي دكوراسيون اتاق نوزاد بود. گاهي والدين تمايل قلبي دارند كه از عناصر و آيتم‌هاي سنتي براي اتاق‌نوزاد خود استفاده كنند كه در‌ اين‌صورت توصيه ما استفاده از تركيب عناصر سنتي و مدرن در دكوراسيون اين فضاست. بر‌ اين اساس مي‌توانيد فضايي را كه خود در آن احساس راحتي مي‌كنيد و از طرفي به‌خوبي پاسخگوي نياز عضو تازه وارد خانه شماست مهيا سازيد.


در اين تصوير نمونه‌اي از يك اتاق نوزاد با تركيب رنگي مدرن و غير‌سنتي را مشاهده مي‌كنيد كه تناسب زيادي با حال‌وهواي كودكانه دارد. دكوراسيون ايده‌آل اين تخت‌خواب نوزاد بسيار تميز و زيبا جلوه مي‌كند و در عين حال كه بسيار كودكانه است با مرور زمان جلوه و زيبايي خود را از دست نخواهد داد.


اين قسمت از دكوراسيون اتاق‌نوزاد، نشان‌دهنده تلفيق سبك مدرن و سنتي است. براي مثال براي لحاف و ملحفه‌ها از تركيب رنگي سنتي سبز و صورتي استفاده شده است؛ در‌حالي‌كه طرح گل‌دار پارچه آن كاملا مدرن است. پرده حريري كه دورتادور تخت‌خواب قرار گرفته است نيز براي زيبايي و لطافت دكوراسيون به فضا افزوده شده‌است.

تدارك يك آشيانه امن

تخت‌خواب نوزاد شما از هر وسيله و عنصر ديگري در اتاق نوزاد مهمتر است. يك تخت‌خواب راحت و استاندارد، خواب آرام و شادي را براي نوزاد شما در پي دارد كه از جمله موارد حياتي براي نوزاد، به‌خصوص در ماه‌هاي اوليه زندگي اوست. نكته مهم اين است كه شما بايد تخت‌خوابي را براي نوزادتان تدارك ببينيد كه پاسخگوي نيازهاي او باشد. تشكي محكم و سفت را براي تخت نوزاد انتخاب كنيد كه كاملا درون تخت‌خواب به‌صورت كيپ جا‌بگيرد. ملحفه‌هاي تشك را كاملا اندازه در نظر بگيريد. براي حفاظت از سر نوزاد در ماه‌هاي اوليه تولدش، تا زماني ‌كه بتواند گردن خود را كنترل‌كند نيز بايد تمهيداتي براي تخت‌خواب او در نظر بگيريد.

شما مي‌توانيد از خريد تخت‌خواب براي اتاق‌نوزاد خود لذت ببريد؛ زيرا به‌دليل تنوع زيادي كه تخت‌خواب‌هاي كودك در بازار دارند، اين كار به‌نوعي يك سرگرمي محسوب مي‌شود. انواع مدرن تخت‌خواب‌هاي نوزاد واقعا جذاب و زيبا هستند و حتي مي‌توانيد پس از خريد آن، چيدمان ديگر قسمت‌هاي اتاق را بر‌اساس تخت‌خواب طراحي كنيد.


جلوه‌هاي رمانتيك هنوز هم مدرن هستند. اين طرح‌هاي گل‌دار با مقياس بزرگ با تركيب رنگي كرفسي و ياسي، انتخابي بسيار مناسب براي دكوراسيون تخت‌خواب اين اتاق‌نوزاد است. دامن تخت‌خواب با رنگي ملايم و زيبا مي‌تواند احساس جديدي به دكوراسيون تخت‌خواب بيافزايد.  


تركيب رنگي سرمه‌اي و سفيد به همراه سبزليمويي كه در حد چاشني استفاده شده است جلوه بسيار زيبايي به اين تخت‌خواب نوزاد بخشيده است. طرح پولكي (خال‌خالي) قسمتي از محلفه‌ها نيز جلوه‌اي كودكانه به اين تخت‌خواب اضافه كرده است.

متحد‌سازي دكوراسيون


استفاده از آويزهاي ديواري، كوسن‌ها، تشكچه‌ها و كلاهك آباژور، راه‌ آساني براي ايجاد يك تم در دكوراسيون اتاق‌نوزاد است. همچنين زماني‌كه نوزاد شما بزرگ شود و نياز به ايجاد تغييراتي در جلوه دكوراسيون باشد، مي‌توانيد از طريق آنها به‌راحتي و بدون دردسر اين كار را انجام دهيد.


استفاده از رنگ‌هاي خنثي در دكوراسيون اتاق‌نوزاد آرامش را براي اين فضا به‌ارمغان مي‌آورد. از طرف ديگر بعد از گذشت زمان، تغيير جلوه دكوراسيون را راحت‌تر خواهد كرد. دوخت و استفاده از پرچم‌هاي سه‌گوش پارچه‌اي و طرح‌دار و همچنين كوسن‌ها را مي‌توانيد خودتان به راحتي انجام دهيد و با كمك آنها دكوراسيون تخت خواب را تكميل كنيد.

بودجه خود را مدنظر قرار دهيد

با توجه به اينكه دكوراسيون اتاق نوزاد با بزرگ شدن او تغيير مي‌كند؛ بنابراين از همان ابتدا آينده را در نظر بگيريد و با توجه به آن برنامه‌ريزي كنيد. بيشترين بخش بودجه شما بايد صرف عناصري شود كه قرار است سال‌هاي بيشتري استفاده شود و كاربرد بيشتري دارند؛ براي مثال تخت‌خواب نوزاد كه قابليت تبديل به تخت‌خواب نوجوان را نيز دارد يا ميز تعويضي كه قرار است به دراور و فضاي ذخيره‌سازي تبديل شود و براي عناصري كه موارد استفاده از آنها بسيار مقطعي و كوتاه است كمتر هزينه كنيد. 

از نگاره‌ها و الگوهاي مختص به يك سن خاص در قسمت زيادي از دكوراسيون اتاق استفاده نكنيد و از طرح‌هايي بهره گيريد كه براي سنين متفاوتي از كودكان مناسب باشد. سپس براي تعريف حال‌وهواي كودكانه و متناسب با سن كودك، از اكسسوري‌ها و لوازم جانبي مرتبط استفاده كنيد كه پس از گذشت زمان بتوانيد به‌راحتي آنها را از دكوراسيون حذف كنيد. موكت‌كردن كف اتاق نوزاد نسبت به قاليچه اولويت دارد.

هنگام انتخاب و خريد اكسسوري براي اتاق‌نوزاد، كاربرد آنها را دنظر بگيريد و رنگ‌هايي را انتخاب كنيد كه دوست‌شان داريد. اتاق‌نوزاد فضايي است كه شما نيز به‌عنوان والدين نوزاد زمان زيادي از روز و شب خود را در آن سپري مي‌كنيد؛ بنابراين علاوه بر اينكه بايد فضايي كاربردي و كامل براي نوزاد باشد، بايد براي شما نيز دوست‌داشتني و راحت باشد.


يكي از حقه‌هاي دكوراسيون اتاق‌نوزاد اين است كه تعدادي از عناصر و نمونه‌هاي جذاب و زيبا را به‌صورت مجموعه‌اي كنار هم به‌نمايش بگذاريد.


حاشيه‌اي كه در قسمت فوقاني ديوار اين اتاق‌نوزاد استفاده شده، گرما و صميميت را در اين فضا ايجاد كرده است. همچنين رنگ صورتي تند موجود در اتاق، با كمك رنگ سفيد كتابخانه به تعادل رسيده است و سبب شده تا وجود رنگ صورتي آزاردهنده جلوه نكند.


در اين اتاق نوزاد، طرح‌هاي كارتوني و سنتي با‌يكديگر به‌طرز جالبي تركيب شده‌اند. وجود طرح‌هاي عروسكي و بامزه روي پرده و روكش مبل اين اتاق سبب شده تا فضايي دوست‌داشتني براي نوزاد به‌وجود آيد.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج