کنایه‌های صریح واعظی به منتقدان کرونایی دولت
۹۷۶۷۴۱
۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹
۱۱۲۴۷
رییس دفتر رییس جمهوری در یادداشتی با بیان اینکه در حال حاضر بیماری کووید۱۹ مهمترین مساله و اولویت نخست نظام حکمرانی کشور اعم از دولت و سایر قوا و نیروهای مسلح است، تاکید کرد: آنهایی که این روزهای سرنوشت‌ساز را زمان مناسبی برای تسویه حساب‌های کهنه سیاسی می‌دانند، دچار خطای محاسباتی شده‌اند.

خبرگزاری ایرنا : رییس دفتر رییس جمهوری در یادداشتی با بیان اینکه در حال حاضر بیماری کووید۱۹ مهمترین مساله و اولویت نخست نظام حکمرانی کشور اعم از دولت و سایر قوا و نیروهای مسلح است، تاکید کرد: آنهایی که این روزهای سرنوشت‌ساز را زمان مناسبی برای تسویه حساب‌های کهنه سیاسی می‌دانند، دچار خطای محاسباتی شده‌اند.

محمود واعظی دوشنبه شب در این یادداشت خود در اینستاگرام افزود: در روزهایی که کشور بیش از همیشه به وحدت، انسجام و یکپارچگی برای مقابله با بیماری عالم‌گیر کرونا نیازمند است، طرح موضوعات انحرافی و دامن زدن به بگومگوهای بی‌ثمر سیاسی، نه تنها کج‌سلیقگی است که گامی آشکار در جهت تضعیف مدیریت بحران و هدررفت توان و تمرکزی است که تمام و کمال باید صرف حفاظت از جان مردم شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیماری کووید۱۹ مهمترین مساله و اولویت نخست نظام حکمرانی کشور اعم از دولت و سایر قوا و نیروهای مسلح است. آنهایی که این روزهای سرنوشت‌ساز را زمان مناسبی برای تسویه حساب‌های کهنه سیاسی می‌دانند، دچار خطای محاسباتی شده‌اند؛ وقتی مساله جان مردم در میان است، هرگونه حاشیه‌سازی و پرداختن به فرعیات، بی‌تردید منجر به انزجار و رویگردانی مردم خواهد شد نه اقبال آنها.

واعظی افزود: با این همه،‌ خدمت هموطنان عزیزی که ممکن است برخی ابهام‌آفرینی‌ها ذهن‌شان را مکدر کرده باشد، عرض می‌کنم که دولت از همان ابتدای تشخیص قطعی ورود بیماری به ایران، ستاد ملی کرونا را تشکیل داد و تصمیمات متعددی با محوریت این ستاد و با نظر متخصصان امر اتخاذ شد؛‌ تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها، اماکن مقدسه، اجتماعات مذهبی،‌ فرهنگی و ورزشی از جمله این تصمیمات بود که از همان روزهای ابتدایی بحران،‌ در ستاد ملی مصوب و توسط دولت اجرایی شد.

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: مدیریت بحران در تمام این روزها بر عهده شخص رییس‌جمهوری بوده و وی حتی لحظه‌ای از این مساله غافل نبوده‌اند. بعنوان مثال در هفته اول فروردین رییس جمهوری دو جلسه ستاد ملی کرونا، دو جلسه هیات دولت با محوریت کرونا و یک جلسه ستاد اقتصادی کرونا را مدیریت کرده است. افزون بر آن، وی تاکنون ۲۴ ویدئوکنفرانس با استانداران و روسای ستادهای استانی مقابله با کرونا، ۹ ویدئوکنفرانس با بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و ۹ ویدئوکنفرانس با مراکز خدمت‌رسان و واحدهای تولیدی داشته است. تقریبا همین برنامه با فشردگی و تراکم مشابه در هفته دوم هم برقرار بوده است.

وی تاکید کرد: نه فقط رییس دولت، بلکه بدنه دولت تمام تمرکز و توان و امکانات خود را برای غلبه بر کرونا بسیج کرده است و امیدواریم با همراهی مردم بر این بحران فائق آییم. این مهم البته مستلزم یاری همه ارکان کشور است؛ هرگونه تشتت در این مقطع که کشور توامان با کرونا و تحریم در حال جنگ است، نتایج جبران‌ناپذیری به بار خواهد آورد و امیدواریم همه نیروهای سیاسی، با درک این مساله،‌ به جای تعمیق شکاف‌ها، بحران کرونا را به فرصتی برای پر کردن شکاف‌ها، نمایش انسجام و خدمت بی‌منت به مردم تبدیل کنند. دولت نیز در همین مسیر حرکت می‌کند و چشم‌انتظار یاری همه جریان‌ها و نیروهای موثر سیاسی کشور است.

 

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:14
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1399/01/11
خخخخ
قبلا تو کار توئیت بودن ها
حالا نوبت ویدیو کنفرانسه؛اینم همون مدل ارزیابی مردم از داخل لندکروزه.
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1399/01/11
اگر این سرعت عملی را که برای توهین کردن و پاسخ دادن به منتقدان دارید، برای مبارزه با کرونا داشتید، الآن ریشه کرونا خشک شده بود.
Iran, Islamic Republic of
23:12 - 1399/01/11
اون روزهایی را بخاطر بیارید ملت که همین ها قرنطینه رو قبول نداشتن. دو اینکه خودشون تو پستو ها قایم شدند و ویدو کنفرانسی هدایت کردن.و جلوی مسافرت‌ها و نگرفتن سوم اینکه وزیر بهداشت و جلو انداختند تعمداً برا فراراز پاسخگویی. چهارم اینکه با فرمان رهبری و ورود ستاد مشترک باز هم حاظر به قرنطینه نشدن. پنج اینکه با بزک قرنطینه طرح فاصله اجتماعی هنوز خیلی از بنگاه‌ها مثل بانک‌ها که منشا شیوع ویروس هستند دارن فعالیت می کنن وفقط مراکز مذهبی مانع بودن. درخواست وام غیر ضرور به بهانه کرونا وتوزیع قطره چکانی و... خیلی از کارهای دیگه که در پشت این ویروس دارن انجام میدن. حالا هم طلبکار شدن
Iran, Islamic Republic of
23:14 - 1399/01/11
همه دارن میگن باید قم قرنطینه میشد و ممنوعیت مسافرت ها قیل عید اعلام میشد
حالا آقای واعظی چرا کتمان میکنی؟
Iran, Islamic Republic of
23:17 - 1399/01/11
اقای نسبتا محترم چرا حرف مفت میزنی؟؟اگر همون اول دو شهر ارک و قم رو که بقول خودتون منشاء این ویروس بود رو قرنطینه ی اجباری میکردین و از جیب دولتبی تدبیر به مردم این شهر ها یارانه ی اختصاصی میدادید الان کل کشور درگیر این بیماری نبود شماها فقط فکرتون درگیر برجام بوده و هست همون برجامی که جسدش پوسید و رفت،شماها خودتون رو نفهم فرض کردید یا مردم رو؟؟اگر سپاه و ارتش نبود معلوم نبود چه به سر مردم اومده بود
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1399/01/11
جناب مدعی دولت؛مردم دارن همکاری میکنن من یک مغازه دار هستم تا الان تخمین ۵۰ میلیون تومان ضرر و بدهی رو کردم، لطفا شما هم در ضدعفونی کردن معابر جدی و قاطع باشید وگرنه شکست کرونا طولانی میشه.(نمیشه قرنطینه رو طولانی کرد)،چون بعدش بحران اقتصادی پیش میاد.
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1399/01/11
کسی که داره فتنه بوجود می اورد اقای قالیباف است که انشاالا روزی خودش صندلی ریاست را بر عهده می گیرد ببینم برای ملت ایران چکار میکند تا الان که هیچ کار مفیدی انجام نداده بجز تبلیغ وحرف پوچ وتوخالی امیدوارم منبعد کاری انجام بده که مردم راضی باشند ،کشور قدرتمند ما واقعا عقب افتاده روز به روز ملت فقیرتر میشوند خدایا خودت رحمی بکن
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1399/01/11
تخریبچی ها از ابتدای دور دوم ..روحانی برای تسخیر مجلس بعدی و نهاد ریاست جمهوری بنا رابر دادن بهانه به دست ترامپ برای ایجاد چالشهای اقتصادی ونا امید کردن وترک صحنه انتخابات از طرف مردم اکنون با شرایط ویژه روبرو شدند که سعی کردند با عملیات ایزایی از قبیل عدم قرنطینه ولیس زدن نردها وروغن بنفشه وعنبر نسارا کار از دست کارشناسان بدر آورده وبه دست سیاسیون بدهند که میخواهند از این آب هم کره خود را بگیرند وبرای آنها تعداد کشته شدگان در اولویت چندم قرار دارد
Iran, Islamic Republic of
23:54 - 1399/01/11
مثل شما که از فتنه گران نبودند!
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1399/01/12
از روباه پرسیدن شاهدت کیه گفت دمم
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1399/01/12
شما از دولت تعریف نکن قضاوت با تاریخ و مردم است نه شما!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1399/01/12
هر کس انتقاد می کند واقعیت را نمی داند این ویروس نفوذ بالا دارد هر روش که در نظر بگیرید در کشورهای دیگر امتحان شده است و هیچ روشی مناسب و خوب وجود ندارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج