راهکار‌های دوری از استرس در روز‌های کرونایی چیست؟
۹۷۶۴۱۴
۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
۷۹۹۱
کارشناس ارشد روانشناسی بالینی با بیان اینکه اضطراب و استرس نیز مانند بیماری کرونا مسری است، گفت: صحبت کردن با افرادی که امید را به ما هدیه می‌دهند، می‌تواند برای برون رفت از استرس موثر باشد.

ایسنا: کارشناس ارشد روانشناسی بالینی با بیان اینکه اضطراب و استرس نیز مانند بیماری کرونا مسری است، گفت: صحبت کردن با افرادی که امید را به ما هدیه می‌دهند، می‌تواند برای برون رفت از استرس موثر باشد.

پوراندخت عباسپور اسفدن با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا باعث ایجاد استرس در افراد می‌شود، اظهار کرد: ترس و نگرانی در مورد این بیماری ممکن است زیاد بوده و باعث ایجاد احساسات شدید در بزرگسالان و کودکان شود.

وی افزود: مقابله با استرس ناشی از این بیماری باعث می‌شود، جامعه برای مقابله بهداشتی و درمانی با این بیماری قوی‌تر شود.

مشاور و مدرس دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: همه افراد نسبت به موقعیت‌های استرس زا واکنش نشان می‌دهند، اما این واکنش‌ها در افراد مختلف متفاوت است.

عباسپور ادامه داد: نحوه پاسخگویی و برخورد افراد نسبت به این بیماری، نحوه برخورد‌های گذشته افراد، موقعیت‌های استرس زا مواردی است که باعث تفاوت افراد می‌شود.

وی با بیان اینکه مراقبت از خود، دوستان و خانواده می‌تواند در مقابله با استرس به افراد کمک کند، تصریح کرد: کمک به دیگران برای کنار آمدن با استرس هم می‌تواند جامعه را قوی‌تر کند.

این کارشناس ارشد روانشناسی بالینی بیان کرد: طبیعی است که افراد به خبر‌هایی مرتبط با این بیماری نیاز دارند، اما برای کاهش استرس تا جایی که ممکن است از تماشا، خواندن یا گوش دادن به اخبار از جمله رسانه‌های اجتماعی پرهیز و یا آن را به حداقل برسانند.

عباسپور تصریح کرد: افراد باید در این روز‌ها از بدن خود مراقبت کرده، نفس عمیق کشیده و کشش عضلات را انجام دهند.

وی با تاکید بر صرف وعده‌های غذایی سالم و متعادل، تصریح کرد: افراد باید در خانه مرتبا ورزش کنند، برای این کار از ورزش‌های خانگی که می‌توان در محیط خانه انجام داد باید بهره برد.

این کارشناس ارشد روانشناسی بالینی با بیان اینکه خواب مطلوب به بهبود سلامت روان و کاهش استرس کمک می‌کند، افزود: باید از مصرف الکل، مواد مخدر و روان گردان پرهیز شود.

عباسپور تصریح کرد: افراد باید سعی کنند فعالیت‌هایی مانند گوش دادن به موسیقی، تماشای فیلم و خواندن کتاب را در محیط خانه انجام دهند.

وی بیان کرد: باید با افرادی که امید را به ما هدیه می‌دهند ارتباط مجازی و تلفنی برقرار کنید.

این کارشناس ارشد روانشناسی بالینی با بیان اینکه اضطراب و استرس نیز مانند بیماری کرونا مسری است، خاطرنشان کرد: اگر افراد با هیچ کدام از این راهکار‌ها آرام نمی‌گیرند لازم است با ارائه دهندگان خدمات سلامت روان با شماره ۱۴۸۰ تماس گرفته تا راهنمایی‌های لازم صورت گیرد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج