قهرمانان کشتی داوطلبان کمک به مردم
۹۷۱۶۵۷
۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
۱۵۰۸ 
حسن رحیمی قهرمان کشتی ایران از زمان سیل سیستان و بلوچستان به همراه رسول خادم و کمیل قاسمی به صورت داوطلبانه به مردم این استان کمک کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین: حسن رحیمی قهرمان کشتی ایران از زمان سیل سیستان و بلوچستان به همراه رسول خادم و کمیل قاسمی به صورت داوطلبانه به مردم این استان کمک کردند.

 از زمان سیل در سیستان و بلوچستان تا امروز که کرونا کشور را فرا گرفته است رسول خادم و دوستانش بی خیال همه چیز شده اند.بی خیال زندگی و هر آنچه که خیلی ها به دنبالش هستند.او با شاگردان قدیمی خودش،با هر کسی که دلش را صاف کرده تا بدون ادعا به مردم خدمت کند راهی مناطق محروم می شوند،به مردم کمک می کنند و اصلا هم علاقه ای به رسانه ای شدن این اتفاق ندارند.یکی از کسانی که در رکاب خادم شمشیر می زند حسن رحیمی است. قهرمان جهان،آسیا و دارنده مدال برنز المپیک در ریو.رحیمی یکی از آن کشتی گیرانی است که روی تشک به حق اش نرسید.او شایستگی های زیادی داشت اما می توان گفت در مقاطعی کمی هم بدشانس بود.همه این ها را که کنار بگذاریم حسن این روزها روی تشک دیگری کشتی می گیرد.روی تشکی که یک طرفش بیماری مهلکی به نام کروناست.به قول خودش:«این بیماری لعنتی را هم ضربه می کنیم.»

او در این روزها علاوه بر کمک به سیستان و بلوچستان، به چند گرمخانه تهران رفت و بین افراد حاضر در آنجا مواد ضدعفونی کننده پخش کرد. او خودش در این باره می گوید:« حالا جبهه را تغییر داده ایم.فعلا شرایط خیلی سخت شده و ما احساس کردیم که گرمخانه های تهران به شدت نیازمند ماسک،صابون،دستکش و مواد ضدعفونی کننده هستند.بیمارانی اینجا حضور دارند که بدن های شان ضعیف است،تازه از بند اعتیاد رها شده اند و به شدت مستعد این بیماری هستند.تعدادشان هم کم نیست و خدای ناکرده اگر یکی از آنها مبتلا شود بقیه را هم درگیر می کند.»

اوکه یکی از همراهان رسول خادم در کمک های داوطلبانه بود، درباره این کار خداپسندانه گفت:«ما خیلی وقت است که با آقا رسول در این زمینه کار می کنیم آن هم با هماهنگی یک موسسه خیریه.به این گرمخانه ها آمدیم و جدا از ماسک و ...مواد غذایی مثل برنج و تن ماهی هم برای شان آوردیم.رسول خادم در راس است و این کار بزرگ را انجام می دهد.ضمن اینکه موسسه خادمین امام علی(ع) هم که یکی از موسسات معتبر است در این زمینه کمک بزرگی می کند.بچه های دیگر هم هستند،عباس طحان،احسان لشگری،کمیل قاسمی ،امیر توکلیان،هادی حبیبی،مهدی برائتی و ....چند تا از مجریان تلویزیون،بازیگران و نوازنده ها هم هستند که کمک می کنند.خدا خیرشان بدهد. من که دیگر کشتی که دیگر نمی توانم بگیرم و اگر قرار باشد فعالیتی هم بکنم در زمینه مربیگری است.با این حال شرایط الان خیلی حاد است و فعلا هدف فقط باید کمک به مردم باشد.قهرمان های ما باید بیایند و این روزها را در کنار مردم سپری کنند.باید همه دست در دست هم بدهیم تا این کرونای لعنتی از بین برود.»

او که این روزها وضعیت جامعه را از نزدیک دارد تماشا می کند، از بعضی سودجوها و مردم دلخور است. رحیمی می گوید:«اوضاع واقعا خوب نیست و مردم باید جدی بگیرند.الان استان گیلان اوضاع خوبی ندارد.سودجوها کمی وجدان به خرج بدهند و کارهایی نکنند که دل مردم بشکند.متاسفانه مرام و معرفت اینجا دارد از بین می رود.مردم تنها مانده اند و متاسفانه خودشان هم رعایت نمی کنند.از آنها خواهش می کنم توصیه ها را جدی بگیرند و در خانه بمانند تا این ویروس ریشه کن شود. من نمی توانم مثلا از یک نفر بخواهم بیاید و کمک کند و در معذوریت بماند. باید روحیه این کار را داشت.من وظیفه خودم را انجام می دهم.ما باید الگو سازی کنیم.جوان های ما باید یاد بگیرند که وقتی به قله می رسند باز هم باید کنار مردم باشند.باید به هم کمک کنیم و این کمک کردن باید دیده شود.مهربانی ها باید دیده شوند.

او در یک سال گذشته در سیستان و بلوچستان و حالا در جنوب تهران، بارها کمک های مردمی جمع آوری کرده و به داد آنها رسیده است اما هیچوقت این اتفاقات رسانه ای نشد و درباره این موضوع می گوید:«ما دوربین نمی بریم اما خب اگر کسی از ما بخواهد درباره اش حرف می زنیم.با همان دوربین تلفن های همراه خودمان عکس می گیریم و در فضای مجازی منتشر می کنیم تا مردم متوجه شوند.شاید با این طریق یک نفر خواست هزار تومان کمک کند.همین هزار تومان گوشه ای از کار را می گیرد.من متاسف هستم برای مسئولانی که نشسته اند و فقط به خودشان فکر می کنند.مسئولانی که فقط کارهایی که به نفع خودشان باشند را انجام می دهند.این روزها خیلی ها محتاج یک ماسک و دستکش هستند.امیدی به مسئولان نیست من از مردم می خواهم به همسایه های خودشان،به بچه محل های شان و به هر کسی که می توانند کمک کنند.

او درباره فعالیتش در زمینه کشتی و وضعیت تیم ملی گفت:« برنامه خاصی ندارم.در باشگاه های محله خودمان فعالیت می کنم و به بچه ها هر آنچه که در این چند سال یاد گرفته ام را آموزش می دهم.بیست سال خاک کشتی را خورده ام و یواش یواش می خواهم وارد عرصه مربیگری شوم. تیم ملی که هیچ،اوضاع کشتی ما کلا خوب نیست.حال کشتی مان بد است و این را همه می دانند.

او درباره حسن یزدانی و علیرضا کریمی و حواشی به وجود آمده برایشان در لیگ برتر گفت:«حرف منتقدان درست است.رسول خادم هم همین را می گفت.او اگر لیگ را محدود کرده بود برای این بود که بچه ها کمتر وزن کم کنند و کمتر مصدوم شوند.آقای دبیر شما چه هنری کردید؟مثال می زنم.الان مثلا به حسن یزدانی یا علیرضا کریمی در لیگ چقدر داده اند؟50 میلیون،100 میلیون؟خب همین را فدراسیون به این دو نفر می داد و می گفت شما فقط مراقب خودت باش.ما برای المپیک به شما نیاز داریم.مردم چشم امیدشان به مدال های شماست.این چیزها در ورزش ما اتفاق نمی افتد.

حسن رحیمی درباره وضعیت فدراسیون پس از رفتن رسول خادم گفت:«حالا حالا مانده تا خیلی ها بدانند که رسول خادم برای این کشتی چه کارها کرده است.باید با فانوس دنبال آقا رسول بگردند.من نان را به نرخ روز نمی خورم و حر فهایی که می زنم از ته دلم است.امیدوارم اتفاق های خوبی برای کشتی ما بیفتد و بچه هایی که سال ها زحمت کشیده اند مزد زحمات شان را بگیرند.»

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج