حرکت خلاف جهت قیمت نفت و طلا در بازار جهانی
۹۷۷۰۴۴
۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۰
۱۵۲۴۰
پس از اینکه روسای جمهور آمریکا و روسیه توافق کردند تا با هدف ثبات بخشی به بازار انرژی مذاکره کنند، قیمت نفت افزایش یافت و از کمترین رقم 18 سال گذشته فاصله گرفت.

خبرگزاری فارس: به نقل از رویترز، پس از اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه توافق کردند تا با هدف ثبات بخشی به بازار انرژی مذاکره کنند، قیمت نفت افزایش یافت و از کمترین رقم 18 سال گذشته فاصله گرفت.

هر بشکه نفت برنت به 88 سنت افزایش 23.64 دلار فروخته شد، نفت برنت روز گذشته را با قیمت 22.76 دلار در هر بشکه به پایان برده بود که کمترین رقم از نوامبر 2002 به شمار می‌رود.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 1.47 دلار افزایش 21.56 دلار معامله شد. این نوع نفت روز گذشته را با قیمت 20.09 دلار در هر بشکه، کمترین قیمت از فوریه 2002 به پایان برد.

بازارهای نفتی به جز شیوع ویروس کرونا، پس از از هم پاشیده شدن توافق اوپک پلاس در کاهش تولید بیشتر در اوایل ماه مارس، با مشکل مضاعفی مواجه شده‌اند که رقابت عربستان و روسیه برای گرفتن سهم بیشتر از بازار است.

کرملین دیروز اعلام کرد پوتین و ترامپ در جریان یک گفتگوی تلفنی توافق کردند تا مقامات ارشد انرژی شان در مورد ثبات بخشی به بازارهای نفتی گفتگو کنند.

هرچند فروش‌های آتی شاهد بهبود است اما تعداد محموله های فیزیکی که در برخی از مناطق فروش می‌رود، تک رقمی است.

قیمت نفت طی سال جاری تاکنون حدود 60 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

طلا 23 دلار ارزان شد

ارزش سهام ها به امید بهبود فعالیت اقتصادی در چین افزایش یافت در عین حال، تقاضا برای طلا در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد شیوع ویروس کرونا سبب شد تا این فلز گران بها در مسیر ثبت ششمین سه ماهه متوالی افزایشی قرار بگیرد.

هر اونس طلا با 22.73 دلار کاهش 1599.78 دلار فروخته شد. قیمت طلا طی سه ماهه گذشته 6.4 درصد افزایش یافت و طی یک ماه گذشته رشد 1.8 درصدی را ثبت کرد.

استفان اینس، تحلیلگر ارشد بازار گفت: «عملکرد دلار، بازارهای اوراق قرضه بهتر بود و این به طلا فشار آورد.»

وی افزود: تصحیح منفی میان ارزش سهام و قیمت طلا دوباره آغاز شده است.

ارزش دلار در برابر 6 رقیب اصلی این ارز بالا رفت زیرا سرمایه گذاران در مقابل بی ثباتی های طولانی مقاومت می‌کنند و دولت‌ها قرنطینه‌ها را شدیدتر کرده و سیاست‌های پولی و اقدامات مالی برای مبارزه با این ویروس به راه انداخته‌اند.

ارزش سهام های آسیایی به علت انتشار آمار مثبت کارخانجات چین که امید به بهبود فعالیت‌های اقتصادی را افزایش داد، بالا رفت.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج