چرا خاوری به ایران تحویل داده نمی‌شود؟
۹۷۵۴۹۵
۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
۱۱۱۶۴ 
رئیس پلیس بین‌الملل درباره علت عدم استرداد خاوری به کشورمان توضیحاتی ارائه داد.

خبرگزاری تسنیم: رئیس پلیس بین‌الملل درباره علت عدم استرداد خاوری به کشورمان توضیحاتی ارائه داد.

سردار هادی شیرزاد در یک برنامه تلویزیونی در تشریح اقدامات پلیس بین‌الملل برای مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: بحث ویروس کرونا به یکی از اولویتهای مقابله‌ای پلیس بین‌الملل تبدیل شده و اکنون یک بحران بهداشتی تحت عنوان "پاندمی" (همه‌گیری جهانی) وجود دارد.

رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی افزود: افرادی از وضعیت به وجود آمده سوءاستفاده کرده و با فروش تجهیزات پزشکی یا داروهای تقلبی اقدام به سودجویی می‌کنند البته یکی از مأموریتهای اینترپل، مقابله با فروش و انتقال تجهیزات پزشکی تقلبی، داروها و لوازم بهداشتی است که پیش از به وجود آمدن بحران کرونا نیز وجود داشت و در آن پلیسهای بین‌الملل با یکدیگر اقدامات مشترکی را تحت عنوان "پانجیا" انجام می‌دهند و به مقابله با این موضوع می‌پردازند.

وی تصریح کرد: این کلاهبرداران اقلام خود را در سایتهایی به فروش می‌رسانند که شناسایی اینگونه سایتها از جمله اقدامات هماهنگی است که توسط پلیسهای بین‌الملل انجام می‌شود و به عنوان مثال اینترپل اعلام می‌کند که یک سایت در یک کشور مشغول فعالیت کلاهبرداری است و سایت مذکور به تمام اعضاء اینترپل معرفی می‌شود اما خود آن کشور بیشترین فعالیت را برای مبارزه خواهد داشت.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: اینترپل تأکید خاصی بر آگاهی‌بخشی مردم در این زمینه دارد و در یک ماه اخیر بیش از 300 پرونده را در این زمینه شناسایی کرده است.

شیرزاد درباره مکانیزم فعالیت پلیس اینترپل نیز گفت: مقر اصلی سازمان اینترپل در شهر لیون فرانسه واقع شده و کار اصلی این سازمان ناامن کردن محیط جهان برای اقدامات مجرمانه است البته از نفرات پلیس تمام کشورهای مختلف در این سازمان حضور دارند و رئیس و دبیرکل آن نیز با انتخابات برگزیده می‌شوند و برای پنج سال مسئولیت می‌گیرند.

رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی ادامه داد: این سازمان برای رسیدن به هدف اصلی خود، اعلاناتی را طراحی کرده که "اعلان قرمز"، مهمترین اعلان اینترپل و تنها اعلان قضایی در دنیا است.

وی متذکر شد: در ابتدا هر کشور مدارکی را از یک مجرم احصاء کرده و به مجموعه اینترپل ارسال می‌کند، در سازمان اینترپل بررسی‌های سخت انجام شده و در صورت تأیید، اعلان قرمز صادر می‌شود، مفهوم اعلان قرمز این است که تمام کشورهای عضو اینترپل، متهم مذکور را در کشور خود شناسایی و بازداشت کنند و موضوع را به کشور درخواست‌کننده اطلاع دهند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: فردی که برایش اعلان قرمز صادر می‌شود باید الزاماً برچسب جنایی (مانند کلاهبرداری، قتل، سرقت) داشته باشد و موضوعات سیاسی و مذهبی در آن نیست.

شیرزاد درباره عدم استرداد خاوری نیز به کشور، گفت: برای وی اعلان قرمز صادر شده و یکی از متهمانی است که علاوه بر کشور ما از نظر سازمان اینترپل نیز تحت تعقیب است البته باید گفت مهمترین مبحث در مجامع بین‌المللی اینترپل این است که چه کنند اهداف کشورها به اهداف این سازمان نزدیک شود.

رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی افزود: استرداد در مرحله بعدی قرار دارد، استرداد یعنی اینکه فردی که تحت تعقیب قرار گرفته یا بازداشت شده، باید در سیکل قضایی کشور مذکور قرار بگیرد و مجموعه قضایی آن کشور حکم بر استرداد دهد و پس از این حکم، فرد مجرم به کشور درخواست‌کننده بازگردانده می‌شود.

وی عنوان کرد: موضوع استرداد بعضاً به روابط قضایی و دیپلماسی کشور مذکور با کشور درخواست‌کننده نیز برمی‌گردد، در موضوع آقای خاوری مکاتباتی را با مجموعه پلیس کانادا انجام دادیم.

این مقام انتظامی افزود: البته ممکن است شاکی با مراجعه به سیستم قضایی کشوری که درخواست اعلان قرمز داشته، از شکایت خود صرف‌نظر کرده یا اعلام گذشت کند، در این صورت اعلان قرمز باطل می‌شود اما در مورد آقای خاوری بحث فرد حقیقی مطرح نیست و پیگیری استرداد آن در جریان کار است.

شیرزاد متذکر شد: از نظر ما تکمیل پرونده بدین معناست که یا متهم به کشور بازگردانده شده یا در پرونده مصالحه صورت گرفته باشد و از این بابت در بیش از 100 مورد در سال گذشته یا متهمان به کشورمان بازگردانده یا پرونده بسته شده است.

رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی ادامه داد: در بیش از 100 مورد نیز متهم شناسایی شده و در بازداشت کشور خارجی است، یعنی برای متهم اعلان قرمز صادر کردیم که اعلان قرمز منجر به بازداشت فرد شده و اکنون منتظر سیر قضائی دادگاه در آن کشور هستیم تا با صدور حکم استرداد، متهم به کشور بازگردانده شود.

وی با بیان اینکه روند اقدمات پلیس بین‌الملل جاری و مستمر است، گفت: حتی موضوعاتی مانند کرونا نیز نتوانسته فعالیت پلیس بین‌الملل را متوقف کند و به طور مثال در روز دوم فروردین امسال یک متهم به قتل را پس از سه سال پیگیری، به کشور بازگرداندیم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه آگاهی کاملی درباره شناخت پلیس بین‌الملل و اینترپل وجود ندارد، متذکر شد: شاید وظایف اینترپل به خوبی در بین مردم شناخته نشده باشد و این نکته حائز اهمیت است که پلیس بین‌الملل محدودیتهای را برای انجام وظایف خود دارد.

شیرزاد با بیان اینکه از نظر ما کشوری وجود ندارد که یک مجرم بتواند در آن در امان بماند و بازداشت نشود، بیان کرد: به طور مثال متهمانی که به کشورمان بازگردانده می‌شوند می‌گویند فکر نمی‌کردند در آن کشورهای ثالث نیز بازداشت شوند.

رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: شرایط بازداشتگاهی دیگر کشورها برای متهمانی که تابع آن کشور نیستند، بسیارسخت است البته مجموعه دیپلماسی کشورمان، وزارت خارجه و پلیس بین‌الملل علاوه بر اقداماتی که برای استرداد متهمان انجام می‌دهد، تمام تلاش خود را به کار می‌بندد که متهم بازداشت شده ایرانی در بازداشتگاه‌های دیگر کشورها شرایط بهتری داشته باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 42
در انتظار بررسی:19
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1399/01/07
همش نمایشه. چند سال دیگه وقتی خاوری رو به مرگ بود برمیگردوننش کشور میگن گرفتیمش.. دوباره روز از نو روزی از نو...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
رورهای جمعه مسجد امام علی تورنتو با دوستای اینا دورهمی نماز میخونن ،این یعنی اصلا قرار هم نبوده دستگیر بشه
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
دقیقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
اگر میخواستن بگیرنش اصلا نمیزاشتن بره همینجا میگرفتنش
@ مرگ‌بر کرونا @
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
سردار گرامی
مردم همه کارشناس این کار ها شده اند
واقعا مردم را‌چی حساب کردین
وزارت اطلاعات ایران آنقدر قوی و به روز است اگر بخواهد میتوان فردا صبح ترامپ را کت بسته تحویل شما بدهد.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
چرندیات تحویل مردم ندید.درکل اگر جمع بندی کنیم این جناب اصلا نگفت چرا خاوری تحویل داده نمیشه و فقط لابلای حرفهاش لطف کرد و اسم خاوری رو هم آورد.
بدون نام = بدون اسم
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
چقدر نوچه زیاد شده سر برج‌یادم بینداز
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1399/01/07
چون پَته خیلی هارو میندازه بیرون ...
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1399/01/07
بخاطراین که دیگه خاورازمدافتاده بجاش ایسوزو امده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
به خاطر اینکه بعد از ایشون اختلاس 12هزار میلیاردی هم داشتیم وکسی هم ککش نگزید
اصلا زشته به خاط 3هزار میلیارد اینترپل رو به زحمت بندازیم
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1399/01/07
چون اینا فقط زورشون به تتلو میرسه
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1399/01/07
بابا خاوری از نورچشمی هاست برای چی برش گردونند
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1399/01/07
چون خودتون فراریش دادید
پاسخ ها
حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
درودبر شما درست گفتی خاوری از نور چشمی هاست اگر هم بیاید پای خیلی رو میشه.
حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
مدیر عزیز چرا نظر ها را نمی گذاری چه عیب داره
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1399/01/07
شما خودتان نمیخواهید بیاد چون برگردد برای خیلیها گران تمام میشود
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1399/01/07
اینقد طولانی میکنید خبراتونو که مهم کسی نخونه
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1399/01/07
کانادا پول نیاز داره اقتصادش وباسرمایه خارجی هها خصصوصا ایرانیها سامان میده تحویل متواریها یعنی چشم بستن بر سرمایه انهاامثال خاوری نیز پول خوبی انتقال دادند .ر وابط دیپلماتیک خوبی هم بااین کشور نداریم شده محل سکونت خلاف کارههای ایرانی تازمانی پول هست راحتند وقتی پولشون تمام شد وبدرد نخوردن تحویل داده میشن که انهم متاسفانه دیره وخیلی از رازهها پوششیده میمونه.
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1399/01/07
برترینها، فقط چرت و پرت نوشتی و پیچوندی، اگه خاوری را برگردونن پای همه مسئولین تقریبا گیره
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1399/01/07
خاوری گوربه گورشده که قبل ازکرونا بودولی اینطورکه مشخص است بعضی از مسئولینی که منافعشان درخطراست کارشکنی می کنند خدالعنت کندخاوری وحامیانش را
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1399/01/07
ای آقا اگر بخواهید برگردانید کاری نداره ریگی را تو آسمان دستگیر کردید تتلو را از ترکیه برگشت دادید حالا خاوری که هیچ کاری نداره ولی اگر برگرده دست خیلی از مسئولین رو میشه تو دزدی از ملت و مردم برای همین جناب خاوری کیف دنیا را میکند ۳ هزار میلیارد مگر تمام میشه تو این اوضاع کرونا کل پولش مردم ایران را از مرگ و گرسنگی نجات میده ولی کو دلسوز ملت که خاوری را برگرداند
پاسخ ها
خروس بی محل
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
چراروح اله زم رونمیگی تحت حمایت شدیدترین تدابیرامنیتی بودامامثل آب خوردن به دام افتاد
نه داداش خاوری ازخودشونه ونبایدبهش ازگل نازکترگفت
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1399/01/07
خاوری داره اونجا عشق وحال میکنه ! تتلو هم اعلان قرمز...وپلیس هم تائید کرد بعداز ازادی توسط ترکیه !اینجا کسی مصاحبه یه توضیح کوچلو هم ندادن !؟
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1399/01/07
کار اصلی این سازمان ناامن کردن محیط جهان برای اقدامات مجرمانه است


یکی برای توضیح بده یعنی چی ؟
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1399/01/07
برااینکه بارده بالاها همدسته دیگه ازاین بهتر سردارها وووووووبدون نام
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1399/01/07
الان هنوز تاریخ مصرفش تمام‌ نشده وقتی تمام شد سربازان گمنام‌ امام زمان دستگیرش میکنند واقعا که ........
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1399/01/07
چون مهره نظامه پولا رو برده برای روز مبادا
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1399/01/07
اگه قرار بود برگردونید خاوری رو تا حالا اورده بدین ولی خوب یه عده نمیخوان برگرده چون منافعشون به خطر میفته
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1399/01/07
چون اصلا دنبالش نیستند
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1399/01/07
کی باور میکنه خاوری بیارن چون داره برا خودشون ملک میخره
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1399/01/07
تا کی با این دروغها میتونبد مردم را سرگرم کنید؟
خاوری را به ایران نخواهید آورد چون اگر ایشان محاکمه بشود هزاران نفر از مسئولین فاسد هم درگیر خواهند شد پس هیچوقت خاوری را پشت میز محاکمه نخواهیم دید
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1399/01/07
چون اگر خاوری بیاید خیلی از دارو دسته هایش شناسایی میشوند
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1399/01/07
این آخری که نزدیک 600 میلیارد یورو حدود 190هزار میلیارد دلار در پتروشیمی اختلاس کرده بود و پرونده داشت و با بدرقه بردنش فرودگاه حالا کدام کشور داره صفا میکنه و خودمان از کشورهای دیگه گدای میکنیم
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1399/01/07
طبق فرمایش شما ایشون الان چندین ساله تو کانادا بازداشته پس چرا تحویلش نمیدن لابد می خوان ترشی بندان ازش!!!!بابا جمع کنید این قصه گفتنتون رو !!!!!مخاطبین شما تماشاگر فیلم های هندی نیستن ها!!
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1399/01/07
نمیرین با ابن همه بدبینی
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1399/01/07
سر تیتر یک چیزه و متن یک مشت حرف های بی ربط با سر تیتر.
Iran, Islamic Republic of
17:20 - 1399/01/07
چون جناب خاوري فاميل شريف هستن !!!
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1399/01/07
هشتادمیلیون گوش مخملی گیرتون اومده که اراجیف بخوردشون بدین
خاوری ایران نیست اون کسی که ضامنش شدوفراریش دادوالانم پست کلیدی داره اونکه توی ایرانه وازمسئولین عالیرتبس اونوچرابعنوان ضامن بازداشت نمیکنین؟؟
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1399/01/07
دلم خوشه که نمی شود خدا را فریب داد
Iran, Islamic Republic of
18:19 - 1399/01/07
چرا نمیگیرنش چون دست همشون تو ی کاسه هست نمیشه بگیرنش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج