مکرون: فرانسه در برابر کرونا پشتیبان ایتالیاست
۹۷۶۱۰۰
۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
۸۵۷۰ 
رئیس‌جمهوری فرانسه مدعی است نباید کمک‌های پاریس و برلین را نادیده گرفت.

خبرگزاری مهر: رئیس‌جمهوری فرانسه مدعی است نباید کمک‌های پاریس و برلین را نادیده گرفت.

 امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در مصاحبه با روزنامه‌های ایتالیایی «ریپابلیکا، کوریه دلا سارا و استامپا» مدعی شد که پاریس در بحران شیوع ویروس کرونا در کنار ایتالیا است و دولت رُم باید هنگام صحبت درباره کمک چین و روسیه برای مبارزه با این بیماری، محتاط باشد.

مکرون همچنین خواستار اختصاص بودجه قوی تر برای همبستگی در اروپا شد.

وی در ادامه اظهارات خود مدعی شد: درباره کمک‌های چین و روسیه زیاد صحبت می شود اما چرا نمی گوییم که فرانسه و آلمان ۲ میلیون ماسک و دهها هزار لباس بهداشتی برای کارکنان بیمارستانی به ایتالیا فرستاده اند.

مکرون همچنین با اشاره به اینکه این کمک‌ها به ایتالیا کافی نیست، گفت: این آغاز کمک‌هاست و ما نباید بر اساس آنچه شرکا و رقبای بین‌المللی ما می گویند، خودمان را مسموم کنیم.

با افزایش تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا این کشور در رتبه اول کشورهایی قرار گرفته که از این ویروس آسیب دیده‌اند.

ایتالیا در هفته‌های گذشته به شدت از فرانسه و آلمان انتقاد کرده است که از ارائه ماسک و سایر تجهیزات برای کمک به ایتالیا در مواجه با بیماری کووید -۱۹ خودداری کرده اند.

ایتالیا در این وضعیت از چین درخواست کمک کرد و چین نیز در پاسخ یک هواپیمای پر از ماسک و تجهیزات پزشکی را به ایتالیا ارسال کرد که تاثیر قدرتمندی بر افکار عمومی ایتالیایی ها داشت.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین به سه روزنامه ایتالیایی گفته است که اروپا باید احساس غرور و قدرت کند زیرا اروپا واقعاً اینگونه است اما اروپا همچنین باید فراتر برود و به همین دلیل من از بودجه همبستگی برای مدیریت بحران و پیامدهای آن دفاع می کنم.

مکرون هشدار داد که اگر ما در مقابله با این بحران همبستگی از خودمان نشان ندهیم، ایتالیا، اسپانیا و دیگران می توانند به شرکای اروپایی خود بگویند: شما کجا بودید وقتی ما در خط مقدم این بحران می جنگیدیم؟

وی افزود: من این اروپای خودخواه و متفرق را نمی خواهم.

بحران شیوع ویروس کرونا در اروپا و بویژه در ایتالیا باعث افزایش انتقادها از اتحادیه اروپا در مدیریت این بحران شده است و صداهایی در ایتالیا شنیده می شود که می گوید اگر اتحادیه اروپا نمی تواند در این بحران به ما کمک کند بنابراین ماندن در این اتحادیه دیگر معنایی برای ایتالیا ندارد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج