چگونه «زندگی جنسی»مان را کیفی کنیم؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۷۶۰۲۴
۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
۸۰۹۶
به این بیندیشید که چگونه می‌توانید به رابطه جنسی با همسرتان تنوع ببخشید. نکته نهایی این که تمایلات جنسی تان را با همسرتان در میان بگذارید تا بالاترین سطح لذت را با حضور همدیگر تجربه کنید.

برترین‌ها: به این بیندیشید که چگونه می‌توانید به رابطه جنسی با همسرتان تنوع ببخشید. نکته نهایی این که تمایلات جنسی تان را با همسرتان در میان بگذارید تا بالاترین سطح لذت را با حضور همدیگر تجربه کنید.

زندگی جنسی زوج‌ها از مواردی است که هر چند اهمیت ویژه‌ای دارد، ولی به دلایل فرهنگی، کمتر بدان پرداخته می‌شود. در این درس، نگاهی به برخی زوایای این مبحث خواهیم داشت.

استرس و رابطه جنسی

دکتر Emily Nagoski، مربی جنسی و نویسنده کتاب پر فروش "همانطور که هستی بیا"، در مورد عاملی اساسی که حیات جنسی زوج‌ها را دچار اختلال کرده است می‌گوید: هیچ چیزی بیشتر از استرس نمی‌تواند به عنوان ترمز رابطه همسران عمل کند.

چگونه

استرس مکانیسمی برای بقا است که در موقعیت‌های بحرانی به یاری فرد می‌شتابد. زمانی که بدن انسان در شرایط پایدار و امن قرار نداشته باشد، شروع به ارسال سیگنال‌های هشدار دهنده می‌کند و درست همین جا است که استرس را احساس می‌کنیم. هنگامی که روان انسان در وضعیت مطلوبی قرار نداشته باشد، حیات جنسی زوج‌ها نیز طبق انتظار طرفین پیش نخواهد رفت.

استرس به ویژه از نوع مزمن، کنترل ذهن و جسم را در دست خواهد گرفت و قدرت فرد در جهت مدیریت صحیح آن‌ها را تضعیف خواهد کرد. برای مثال از جمله اصلی‌ترین عوارض جسمانی استرس می‌توان به کاهش زمان و کیفیت خواب اشاره کرد که خود زمینه ساز زنجیره‌ای از مشکلات دیگر می‌شود.

دقیقا به همین دلیل است که این روز‌ها "ذهن آگاهی" به عنوان کلید حل این بحران شناخته می‌شود. ذهن آگاهی یا حضور در لحظه، یک فرآیند شناختی است که طی آن سعی می‌شود آگاهی و هوشیاری به سمت زمان حال هدایت شود.
ذهن آگاهی معمولا با روش‌های مختلفی از جمله مدیتیشن توسعه می‌یابد و قادر به افزایش سطح تمرکز خواهد بود. بدین ترتیب پس از مدتی تمرین با مهارت بیشتری می‌توانید احساسات درونی خود را مدیریت کنید.

مطالعات مرتبط با ذهن آگاهی

بر اساس مطالعه‌ای جدید که در مجله سکس و درمان زناشویی به چاپ رسیده است، ذهن آگاهی می‌تواند نقشی موثر در تقویت حیات جنسی زوجین به دنبال داشته باشد.

شاید تعجب کنید، اما محققان معتقد هستند که تنها ۱۰ دقیقه مدیتیشن معادل ۴۴ دقیقه خواب فایده دارد. طی پژوهش مذکور یک نظر سنجی آنلاین برگزار شد و ۱۹۴ زوج با رده سنی ۳۵ الی ۶۰ سال در آن شرکت داشتند. بر اساس نتایج به دست آمده مشخص شد که زوج‌های معتقد به استفاده از تکنیک‌های ذهن آگاهی، سطوح بالاتری از رضایت جنسی و همچنین اعتماد به نفس را گزارش کرده اند.

Chelom E. Leavitt، استادیار گروه آموزشی خانواده از دانشگاه بریگم یانگ و سرپرست مطالعه مربوط به نظر سنجی آنلاین، در این خصوص می‌گوید: من با زوج‌های بسیاری برخورد داشته ام که برای برقراری ارتباط موثر با همسر خود دچار مشکل بودند. این چالش به ویژه در زمینه رابطه جنسی بیشتر خود را نشان می‌داد. به همین دلیل آموزش ذهن آگاهی جنسی به آن‌ها در ابتدای مسیر چندان آسان نبود چرا که نسبت به کارکرد آن شک داشتند. با این حال پس از چندین بار تمرین، خود زوج‌ها از اهمیت هوشیاری، پذیرش بی قید و شرط یکدیگر، توسعه روحیه "آسان گیر" بودن و عدم قضاوت همسر آگاه شدند.

طبق مطالعه‌ای دیگر که مربوط به سال ۲۰۱۸ است و مجددا در مجله فوق منتشر شده است، ۴۵۱ خانم با رده‌های سنی مختلف مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. شماری از آن‌ها مدیتیشن را برای دست یابی به ذهن آگاهی تمرین کرده بودند و عده‌ای دیگر خیر. در گروه اول نه تنها خلق و خوی پایدار تری ثبت شد، بلکه سطح رضایت آن‌ها از زندگی جنسی خود نیز بالاتر بود.

مدیتیشن حتی می‌تواند به آقایان نیز کمک کند. بر اساس مطالعه‌ای که در مجله پزشکی جنسی چاپ شده است، ذهن آگاهی در آقایان آن‌ها را برای غلبه بر مشکلات جنسی معمول مانند اختلال نعوظ یاری می‌دهد.

پژوهشی دیگر از مجله کانادایی تمایلات جنسی انسانی نیز این موضوع را تایید کرده است. این بررسی نشان داده که استفاده از مدیتشین در آقایان، می‌تواند اختلال کاهش میل جنسی را تا اندازه زیادی برطرف سازد.

بر اساس مقاله‌ای از نیویورک تایمز، اگر شما نیز یکی از ۷۵ درصد افرادی هستید که از وضعیت زندگی زناشویی خود در بعد رابطه جنسی رضایت کافی ندارید، ذهن آگاهی راه چاره خواهد بود. Leavitt می‌گوید: هر شخصی با شرایط نرمال، تنها با کمی تمرین و پیروی از یک سری دستور العمل‌های خاص می‌تواند زندگی زناشویی خود را متحول سازد. فقط کافی است که یکی از روش‌های مدیتیشن را به صورت منظم و روزانه دنبال کنید. اگر حداقل یک ساعت در روز زمان آزاد در اختیار داشته باشید، شرکت در کلاس‌های مدیتیشن و یوگا توصیه می‌شود.

در ادامه نگاهی به برخی از متداول‌ترین شرایط حاکم بر زندگی‌های مشترک خواهیم داشت. شما جز کدام دسته هستید؟

اگر به طور میانگین یکبار در هفته با همسر خود رابطه جنسی دارید...

شما نیز وضعیتی مشابه اکثر افراد جامعه دارید. طبق گزارشی از روزنامه نیویورک تایمز، یک شخص متاهل معمولی به طور میانگین ۵۱ بار در سال با همسر خود رابطه جنسی دارد و تنها ۵ درصد از مردم (به طور کلی) حداقل سه مرتبه در هفته این تجربه را گزارش داده اند.

پژوهشی با همین مضمون در مجله روانشناسی اجتماعی و علوم شخصیتی منتشر شده است: "رابطه جنسی همسران با تناوب یکبار در هفته، حالت مناسبی برای دست یابی به آرامش و شادمانی در زندگی است. "

اگر طی یک سال گذشته با همسر خود رابطه جنسی نداشته اید...

Denise A. Donnelly جامعه شناس و محقق رابطه جنسی در ازدواج از دانشگاه ایالتی جورجیا، در مصاحبه خود با نیویورک تایمز گفته است: حدود ۱۵ درصد از زوج‌های متاهل طی ۶ ماه الی ۱ سال گذشته زندگی مشترک خود با همسرشان رابطه جنسی نداشته اند. به گفته Donnelly، دوام ازدواج‌هایی که وضعیت رابطه جنسی زوج‌ها در آن‌ها بدین صورت باشد، به شدت پایین است.

فعال بودن همسران از نظر جنسی و توجه کافی آن‌ها به نیاز‌های یکدیگر، می‌تواند آمار طلاق را به طرز چشم گیری کاهش دهد. با این وجود دانشمندان و روانشناسان همچنان نتوانسته اند سطحی ایده آل برای رابطه جنسی میان زوجین تعیین کنند. در عوض می‌توان گفت که ایده آل‌ترین تناوب ممکن، حالتی است که هر یک از طرفین با آن راحت باشند و احساس آرامش کنند.

چگونه

اگر تولد فرزندتان منجر به از بین رفتن میل جنسی شما شده است...

بر اساس مطالعه‌ای که توسط انجمن روانشناسی آمریکا منتشر شده است، رضایت از زندگی مشترک در بعد جنسی معمولا پس از تولد کودکان رو به زوال می‌گذارد.

همچنین برخلاف تصور عموم مردم، این تنها مادران جدید نیستند که پس از زایمان دچار کاهش میل جنسی می‌شوند و اغلب تصور می‌کنند که دیگر جذابیت کافی برای همسر خود را ندارند. طی سال اول پدران نیز تجربیات مشابهی را گزارش داده اند. سطح تستوسترون آن‌ها حدودا یک سوم کاهش می‌یابد. علاوه بر این پدرانی که در زمینه مراقبت از فرزند به همسر خود کمک می‌کنند، یک کاهش ۲۰ درصدی دیگر را نیز تجربه خواهند کرد. اطلاعات فوق در پژوهشی توسط انسان شناسان دانشگاه نوتردام ارائه شده است.

اگر به اصطلاح از زمانی که چشم باز کرده اید، در کنار یکدیگر هستید...

چنانچه به این گروه تعلق داشته باشید، با احتمال بیشتری دچار کاهش سطح میل جنسی و به دنبال آن چالش‌های جنسی معمول زندگی زناشویی خواهید شد. George Loewenstein محقق و استاد روانشناسی دانشگاه کارنگی ملون آمریکا در گفتگو با تایم گفته است: زمانی که یک زوج برای مدت زمانی طولانی کنار هم بوده اند، جذابیت جنسی آن‌ها برای یکدیگر به مرور کاهش می‌یابد. به همین علت است که ایجاد تنوع در زندگی روزمره باید در اولویت قرار گیرد. بهترین روش ایجاد تنوع نیز انجام فعالیت‌های مورد علاقه هر یک از زوج‌ها و به خصوص سفر به مناطق جدید است.

اگر احساس می‌کنید که به اندازه لازم در شناخت همسر خود موفق نبوده اید...

بر اساس مطالعه‌ای که توسط دانشگاه بیلر آمریکا منتشر شده است، حیات جنسی زوج‌ها با گذشت زمان روندی نسبتا مثبت را طی خواهد کرد. لازم به ذکر است که این مورد به هیچ عنوان در تضاد با عنوان قبلی نخواهد بود. در واقع زوجینی که تلاش می‌کنند روزمرگی را از زندگی خود حذف کنند نه تنها دچار مشکلات کمتری در رابطه جنسی با همسرانشان می‌شوند، بلکه به مرور زمان به شناخت بهتری از آن‌ها نیز دست می‌یابند.

برای آن که هر یک از ما بتوانیم پازل شناخت و آگاهی خود از همسرمان را کامل کنیم، نیازمند "زمان" خواهیم بود. Samuel Stroope جامعه شناس و سرپرست مطالعه فوق، در این خصوص می‌گوید: شما پس از ازدواج به یک احساس اطمینان نسبی از حضور دائمی همسر خود دست می‌یابید. گاه این احساس باعث می‌شود که زوج‌ها تلاش بیشتری برای حل مسائل و کسب شناخت بهتر از هم انجام ندهند. در این حالت روزمرگی نیز کم کم بر رابطه غلبه خواهد کرد و همان وضعیتی که در مورد قبل اشاره شد، رخ خواهد داد.

حال با توجه به نکات ذکر شده، چگونه می‌توان ازدواجی سالم با رابطه جنسی رضایت بخش را تجربه کرد؟

۱. مورد اول که اهمیت آن از تمامی راهکار‌های دیگر بیشتر است، چیزی نیست جز مدیتیشن که مفصل پیرامون آن صحبت کردیم.

۲. برنامه ریزی و زمان بندی: Nagoski توضیح می‌دهد که منظور از زمان گذاری منظم این است که باید با وجود مشکلات و دغدغه‌های مختلف، رابطه جنسی با همسرتان را در اولویت قرار دهید و زمان‌هایی را برایش تعیین کنید. این برنامه ریزی می‌تواند به خوبی فاکتور‌های استرس زا را مدیریت کند، خواه این عوامل مربوط به فشار شغلی باشند، خواه به مسائل درون خانه.

۳. پرهیز از تعقیب و گریز: به احتمال زیاد هر شخص متاهلی برای یکبار هم که شده این حالت را تجربه کرده است. وضعیتی که تنها یکی از طرفین در آن تمایل به برقراری رابطه جنسی دارد و دیگری موافقتی نشان نمی‌دهد. معمولا طرفی که واژه "نه" را می‌شنود، دچار نوعی ابهام خواهد شد. آیا همسرم با من مشکلی دارد، دیگر مرا نمی‌خواهد و یا تنها بی حوصله است؟

Nagoski توصیه می‌کند که در صورت مواجهه با چنین حالتی، یه هیچ عنوان وارد یک بازی تعقیب و گریز نشوید و اصرار نکنید. در واقع پاسخ نه نشان دهنده این مسئله نیست که شما دیگر برای همسرتان جذابیت ندارید. درست مانند همان موردی که در ابتدای بحث عنوان شد، گاهی اوقات محرک‌های استرس زا کنترل ذهن و جسم انسان را در اختیار خود می‌گیرند و طبیعی است که فرد در این شرایط نتواند رابطه جنسی سالمی را تجربه کند. حال اگر شما نیز تمام تلاش خود را به خرج دهید که در نقش یک کارآگاه ظاهر شوید و بخواهید علل ریشه‌ای رفتار همسرتان را بررسی کنید، استرس وی را افزایش داده اید و هیچ چیز بدتر از آن نخواهد بود.

۴. تمرکز بر توسعه صمیمیت: Nagoski اضافه می‌کند: اگر می‌خواهید وضعیت حیات جنسی خود و همسرتان را بهبود ببخشید، باید از تمرکز بر رابطه جنسی به عنوان هدفی نهایی پرهیز کرده و به جای آن افزایش صمیمیت را در دستور کارتان قرار دهید. حتی اگر نیاز است با توافق یکدیگر، رابطه جنسی را برای مدت زمانی مشخص تعطیل کرده و سعی در توسعه ابعاد مختلف ارتباط خود با همسرتان داشته باشید. در واقع این صمیمیت است که می‌تواند یک زندگی مشترک را نجات دهد و نه فقط صرف برقراری رابطه جنسی میان یک زوج.

۵. با همسرتان بازی‌های جنسی را تجربه کنید. مثلاً درباره پوزیشن رابطه یا نوع لباس‌ها یا محل رابطه قرعه بکشید. در این باره سرچ کنید. همچنین در زمان‌های غیرمعمول به همسرتان پیشنهاد رابطه کنید. مثلا اگر سال هاست که فقط در ساعات شب با هم رابطه دارید، یک روز بعد از ظهر او را غافلگیر کنید. به طور کلی به این بیندیشید که چگونه می‌توانید به رابطه جنسی با همسرتان تنوع ببخشید. نکته نهایی این که تمایلات جنسی تان را با همسرتان در میان بگذارید تا بالاترین سطح لذت را با حضور همدیگر تجربه کنید.

چگونه

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1399/01/10
بازه زمانی که گفته طبق تحقیقات خارجی. تو ایران‌ اینجوری نیست. هفته ای یبار دو بار از کجا میارید این امارای خارجیو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
ایرانیا چند بار در هفته رابطه دارن پرفسور؟
بدون نام
Germany
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
این یک کار تحقیقاتی است و برای همه نقاط جهان صدق می کند
Spain
14:17 - 1399/01/10
با این سو مدیریت و گرونی نمیشه ازدواج کرد طفلک مجرد ها فقط سرکوب میکنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
بزن.
شاه
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
دست
Iran, Islamic Republic of
16:25 - 1399/01/10
میگه با ایجاد تنوع وانگیزه ،مثل سفر رفتن
زندگیتونو از یکنواختی در بیارید
خوب شد گفت،منکه میلیونها پول تو حسابم هست وعقلم نمیرسید میتونم باهاش سفر برم!!!!!!!
این مزخرفات چیه که میزارید؟
50درصد مردم زیر خط فقر، اونوقت شما این چرندیاتو میزارید که چی بشه؟!!!
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1399/01/10
فقط مورد ۵خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1399/01/10
خدا لعنت کنه همشون را جوانان را نابود کردند
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1399/01/11
اینا مال اوائل ازدواج.،من که به شدت از شوهرم فراری ام. یه مرد به شدت خونسرد و بیخیال که برای هیچ چیز خودشو ناراحت نمی کنه ،الان یکماه تو خونه است ،دست به سیاه و سفید نمیرنه ،فقط کتاب می خونه و تو گوشی و به دانسته هاش اضافه می کنه ، حتی حتی سفره هم پاک نمی کنه رسما منو کرده گارسون . بچه دارم وسط برنج آبکش کردن باید ببرمش دستشویی و.... داروهاشو بدم ،و... به مرحله ای رسیدم حتی باهاش بحث هم نمی کنم. فکر می کنم دیواره

هی بهم میگن خدا رو شکر کن عصبی نیست دست بزن نداره ،گفتم با آدمها مقایسه کنید اونها که حیوان و دیوانه اند !!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
بعد فك كن به يه همچين آدمي بخواي بگي بيا قايم موشك بازي جنسي كنيم خخخخخخخخخخخخخخ
حبیب علوی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
صبرت بده
بدون نام
United Arab Emirates
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
بخاطر بچه ت هم شده این دیوار و بشکن بتونی زیبایی های زندگی رو هم ببینی
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1399/01/11
بااین وضعیت وگرانی وکرونا و یارانه مسخره (نسبت به سایر کشورها مثلا امریکا ماهانه به خانواده 4 نفره 3200 دلار یارانه میدن با دلار 15000 میشه ماهی 48000000 تومان......) حالا دیگه کی حال وحوصله .......داره ما خودمونو گم کردیم چه برسه به وسایلامون!!!!!! اصلا نمدونیم ....داریم یا......
پاسخ ها
یه دوست
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
۳۲۰۰ دلار یارانه میدن که نمیدن، بازم گیریم درست. میدونی چقدر یه خانواده امریکایی خرج داره؟! بعد اینکه اینو به خانواده های معمولی نمیدن، به فقیرا میدن. نه مردم عادی و قشر متوسط
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1399/01/11
مورد5 نشون دهنده سبک مغز بودن نویسنده است.
پاسخ ها
یه دوست
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
کاملا درسته
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1399/01/12
هفته ای یبار هم کمه دیگه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
با دوست دختر و دوست پسر آره اون روزي چند باره. ولي وقتي ازدواج كردي و محدود شدي به يه نفر و چند سال گذشت بايد حالتو بپرسيم ببينيم ماهي يه بار رغبت ميكني با هموني كه گاهگاهي باهاش دعوات ميشه كاري داشته باشي يا نه.
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1399/01/13
رابطه جنسی مورد رضایت طرفین به شرایط زندگی و اقتصادی بستگی داره و نداشتن استرس و نگرانی...چیزی که در جامعه ایرانی بسیار زیاده و همه چی رو داغون کرده...مخصوصا برای آقایون که باید بیشتر انرژی بزارن و به نوعی فاعل هستن...
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
واااااای خدای من
زن و مرد نداره که
من از شوهرم بیشتر کار میکنم چه بیرون چه خونه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
شفا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر لاجوردی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
فنی آتل_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
کلینیک النا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر