پیشنهاد پرداخت چند ماه یارانه معیشتی به مردم
۹۷۶۳۶۸
۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
۲۲۲۱۹ 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از پیشنهاد نمایندگان مجلس در جلسه مجازی برای پیش پرداخت چند ماهه یارانه نقدی و معیشتی به مردم خبر داد.

مهر: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از پیشنهاد نمایندگان مجلس در جلسه مجازی برای پیش پرداخت چند ماهه یارانه نقدی و معیشتی به مردم خبر داد.

محمدرضا تابش در خصوص جزئیات تشکیل جلسه امروز مجلس به صورت مجازی گفت: درجلسه امروز مجلس که به صورت مجازی باحضور حدود ۱۳۰ نماینده و به ریاست لاریجانی برگزار شد، رئیس مجلس در خصوص علت عدم تشکیل جلسه علنی مجلس با حضور وزیر بهداشت ودرمان برای بررسی اقدامات این وزارتخانه در مقابله باکرونا توضیحاتی ارائه داد.

نماینده مردم اردکان در مجلس اظهار داشت: لاریجانی، علت عدم برگزاری جلسه علنی را نامه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی برلزوم تاخیر دوهفته‌ای در برگزاری جلسات علنی مجلس دانست و ابراز امیدواری کرد که اولین جلسه علنی مجلس درسال جاری ظرف ۱۰ روز آینده بافاصله گذاری مناسب و در محل صحن و با استفاده از جایگاه تماشاچیان برگزار می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: در این جلسه نمایندگان به طرح دیدگاه‌ها و نظرات خویش در خصوص مغایرت قانونی برگزاری جلسات به صورت مجازی، پیشنهاد فراخوان پویش خیرین برای حمایت از آسیب دیدگان بیماری کرونا، پیش پرداخت چند ماهه یارانه به مردم، تعمیم مرخصی زندانیان به متهمینی که در زندان هستند و هنوز حکم محکومیت نگرفته اند، لزوم حضور پررنگ‌تر مجلس در موضوع کرونا، اعمال مقررات و محدودیت‌ها در استان‌ها متناسب با سیر پیشرفت بیماری، انتقاد به رد قبول کمک‌های بین المللی باتوجه به کمبود تجهیزات پزشکی و تقلیل منابع مالی متاثر از تحریم‌ها و تاثیرات بیماری کرونا، ارائه راهکار تامین منابع لازم توسط افراد و گروه‌هایی که با اظهارات خویش سطح مطالبات را افزایش می‌دهند، پرداختند.

تابش همچنین اظهار کرد: رئیس مجلس در این جلسه گفت «در ستاد ملی مقابله با کرونا تمهیداتی برای جبران خسارات آسیب دیدگان از کرونا اندیشیده شده از جمله اعطای وام ارزان قیمت برای واحد‌های خرد. البته به در هم تنیدگی و پیچیدگی موضوعات باید توجه داشت و باتوجه به کمبود منابع تصمیمات سنجیده و قابل اجرا اتخاذ نمود. تردیدی نیست که باید برای آسیب دیدگان از کرونا تمهیداتی اندیشید به همین دلیل کمیته اقتصادی به موازات کمیته بهداشتی در ستادملی مقابله باکرونا تشکیل شده است که این موضوعات را پی می‌گیرد»

وی ادامه داد: علاوه بر این رئیس کمیسیون ویژه حمایت ازتولید ملی اعلام کرد؛ این کمیسیون چندین جلسه برای بررسی راهکار‌های مهار تبعات سوء اقتصادی این بیماری به صورت مجازی برگزار کرده است؛ و لازم است نهاد‌ها وبنیاد هائی از قبیل ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان در جبران خسارت‌ها به کمک دولت بشتابند.

تابش با اشاره به بررسی راهکار‌های تحقق شعارسال، جهش تولید در جلسه مجازی مجلس گفت: بررسی‌هایی دربخش‌های مختلف اقتصادی انجام پذیرفته که عمدتا مبتنی به افزایش رشداقتصادی است که گزارش آن تا هفته آینده تقدیم مجلس خواهد شد واگر نیازی به قانونگذاری بود، طرح آن تهیه خواهد گردید.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: در پایان اسامی غایبین در جلسه مجازی قرائت گردید.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات مجلس در فضای مجازی محمل قانونی ندارد و ضرورت دارد هر چه زودتر جلسه علنی در محل فعلی مجلس با فاصله گذاری مناسب انجام و به اصلاح آیین نامه مبادرت شود تا بتوانیم در مواقع اضطراری جلسات را در محل دیگر و یا در فضای مجازی و با رای گیری به شیوه‌ای که در قانون پیش بینی می‌شود، انجام دهیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس انتظار مردم از مجلس که رکن رکین قانونگذاری است را عمل به قانون دانست و تاید کرد: متاسفانه مدتهاست قانون و قانونگرایی در اتخاذ تصمیمات به حاشیه رانده شده و مجلس در ذیل امور قرار گرفته است. در راس امور قرارگرفتن مجلس منوط به ترویج قانون وقانونگرایی در کشور و رفتار و اظهارنظرات سنجیده نمایندگان است تا خانه ملت اعتبارخویش را باز یابد و محل اتکای مردم در همه حوادث و رویداد‌ها باشد.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:47
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1399/01/10
پس من چی مسافر کش شخصی ام چی نه حقوقی نه درامدی خدایا خودت
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1399/01/10
به ما که معیشتی ندادن این چند ماه ...با وجود مستاجر بودن و شغلم کارگره ....ماهی یک و نیم میگیرم ..اما به برادرم پدر خانوم و پدرم با وجود شغل های پردرآمد و خونه و ماشین و زمین و کشاورز ی به اونا معیشتی دادن ....به من که فقیرتر از او نام و هیچی ندارم ندادن.
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1399/01/10
ماهیانه هرنفر ۵۰۰هزارتومان برای معیشت مستضعفین بدون
حقوق درتهران دراستانها هر نفر ۴۰۰ هزارتومان.درشهرستانها هر
نفر۳۰۰ هزارتومان .در روستا ها هرنفر ۲۰۰ هزارتومان کسانیکه
احتیاج دارند کسانیکه احتیاج دارند کسانیکه احتیاج دارند‌
وامابعد اجاره بها یک چهارم پس ازبحران کرونا پرداخت شود
چرا ۴۰۰درصد تورم وگرانی اجاره بها وفروش املاک وجود دارد
سود بانکی به سپرده های سرمایه داران ۲درصد تعلق مگیرد
وسپرده های کلان سرمایه داران دروضعیت بحرانی به هیچ
وجه پرداخت نمیشود.درصورت کمبود بودجه برای معیشت
مردم ۶۰دصد سرمایه سرمایه داران برای بحران کنونی خرج
میشود.سرمایه داران دلار وطلا وسکه وپول به بانکهای امانت
بگدارنند.تاخزانه حکومت خالی نباشد.بنی آدم اعضای یکدیگرند
بسته معیشتی ازطرف دولت خواربار ازطرف مستضعفین پذیرفته
نمی شود.این دولت شیعیان ومستضعفین نیست.اگر شیعیان
مستضعف توسط مواد غذایی کشته شوند.دراعضای هرکشته
شیعه ۱۰۰ کشته ازلیبرال صهیون اشرافیت و نوچها کشته میگیرند
اللهم عجل الولیک الفرج
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1399/01/10
دولت هیچوقت کاری نمیکند که سودش بره تو جیب مردم.
پاسخ ها
حسن حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
شاید دلشان به رحم امد قبول شد مشگل مردم هم حل شد گمی اعصابها راحت شد
France
16:02 - 1399/01/10
نباید کسانی را که یارانه می گیرند از یارانه معیشتی حذف می کردند این ظلم بزرگی بود به اقشار کم درآمد باید بازنگری شود
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1399/01/10
خواهشا بیشتر از این مجلس در موضوعات مختلف حضور پر رنگ پیدا نکنه . در قضیه گرانی بنزین واقعا مجلس هاراگیری کرد و مردم را شرمنده کرد . ما دیگه تاب و توان شرمندگی دیگری مقابل نمایندگان مجلس نداریم !!!!! یک مشت مفتخور توی مجلس .......................
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1399/01/10
از اسفند تا اردیبهشت نفری یه میلیون تومان بدن تا مردم فقط شکمشونو سیر کنن .سه ماه 3 تومان هر نفر یارانه بگیر بدن
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1399/01/10
نکنه میخان همون45تومان سال قبلو بدن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج