استمداد مدیران مسئول چند روزنامه از روحانی
۹۷۷۰۲۶
۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۱
۱۴۰۰۸ 
مدیر مسئول هفت روزنامه با انتشار نامه ای به حسن روحانی خواستار اتخاذ تدبیری جهت انتشار روزنامه های سراسر کشور شدند.

اعتماد آنلاین: مدیر مسئول و صاحب امتیاز ۷ روزنامه سراسری کشور با ارسال نامه ای به رییس جمهوری خواستار اتخاذ راه حلی برای انتشار روزنامه های سراسری شدند.مشروح این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالي
جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهور

با سلام و احترام

با عنايت به مصوبه ستاد مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی برخی از صنوف از جمله چاپخانه ها که نتیجه آن تعطیلی چاپ نشریات وروزنامه ها میباشد ، مواردی به شرح زير به استحضار میرسانیم :

۱-ایران یکی از کشورهایی است که همواره در معرض بحران‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی قرار داشته است. هر جا که بحران وجود دارد به ابزار مدیریت آن و رسانه نیاز است. بحران های سیاسی ـ اجتماعی، و یا بحران های ناشی از بلایای طبیعی از جمله لحظاتی است که رسانه های جمعی نقش های خود ، از جمله نقش های اطلاع رسانی و آموزشی را جهت بیان خبر،تحلیل و.. نه تنها به خوبی ایفـــا می کنند، بلکه حتی باید بتواند ایفای این نقش را در لحظاتی از عمر این رسانه، تاریخی و به یادماندنی نمایند . مواردی مانند آشنایی با چیستی و نوع بحران و آثار و عوارض آن؛ ضرورت های جامعه و مخاطبان، قبل، حین و بعد از بحران، تنها بخشی از نقش رسانه ها در این شرایط بحرانی است.

۲-حضرتعالی بر این امر واقفید که رسانه‌ها می‌توانند در زمینه اطلاع‌رسانی نحوه مقابله با کرونا به سیاست گذاران وهمچنین اطلاع رسانی صحیح به عموم مردم نقش تعیین کننده وکمک کننده ای ایفا نمایند بویژه در شرایطی که در فضای مجازی اطلاعات نادرستی در حال انتشار است ، تعطیلی روز نامه های چاپی قطعاً به امر خطير آگاهی بخشی به جامعه ضربه جبران ناپذیری وارد مینماید.

۳- بر اساس همین منطق در اکثر کشورهايي که این ویروس شیوع پیدا کرده بويژه کشورهای اروپایی از قبیل ایتالیا،انگلیس،فرانسه و..رسانه های چاپی تعطیل نشده وبا استفاده از دستورالعمل هاي بهداشتی و فنی اجازه داده اند تا رسانه ها این نقش پل ارتباطی را بطور موثر ایفا نمایند.

۴-روزنامه‌ها با دعوت از نخبگان سیاسی،علمی و فرهنگی وتولید محتوای آگاهی بخش می‌توانند راه را بر انتشار اطلاعات غلط در جامعه ببندند و از طرفی سیاست گذاران را در اعمال سیاست های درست ، پشتیبانی کنند ودر این شرایط حساس و خطیر، نقش پل ارتباطی قابل اعتمادی بین مردم و مسئولان باشند.

۵- به حاشیه رفتن روزنامه‌نگاران خدوم و دلسوز و کاردان یکی دیگر از تبعات این تصمیم خواهد بود و در شرایطی که رسانه ها باید در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی ، تاریخ ساز باشند و در روزهایی که جامعه باید از حضور ایشان بهره‌مند شود متاسفانه تاثیرگذاری‌شان را از دست می‌دهند.

۶- فراموش نکنیم که بار اصلی روشنگری و اصلاح و شفافیت همواره بر دوش مطبوعات بوده و در مواقع بحرانی این روزنامه‌نگاران بوده‌اند که اطلاع‌رسانی كرده و علی‌رغم مشکلات و محدودیت‌ها انجام وظیفه کرده‌اند.
در این روزهاي حساس حضور روزنامه ها می‌تواند دولت و مردم را برای عبور هرچه سریع‌تر و البته کم‌هزینه‌تر از کرونا یاری کند.
لذا با توجه موارد مطروحه از حضرتعالی استدعا داریم در این شرایط حساس که حضور پر رنگ رسانه ها میتواند نقش موثر،آگاهی بخش وکمک کننده داشته باشد ، دستور فرمایید ستاد مقابله با کرونا اجازه چاپ روزنامه ها را بصورت کاغذی ( با اتخاذ تدابیر بهداشتی وفنی ) صادر نماید تا جامعه رسانه‌ای کشور بتواند در این مقطع مهم نقش سازنده و تاریخی خود را برای عبور از بحران با همراه‌سازی عموم مردم ایفا کند.

۱-علیرضا بختیاری رییس هیات مدیره انجمن ومدیر مسوول روزنامه دنیای اقتصاد

۲-الیاس حضرتی عضو هیات مدیره انجمن ومدیر مسوول روزنامه اعتماد

۳-محمد علی وکیلی عضو هیات مدیره انجمن ومدیر مسوول روزنامه ابتکار

۴-مصطفی کواکبیان عضو هیات مدیره انجمن ومدیر مسوول روزنامه مردم سالاری

۵-منصور مظفری عضو هیات مدیره انجمن ومدیر مسوول روزنامه آفتاب یزد

۶-نعمت اله شهبازی عضو هیات مدیره و دبير انجمن ومدیر مسوول روزنامه گل

۷-محمد رضا سعدی نایب رییس هیات مدیره انجمن ومدیر مسوول روزنامه جهان صنعت

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1399/01/12
اینا که همه نماینده مجلس هستند. جالبه
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1399/01/12
مصطفی کواکبیان همونی که دیشب پاس گل داد
Iran, Islamic Republic of
23:20 - 1399/01/12
بابا منظور ازعدم انتشار روزنامه کاغذی،روزنامه کیهان هست و بس که مسئول آن فقط موجبات تفرقه بین مردم می شه.
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1399/01/12
روزنامه ک خیلی باعث آگاهی مردم هست !!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1399/01/12
چرا چون خون شما رنگیتره؟
ما که از کار بیکار شدیم اونم بدون پول و خونه نشین شدیم فرقمون با شما چیه ؟
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1399/01/12
مدیران مسیول گنجشک مغز کی میاد بیرون کیوسک ها هم بستن حالا یه هفته چاپ نکنید چی میشهباید ثابت کنید که گنجشک مغز هستید
United States
23:34 - 1399/01/12
فقط کیهان عین خیالش نیست. رانت دولتی چه میکنه
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1399/01/12
واسه جیب خودت میگی نه ملت
Iran, Islamic Republic of
23:56 - 1399/01/12
فکر کردید حسن کلیت اینا رو میخونه
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1399/01/13
روزنامه ها و رفتن به خرید و حمل و نقل انبوه آن در تهران و انتقال به شهرستان باعث انتقال کرونا می شود.بستن روزنامه و مجله کار کاملاً درستی بود ممنون از دولت محترم
United Arab Emirates
00:24 - 1399/01/13
با دور کاری می شود نشریات شروع بکار بکنند.
Iran, Islamic Republic of
00:26 - 1399/01/13
این روزنامه ها همه به اصلاحطلبها تعلق دارد همان بهتر که تعطیل باشند
Iran, Islamic Republic of
00:58 - 1399/01/13
حسین خان! شریعتمداری چرا نامه نزدن! تعجبم! گل تو هم نامه میزدی داداش....
Iran, Islamic Republic of
01:01 - 1399/01/13
حالا واقعا در این موقعیت که تمام کشور تعطیل است کسی وقت میکنه روزنامه بخونه در حالی فضای مجازی جای روزنامه ها را پر میکنند استمداد از آقای روحانی مشکلی در باره نشر روزنامه را حل را نمیکند مگر اینکه شما از خانه نشینی خسته شده باشید
United Arab Emirates
01:15 - 1399/01/13
من خودم یکی از پا قرصترین خوانندگان مطبوعات بودم که حداقل روزی شش هفت ساعت روزنامه و مجله می‌خواندم ولی سالهاست که دیگه طرف دکه مطبوعات نرفتم آخه در عصر دیجیتال دیگه کی روزنامه و مجله میخونه،؟ رانت یامفت یارانه کاغذ را بردارید ببینیم بازم حاضر میشن چاپ کنند؟
Netherlands
02:53 - 1399/01/13
آقایان روزنامه نگاران مردم در این برهه که روزنامه خودش عامل گرونا است میخواهد چه کنند امروزه همه روزنامه اش مو بال است تمام خبرها است
Iran, Islamic Republic of
03:26 - 1399/01/13
علاوه براستفاده ازفضای مجازی بهترست اگربشودچاپ شوندومانندنمازجمعه" بطورمطلق "تعطیل نشوندکه متاسفانه بهرعلت یابگوییم ترس افراطی وغیرموجه که امکان برگزاری محدودی ازجمعیت وحداکثر30تا40نفرمیبودکلارهاشدکه جای تعجب ونکوش فراوانست زیرادراین بحران ملی تروریزم پزشکی ویروس امریکایی که مانندآتش افروزی که دامن خودش هم بااشتباهش که خیال میکردفقط درچین وایران مشکل آفرینی میکندآتش گرفت میتواندبالقوه اثرات روحی-روانی وبسیج فکری وروشنگری واعتمادبه نفس معنوی دربعدکشوری ایجادکنداماتصمیم غیرکارشناسی وناپخته ای گرفته شده است!مطبوعات خوبست باتیراژیکدهم بعنوان تست استقبال درفروشگاههای غذایی مانندمعمول در برخی کشورهادرمعرض فروش باشندورسالت ژورنالیستی وملی ودینی وانسانی خودرابرخلاف شورای اییمه جمعه فراموش وکنارنگذارند.همین روزهاست که نهادهاوافرادامتحان خودراپس میدهندسرشت وشجاعت ومردمی بودن چقدررنگ نمیبازد؟!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج