جهانگیری: باید و نباید‌های جدی‌تری وضع می‌کنیم
۹۷۶۶۱۰
۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
۱۷۸۵۳ 
معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: اگر نیاز باشد حتما باید و نباید‌های جدی‌تری را وضع می‌کنیم چرا که ما به هیچ وجه نمی‌توانیم با سلامت مردم مسامحه کنیم و آن را نادیده بگیریم.

خبرگزاری ایرنا: معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: اگر نیاز باشد حتما باید و نباید‌های جدی‌تری را وضع می‌کنیم چرا که ما به هیچ وجه نمی‌توانیم با سلامت مردم مسامحه کنیم و آن را نادیده بگیریم.

اسحاق جهانگیری» امروز دوشنبه در مجتمع تحقیقاتی انستیتو پاستور اظهار داشت: دستگاه‌های دولتی اجرایی، همه نهادهای مدنی و غیردولتی به کمک آمدند. مشارکت بخش وسیعی از مردم به طور کامل شکل گرفته است و تا حدی مشابه دوران دفاع مقدس است که از دورترین روستاها تا پایتخت همه یک حرف می زدند که فعلا مساله جنگ است هر کس هرچه دارد برای جنگ بگذارد که عده‌ای از جان، عده‌ای از مال خود گذشتند و عده‌ای هم از توانشان گذاشتند و این انسجام در مجموعه کشور شکل گرفته است و امیدوارم این انسجام در کنار کار بزرگ و بسیار استثنایی جامعه پزشکی و درمانی کشور ادامه دار باشد. 

دستگاه‌های دولتی اجرایی، همه نهاد‌های مدنی و غیردولتی به کمک آمدند. مشارکت بخش وسیعی از مردم به طور کامل شکل گرفته است و تا حدی مشابه دوران دفاع مقدس است که از دورترین روستا‌ها تا پایتخت همه یک حرف می‌زدند که فعلا مساله جنگ است هر کس هرچه دارد برای جنگ بگذارد که عده‌ای از جان، عده‌ای از مال خود گذشتند و عده‌ای هم از توانشان گذاشتند و این انسجام در مجموعه کشور شکل گرفته است و امیدوارم این انسجام در کنار کار بزرگ و بسیار استثنایی جامعه پزشکی و درمانی کشور ادامه دار باشد.

وی با بیان این که باید همیشه قدردان مجموعه پزشکی کشور و درمانی و پرستاری و موسسات تحقیقاتی و اجرایی مثل پاستور باشیم، گفت: این مجموعه در کنار انسجام حاکمیتی اگر تکمیل کننده همراهی مردم باشد و از طرف دیگر اگرچه درصد کمی از مردم همراهی نکردند که امیدواریم همراهی کنند و در خانه بمانند حتما این زنجیره ارتباط قطع می‌شود و آن زمان می‌توان تقریبا با اطمینان و با نظر متخصصان گفت در آینده‌ای نه چندان دور به طور کامل بر این ویروس مسلط شویم.

جهانگیری افزود: دوستان از الان در انستیتو پاستور برای تولید واکسن و درمان در حال کار هستند البته در جا‌های مختلف کشور نیز این کار انجام می‌گیرد، در دنیا نیز این کار در حال انجام است چرا که این موضوع مربوط به ایران نیست و همه کشور‌های دنیا را در برگرفته است.

وی با بیان این که کشور‌های بزرگ صنعتی بیشترین گرفتاری را دارند، گفت: در کشور ما به دلیل همراهی مردم در بخش‌های عمده از این کار مشکلی پیدا نکردیم. در نیاز‌های تامین مردم در تامین ضرورت‌های اصلی مردم به اندازه کافی تامین کرده ایم. فروشگاه‌ها پر از مواد نیاز‌های مردم است و مردم از این منظر دغدغه‌ای ندارند. امیدوارم که در این بخش هم این موفقیت حاصل شود و با مردم همراهی کنند.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شورای عالی امنیت ملی بوده و اختیارات آن ویژه است، ادامه داد: دولت برای حفظ سلامت مردم مصمم است و بر همین اساس از ابتدا مراکز مهم اجتماعات را تعطیل کرد.

وی گفت: هیچ کس تصور نمی‌کرد در کشوری با مردم مسلمان و مذهبی، مراکزی مثل حرم حضرت امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه (س) که از پایگاه‌های اصلی مردم بودند با استقبال و با تدبیر و عقلانیتی که به خرج داده شد و با اولویتی که به سلامت مردم داده شد و این گونه اجتماعاتی که می‌تواند مضر باشد، تعطیل شود.

جهانگیری با تاکید بر این که تقریبا بخش اصلی دولت تعطیل است، افزود:جا‌هایی مثل انستیتو پاستور نه تنها تعطیل نیست بلکه دوستان گاهی سه شیفت و ۲۴ ساعته کار می‌کنند و حتی به دلیل نیاز به خانه هم سر نمی‌زنند. جا‌هایی مثل بهداشت و درمان و جا‌هایی که برای زندگی مردم ضروری است فقط آن‌ها فعال نگه داشته شدند.

وی با ابراز امیدواری به این که با همین روش بتوانیم زنجیره شیوع کرونا را شکست دهیم، گفت: البته اگر نیاز باشد دولت و ستاد مقابله با کرونا و حتما باید و نباید‌های جدی تری را وضع می‌کند چرا که ما به هیچ وجه نمی‌توانیم با سلامت مردم مسامحه کنیم و آن نادیده بگیریم، موضوع اصلی امروز سلامت مردم است و اینکه ما مطمئن شویم به سلامت مردم آسیبی نمی‌رسد.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: هرجا لازم باشد برای حفظ سلامت مردمتصمیم سختی گرفته شود، می‌گیریم که البته این تصمیمات حتما باعث ناراحتی و فشار به عده‌ای می‌شود، ولی آن‌ها باید بپذیرند که سلامت خود و دیگر مردم برای کشور و دولت و نظام مهم است.

جهانگیری گفت: برای حفظ سلامت باید تصمیماتی گرفته شود که گرفته می‌شود که اگر همراهی شود و با گزارش‌هایی که هست حتما این موفقیت حاصل می‌شود.

معاون اول رییس جمهوری از مجموعه کادر فعال در انستیتو پاستور تشکر و قدردانی کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 37
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1399/01/11
واقعا شرم بر تو فروشگاه ها پر است از لوازم نیاز مردم ولی پولی وجود نداره ک بخری
پاسخ ها
س
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
تا ایین بخان محدودیت ها رو اجباری کنن ۴۰میلیونی میشیم
من
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
پربودن فروشگاه رو حسن میدونن اینقدرررر از ملت بی خبرن یعنی اونوقت خالی بودن فروشگاه های اروپا وامریکارو عیب واقعا اینقدررر نمیفهمن علتشو؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
یه باید ونبایدم از دخل وخرج مردم بگو.شما که مسلمانیدآیا اصلا فکرمیکنید اون بندگان خدا که بیکارشدن وریالی پس انداز ندارن چطور توی این شرایط زندگی میکنن.فقط بلدید حرف بزنید دریغ از سر سوزنی عمل
فرید
United Arab Emirates
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
کجاست کمک هزینه ای که رئیس جمهور قولش را داد؟ داخل همان صندوقیست که کلیپس را گم کرده!
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1399/01/11
همه اش اشما باید ونیاید شنیدیم بس نیست خودت چقدر پای کار وعامل به عمل بوده ای
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1399/01/11
همه اش اشما باید ونیاید شنیدیم بس نیست خودت چقدر پای کار وعامل به عمل بوده ای
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1399/01/11
مردم رعایت کنید جهانگیری عصبانی شده !
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1399/01/11
از عزیزان حوزه بهداشت وسلامت وانستیتو پاستور تشکر وقدردانی میکنیم چشم تمام جهان به حاصل دستان وچشمان قشنگ شماست......
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1399/01/11
ز تعارف کم کن و بر مبلغ افزا اققققای معاون اول
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
حرف از مبلغ نزن روحانی و جهلنگیری سکته میکنند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
مملکت را نابود کرده اند .
آره به قول شنا جنس در فروشگاهها هست ولی اکثر مردم توان خرید ندارند .مردم را نابود کرده اید .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
اقای معاون اول طبق امار اقای جهانپور هر روز امار مبتلایان بیشتر از روز قبل است و این نشانگر روشهای اشتباه دولتمردان است و بایستی روش کنونی را حتما تغییر دهید و اگر جان مردم مهم است مثل هنگ کنگ عمل ضربتی و عاجل بکار گیرید و ترددوا را و ادارات را چند روز تعطیل کنید و الی هم تعداد کشته ها زیاد میشود و هم تا چند ماه مهمان ما است پس عجله کنید و ای دست و ان دست نکنید یکبار خدا وکیلی درست و رو راست باشید
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1399/01/11
مردم تو خونه بمونن می چجوری بدون مواد غذایی و پول زنده بمونن
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1399/01/11
خیلی دیر شده کشور عزیز ایران ما باید بیفته دست ادمهای کاردان ..ای خدا خواهش میکنم ایران رو بده به دست ادمای درست و کاردان .. اینایی (مسعولان)که الان دارن ایران رو میچرخونن اصلا نباید باشن.. ای خدا ایران رو تباه کردن نابود کردن یک مشت ادم خودخواه
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1399/01/11
این تا حالا کجا بود پس از یکماه سروکله اش پیدا شد .با اومدنش دروغا دوباره شروه شد ‌اگه راست میگید حمایت از دو سوم مردم که الان مشکل مالی دارند را شروع کنید هر وعده ایی در حمایت از مردم تا حالا دادید برعکس عمل کردید .قدری از کشورهای دیگه که شم آنها را قبول ندارید یاد بگیرید چطور از ملت خود حمایت میکنند نه مانند شما با شعار وتزویر
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1399/01/11
اقای جهانگیری میدونی چرااقلام اساسی درفروشگاههاپراست وکمبودی احساس نمیشه؟نه نمیدونی که اینطورراحت افتخارمیکنی. اکثریت مردم این مملکت که زیرخط فقرهستن واگرباتلاش بخورونمیری کسب میکردن وحالامنابع کسب وکارشون عطیل شده باکدوم پول به فروشگاههای موردنظرشمامراجعه کنن واقلام اساسی روخریداری کنن. حرفات خجالت اوره اقای معاون اول.
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1399/01/11
چقدر دیر که همیشه با این سهل انگاریها در همه چیز زیان بسیار دیده ایم
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1399/01/11
مردک نادان مردم دارند میمیرند کسب کار خوابیده مردم پول ندارند حالا تو فروشگاه هم مواد باشد کو پول حالا تو این اوضاع تو نادان فکر تعطیلی مراکز زیارتی هستی بابا به فکر مردم باشید دست از این ریاکاری بردارید
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1399/01/11
جهان گیری جهان راول کن ایران رابچیب مغازها پر اما انصافا جیبا خالی تا جیبا خالی باشه مردم هم مجبورن بروند بیرون خانه شاید پولی به دست بیارن برای مخارجشان پس فکر کن که با جیب خالی قرنطینه درست نمیشودمطمعن باش که خودت هم میدونی نمیشود اما درد سری نداری.برترینها چاپ کن شاید ببیند.شاید
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1399/01/11
خیرنبینن ایشالله .فکر کارگران بدبخت روز مرد کردی خودت که جان گرمه شکم سیر
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1399/01/11
اگر روز اول قم و قرنطینه می کردید امروز کاسه چه کنم چه کنم بدست نمی گرفتید، اینهمه شهر را آلوده نمی کردید و عزیزانمان را از دست نمی دادیم. نوشدارو پس از مرگ سهراب!
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1399/01/11
با معیشت و جیبهای خالی مردم چطور؟؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1399/01/11
بله وضعیت شبیه دوران جنگ است!!!!ما که همیشه در وضعیت جنگی بوده ایم!!!!فقط میتونی بفرمایی پس کی زندگی بکنیم بزرررگوار؟؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1399/01/11
سه ماهه این ویروس وارد ایران شده این مسئولین خائن تا الآن کجا بودن
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1399/01/11
فقط شعار دروغ عمل در کار نیست
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1399/01/11
اون موقع که باید به سلامت مردم حساس بودید که اقدامی نکردید، حالا دیر شده
دولت دروغگو و لاف زدن
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1399/01/11
مسامحه نکردید این ویروس کوفتی اوایل بهمن وارد کشور شده مسامحه دیگه چه جوریه کل کشور آلوده شده مرگ برای مردم نون برای شماها سلامتی و جون مردم برای شما ارزش نداره مسامحه مسامحه فاجعه در راهست 98/1/25 خودتون هم خوب میدونید
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1399/01/11
زندگی مردم رو تامین کنید بعد شدیتر کنید
United Arab Emirates
13:55 - 1399/01/11
آقایان دولتی متاسفانه فرصت مناسب قرنتینه اجباری خانگی را در ایام عید از دست دادید و مسئولیت اصلی فاجعه پیش روی فقط بخاطر بی کفایتی شماست که البته مثل همیشه از آن شانه خالی میکنید و هیچ مرجع قانونی هم با شما برخورد نمیکند.
United Arab Emirates
14:34 - 1399/01/11
مردم شغل آزاد تو خونه از کجا بیارن بخورن، کرایه خونه بدن؟
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1399/01/11
چرا زودتر اینکارو نکردین؟
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1399/01/11
بجای این حرفا فکر مردوم باشین که تا یک ماه دیگه پول تو جیبی هم ندارن
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1399/01/11
بیا ی کاری کنیم اقای معاون رئیس جمهور ی کم از اون ۱۴۰۰۰میلیاردی رو که برادرت اختلاس کرده رو به این مردم بده ببین چیزی تو این فروشگاهایی که شما میگی باقی میمونه اگه مردم ایران مثل مردم اروپا پول داشتن سرامیک های فروشگاه رو هم میخریدن البته مردم میتونستن اینکارو بکنن ولی این مال زمانی بود که ایران خورو و سایپا جیب مردم رو خالی نکرده بودن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج