ماجرای کیسه‌های قرمز اصفهان چه بود؟
۹۷۷۸۴۱
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹
۲۴۷۱۵
رییس اداره خدمات شهری معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان از توزیع کیسه‌های زباله مخصوص و مشخص برای خانوارهای دارای بیمار مبتلا به کرونا در اصفهان خبر داد.

خبرگازری ایرنا: رییس اداره خدمات شهری معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان از توزیع کیسه‌های زباله مخصوص و مشخص برای خانوارهای دارای بیمار مبتلا به کرونا در اصفهان خبر داد.

غلامرضا ساکتی روز جمعه در گفت‌ و گو با خبرنگار اظهارداشت: خانواده‌های دارای بیمار مبتلا به کرونا در شهر اصفهان، با سامانه ۱۳۷ تماس بگیرند و از شهرداری بخواهند تا کیسه زباله‌های مشخص شده با رنگ قرمز در اختیار آنان قرار دهند.

وی افزود: این خانوارها زباله‌های آلوده به ویروس را باید در این کیسه‌های مخصوص قرار دهند تا پاکبانان هنگام جمع‌آوری زباله از در منازل، از وجود زباله‌های آلوده مطلع شوند.

رییس اداره خدمات شهری معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان بیان کرد: ۲ هزار و ۵۰۰ پاکبان در ۱۵ منطقه شهرداری وظیفه جمع‌آوری زباله‌ها را به‌صورت منظم در مناطق پانزده‌گانه بر عهده دارند.

وی ادامه داد: تنفس پاکبانان به‌دلیل تحرک زیاد و فعالیت بدنی، در زیر ماسک سخت است به همین دلیل حین انجام کار مُدام با دست‌های آلوده، ماسک خود را جابه‌جا می‌کنند که موجب آلودگی آن می‌شود.

رییس اداره خدمات شهری معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: به همین دلیل در بسیاری از موارد دیده می‌شود که این افراد از ماسک استفاده نمی‌کنند اما برای حفظ سلامت کارگران بخش‌های خدماتی شهر، با افرادی که از این اقلام بهداشتی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده نکنند، برخورد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: روزانه یک‌هزار تُن پسماند خانگی از درب منازل ۶۰۰ هزار خانوار در شهر اصفهان جمع‌آوری می‌شود.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵۰ هزار و ۴۶۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با مرگ ۱۲۴ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد کل جانباختگان کرونا در کشور به ۳۱۶۰ نفر رسید.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج