ارزانترین مناطق تهران در بازار مسکن
۹۷۷۲۴۱
۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
۱۰۹۴۰
مناطق ۱۸، ۲۰ و ۱۷ به ترتیب با میانگین قیمت هر متر ۷.۴، ۷.۵ و ۷.۹ میلیون تومان دارای ارزانترین قیمت مسکن شهر تهران در اسفند ماه ۱۳۹۸ بودند. مناطق ۱۸، ۲۰، ۱۷، ۱۶، ۱۹ و ۱۵ نیز به ترتیب دارای پایین‌ترین میانگین قیمت مسکن در شهر تهران هستند.

خبرگزاری ایسنا: مناطق ۱۸، ۲۰ و ۱۷ به ترتیب با میانگین قیمت هر متر ۷.۴، ۷.۵ و ۷.۹ میلیون تومان دارای ارزانترین قیمت مسکن شهر تهران در اسفند ماه ۱۳۹۸ بودند. مناطق ۱۸، ۲۰، ۱۷، ۱۶، ۱۹ و ۱۵ نیز به ترتیب دارای پایین‌ترین میانگین قیمت مسکن در شهر تهران هستند.

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، اسفند ماه ۱۳۹۸ در حالی که میانگین قیمت مسکن در شهر تهران به ۱۵ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان رسید، حدود ۵۶ درصد معاملات در بین واحدهای کمتر از میانگین انجام شد.

کمترین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی نیز به مناطق ۱۸ با میانگین ۷ میلیون و ۴۷۹ هزار تومان، منطقه ۲۰ با ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، منطقه ۱۷ با ۷ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان و منطقه ۱۶ با ۸ میلیون و ۲۶۵ هزار تومان اختصاص یافت.

بیشترین متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی نیز به مناطق یک با ۳۳ میلیون و ۲۱۷ هزار تومان در هر متر مربع، منطقه ۳ با ۲۷ میلیون و ۱۶۳ هزار تومان و منطقه ۲ با ۲۳ میلیون و ۳۶۵ هزار تومان اختصاص داشته است.

خانه های متری ۹ تا ۱۰.۵ میلیون در صدر معاملات

از سوی دیگر آنطور که بانک مرکزی از معاملات انجام شده در بهمن ماه ۱۳۹۸ گزارش داده و البته هنوز گزارش اسفند ماه را اعلام نکرده، واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۹ تا ۱۰.۵ میلیون تومان به ازای هر متر مربع با سهم ۱۰.۵ درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات در شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند و دامنه قیمتی ۱۰.۵ تا ۱۲ و ۷.۵ تا ۹ میلیون تومان در هر متر مربع به ترتیب با سهم ۱۰.۲ و ۹.۷ درصد در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

معاملات سفته بازانه در مناطق شمالی در اسفند ماه

سال ۱۳۹۸ رشد قیمت در مناطق جنوبی تهران بیشتر از مناطق شمالی بود و به نوعی مناطق جنوبی عقب ماندگی سال ۱۳۹۷ را جبران کردند. با این وجود آخرین ماه از سال گذشته با وجود ثبات نسبی قیمت مسکن در مناطق جنوبی، نرخ‌ها در مناطقی که حضور دلالان و سفته‌بازان پررنگ است، رشد بیشتری داشت.

در شرایطی که در اسفند ماه ۱۳۹۸ میانگین رشد ماهیانه قیمت مسکن شهر تهران​ ۸.۷ درصد بوده، قیمت مسکن در منطقه یک معادل ۱۶.۵ درصد طی یک ماه افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که متوسط قیمت خانه در منطقه ۱۶ بالغ بر ۰.۴ و در منطقه ۱۷ معادل ۱.۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

افت ۲۴ درصدی معاملات

آخرین ماه از سال ۱۳۹۸ بازار مسکن رونق چندانی نداشت و معاملات نسبت به بهمن ماه ۲۴ درصد کاهش پیدا کرد. این در حالی است که معمولاً در اسفند ماه سال های قبل شاهد افزایش معاملات نسبت به بهمن ماه بودیم. با این حال بازار مسکن پایتخت از رشد قیمت‌ها بی‌نصیب نماند و میانگین قیمت مسکن شهر تهران نسبت به بهمن ماه ۸.۷ درصد و نسبت به اسفند ماه سال قبل ۴۲ درصد بالا رفت. این بالاترین نرخ رشد ماهیانه از اردیبهشت ماه تا کنون بوده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:11
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1399/01/13
چقدر هم افتخار داره برای تو و دولت ی خونه ۵۰ متری ۵۰۰ میلیون ناقابل
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
مملکت بی صاحب
Iran, Islamic Republic of
17:51 - 1399/01/13
قیمتها در تمامی مناطق فضائی و غیر واقعی است و خریدار پیدا نخواهد کرد! ارزش و قیمت واقعی مسکن کمتر از 90% قیمتهای اعلامی فضائی است و کسی بیشتر از ارزش واقعی ملک پولی برای خرید پرداخت نخواهد کرد حتی از این قیمتهای فضائی سالها به همین شکل باقی بماند!
تبلیغ برای قیمتهای فضائی آب در هاون کوبیدن است و تمامی خریداران ارزش واقعی ملک را می دانند!
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1399/01/13
بهتر بود کسیکه این امار کاذب رو داده اول اونو با آمارهای کاذب داده شده همون ماه مقایسه میکرد بعد اونو به خورد ملت میداد! این نشانه بی سواد ارائه دهندگان این آمارهای کاذب جهت تحریک خریداران برای خرید مسکن با قیمتهای رؤیائیه!!!!
قیمت رؤیائی مسکن راهی جز سقوط آزاد نداره!
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1399/01/13
باش تا با این قیمتها بیان بخرن!
آمار کاذب معاملات هیچ کمکی بهتون برای خریدهای توهمی نمی کنه و همینطور تو توهم معاملات کاذب نگهتون میداره و همچنان خانه های خالی نوساز سرجایشان بدون مشتری باقی موندن و آمارهای کاذب در ای خصوص هیچ تأثیری نداره و تنها فروشندگان و سازندگان را وادار به فروش با قیمت واقعی با قیمتهای کمتر از قیمتهای سال 86 خواهد کرد تا از ضررهاشون جلوگیری کنند!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
انفجار قیمت مسکن تا سه ماه اینده
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1399/01/13
وای وای وای از این قیمت ها خدا لعنتتون کته مردم این چه وضعیه
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1399/01/13
حسن روحانی هر روز دارم نفرینت میکنم
خونه ای که تو منطقه ۱۸ ۲ میلیون بود شده ۸ میلیون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج