پارلمان انگلیس درباره ایران تصمیم می‌گیرد
۹۷۳۴۲۴
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
۱۰۷۵۰
کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس در نظر دارد تا از طریق برگزاری سلسله جلسات تحقیق و تفحص، ابعاد روابط با ایران و میزان موفقیت سیاست خارجی انگلیس در این رابطه را بررسی کند.

خبرگزاری ایرنا : کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس در نظر دارد تا از طریق برگزاری سلسله جلسات تحقیق و تفحص، ابعاد روابط با ایران و میزان موفقیت سیاست خارجی انگلیس در این رابطه را بررسی کند.

بر اساس اطلاعیه تارنمای پارلمان انگلیس، در این کمیته تحقیقاتی پایه‌ها و اجزای تشکیل دهنده روابط میان دو کشور و همچنین اهداف سیاست خارجی دولت انگلیس مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

علاوه بر روابط دوجانبه، این کمیته همچنین به رویکردها و اولویت های وزارت امور خارجه انگلیس در دیپلماسی چندجانبه نگاه خواهد کرد.

این کمیته از دیروز سه‌شنبه (۲۷ اسفند ۱۳۹۸) تشکیل و به علاقه‌مندان فرصت داده شده تا دیدگاه‌ها و مستندات خود در این رابطه را تا روز ۲۱ فروردین آینده از طریق سایت پارلمان به ثبت برسانند.

این کمیته پس از دریافت دیدگاه‌ها و برگزاری جلسات، گزارشی را در این رابطه منتشر خواهد کرد.

به نظر می‌رسد که اگر تحلیل ها با هوشمندی تهیه شود، فرصت بسیار مناسبی برای انعکاس صدای ایران در انگلیس خواهد بود.

انگلیس ۱۱ بهمن ماه گذشته پس از نزدیک به ۴۷ سال از اتحادیه اروپا خارج شد. بوریس جانسون نخست وزیر این کشور ماه گذشته از تشکیل کمیته‌ای برای تجدیدنظر درباره سیاست خارجی این کشور خبر داد.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس به تازگی در گفت‌وگو با ایرنا گفت دولت لندن پس از خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) خواستار بهبود روابط و توسعه مناسبات دوجانبه با ایران است.

وی با بیان اینکه انگلیس به حفظ برجام متعهد است افزود که این کشور در کنار شرکای بین‌المللی، در حال توسعه اینستکس (سازوکار مالی اروپا و ایران) است تا برخی از محدودیت‌ها در مراودات مالی برای تجارت با ایران بر طرف شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:6
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1398/12/28
دوبار این پیر استعمار مکار پیدا شد بعد از مدتی که از صحنه سیاسی و .. دور بودن دوبار برای استثمار ایران و تفرقه افکنی سر و کله اش پیدا شد حال کدام مسولین ما در تور آنها افتاده قابل فکر است .فیلم یتیمی خانه ایران نشان داد آنها چه ظلمی کردن و نیاز به شکایت در محاکم بین المللی و دریافت خسارات سنگین از آن کشور بی صفت است و همچنین اخراج سفیر خائن به کشور از این مرز بوم است مرگ بر این پیر استعمار و خروج از اتحادیه در واقع برگشتن به حیله های قبل
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1398/12/28
اینها بدون اجازه آمریکا آب هم نمی خورند
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1398/12/28
چشمم از نیت خیر انگلیس آب نمیخوره
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1398/12/28
شما غلط میکنین که به فکر ما افتادین.تمام بدبختی های ما از جانب شماست .نه اینکه چند صد سال مثل بختک افتادین روی پیکر این ناحیه .شاه تعیین کردین وزیر و کابینه بیرون دادین و غارت کردین اموال مردم رو چه از منابع زمینی و زیر زمینی تا اعضا و جوارح بدن .اگه شعور دارین از این منطقه به طور کامل خارج شوید حتی اگه تکثیر نسل پنهانی هم با عامه مردم دارید تحمل سیاست کثیف شما چاره ای جز برائت نخواهد داشت
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1398/12/29
هرچی میکشیم از دست ابر قدرت هاست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج