اختصاص بسته حمایتی به رانندگان بین‌شهری
۹۷۸۰۹۵
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
۱۰۴۴۲ 
وزیر راه و شهرسازی از اختصاص بسته حمایتی ویژه رانندگان برون شهری مسافری دارای کارت هوشمند به صورت وام قرض الحسنه خبر داد و اعلام کرد: این افراد از موضوع کرونا آسیب دیده‌اند که لیست 103 هزار نفر از واجدان شرایط به سازمان برنامه و بودجه و وزارت رفاه ارسال شده است.

خبرگزاری ایلنا: وزیر راه و شهرسازی از اختصاص بسته حمایتی ویژه رانندگان برون شهری مسافری دارای کارت هوشمند به صورت وام قرض الحسنه خبر داد و اعلام کرد: این افراد از موضوع کرونا آسیب دیده‌اند که لیست 103 هزار نفر از واجدان شرایط به سازمان برنامه و بودجه و وزارت رفاه ارسال شده است.

محمد اسلامی درباره بسته حمایتی ویژه کسب و کارهای آسیب دیده مرتبط با حمل و نقل در شرایط بحران کرونا اظهار داشت: در ارتباط با کاهش آثار و تبعات اقتصادی ویروس کرونا در بخش حمل و نقل اقداماتی در حال اجرا است که می‌تواند خسارت‌های ناشی از این شرایط را پوشش دهد.

وی افزود: اولین اقدام وزارت راه وشهرسازی اختصاص بسته حمایتی ویژه رانندگان وسایل مسافری است. بسته حمایتی برای رانندگان حوزه حمل و نقل مسافری بین شهری در نظر گرفته‌ایم که شامل کمک هزینه‌های قرض الحسنه می‌شود و لیست واجدان شرایط را به دستگاه مربوطه ارسال کرده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رانندگانی که کارت هوشمند دارند و در حوزه بین شهری فعالیت می‌کنند مشمول این بسته حمایتی می‌شوند گفت: 103 هزار راننده بین شهری واجد شرایط اخذ این بسته حمایتی شناسایی شده و لیست این افراد را به سازمان برنامه و بودجه و وزارت رفاه ارسال کرده‌ایم.

اسلامی درباره رانندگان وسایل حمل و نقل باری بین شهری اظهار داشت: از آنجایی که بخش حمل و نقل باری در کشور در این ایام تعطیل نبود این بسته شامل حال این قشر نمی‌شود. اما به دلیل کاهش چشمگیر سفر در این ایام باید از قشر رانندگان بخش حمل و نقل مسافری که از جمله اقشار آسیب‌پذیر محسوب می‌شوند، حمایت می‌شد.

اختصاص 8 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت‌های حمل و نقل

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دومین اقدام این وزارتخانه برای حمایت از فعالان حمل و نقل و سفر در کشور گفت: تمام شرکت‌های حمل و نقلی مشمول تنفس سه ماهه برای پرداخت مالیات، حق بیمه و پرداخت تسهیلات بانکی اعم از تسهیلات صندوق توسعه ملی و یا صندوق ذخیره ارزی می‌شوند که این دستورالعمل هم به بانک‌ها و هم به شرکت‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: البته مجتمع‌های بین راهی و هر شرکت فعال در بخش حمل و نقل و سفر مشمول این تنفس سه ماهه می‌شوند.

اسلامی سومین اقدام و بسته حمایتی وزارت راه و شهرسازی از کسب و کارهای خرد و کلان مرتبط با سیستم حمل و نقل را تشریح کرد و گفت:‌ مهمترین اقدام وزارت راه و شهرسازی برای حمایت از بخش حمل و نقل و کاهش آثار اقتصادی ویروس کرونا در این حوزه، اختصاص 8 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت‌های حمل و نقل هوایی، ریلی، جاده‌ای در بخش مسافری، شرکت‌های خدماتی در فرودگاه‌ها و پایانه‌ها، شرکت‌های مرتبط با فعالیت‌های بندری و آژانس‌های مسافری است.

وی با اشاره به شرط ارایه این تسهیلات به شرکت‌ها تاکید کرد: این تسهیلات تنها به شرکت‌هایی ارایه می‌شود که تعدیل نیرو نداشته باشند و هیچ کسی را بیکار نکرده باشند. همچنین باید در این مدت حقوق افراد را پرداخت کرده باشند.

اسلامی با تاکید بر اینکه این اقدام وزارت راه و شهرسازی و دولت برای حفظ مشاغل و نیروی انسانی و در نهایت ادامه فعالیت شرکت‌ها است گفت: بخشی از این تسهیلات برای هزینه‌های نوسازی و بازسازی شقوق چهارگانه حمل و نقل هم اختصاص می‌یابد تا در این فرصت کم‌کاری بتوانند این اقدامات را انجام دهند.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: این بسته حمایتی شامل حال آژانس‌های مسافرتی هم می‌شود.

وی ادامه داد: هر یک از سازمان‌های متولی از جمله سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت راه آهن، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سازمان بنادر و دریانوردی لیست شرکت‌های واجد شرایط برای دریافت بسته‌های حمایتی را تعیین کرده‌اند و لیست مشخص شده از شرکت‌ها برای معاونت اقتصادی رییس جمهوری، وزارت رفاه و سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است.

اسلامی با اشاره به محل تامین این 8 هزار میلیارد تومان اظهار داشت: این تسهیلات بخشی از بسته حمایتی 75 هزار میلیارد تومانی است که ستاد ملی مبارزه با کرونا و دولت آن را به تصویب رسانده‌اند.

کاهش 94 درصد سیر قطارها به خاطر کرونا

وی با تاکید بر اینکه اولویت در این شرایط حفظ اشتغال است، گفت: از آنجایی که در این ایام یعنی از 25 اسفندماه سال گذشته تا 15 فروردین میزان سیر قطارها 94 درصد، تعداد پروازها 70 درصد و میزان سفرهای جاده‌ای در حمل و نقل عمومی 75 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش داشته، بسته‌های حمایتی برای شرکت‌های فعال در این حوزه‌ها در نظر گرفته شده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: البته باید تاکید کرد که فعالیت این شرکت‌ها در طول سال متوقف نمانده اما از آنجایی که ایام نوروز، پیک کاری این شرکت‌ها محسوب می‌شود می‌توانند برخی از کاستی‌های خود را با افزایش درآمد در این ایام جبران کنند. از آ‌نجایی که این درآمد به دست نیامد، کمک هزینه مالی توانمندسازی برای شرکت‌های مذکور در نظر گرفتیم تا بتوانند عقب‌ماندگی‌های خود را جبران کنند البته به شرطی که در این ایام تعدیل نیرو نکرده باشند.

معرفی شرکت‌های واجد شرایط به بانک‌ها در هفته جاری

اسلامی در پاسخ به این سوال که این بسته حمایتی چه زمانی به دست شرکت‌ها می‌رسد، گفت: وزارت راه و شهرسازی فهرست شرکت‌ها و افراد واجد شرایط برای دریافت بسته‌های حمایتی را به دستگاه‌های مربوطه ارسال کرده است و در هفته جاری این افراد به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند و زمان دریافت این بسته‌ها به پیگیری افراد و سرعت عمل بانک‌ها بستگی دارد.

وی ادامه داد: کار در ستاد مبارزه با کرونا یعنی در سطح ملی در حال انجام است و تصمیمات در این باره اتخاذ شده، در وزارت راه و شهرسازی مصادیق و شاخصه‌ها را تعیین کردیم، مبلغ برآورد شده و فهرست افراد را استخراج کردیم و در اختیار دستگاه‌های مربوطه قرار داده‌ایم. امیدواریم که هر چه زودتر این بسته حمایتی به دست افراد و شرکت‌ها برسد.

اسلامی با تاکید بر اینکه در این ایام هیچ پروژه ساختمانی و عمرانی تعطیل نشده است، گفت: تمام پروژه‌های ساختمانی و عمرانی به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعال بودند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:5
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1399/01/16
آقارو مربیان آمورزشگاه رانندگی رو دریابید
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1399/01/16
خوب یاد گرفتن با این بسته ومسته بازی کنین با مردم ...
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1399/01/16
در بخش ساختمانی هم مبالغی را بریزید .
اعم از بنا و کارگر ساختمانی و صنف لوله کش لوازم بهداشتی و
تاسیسات ساختمانی و کلیه عوامل خرید و فروش و واگذاری .
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1399/01/16
همش پارتی بازی من الان چهار سال است که یارانه ام را قطع کردند از کاراوفتاده تامین اجتمایی هستم حقوقم یک میلیون وپانصد ومستاجر هستم صالحی از اهواز
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1399/01/16
همش پارتی بازی من الان چهار سال است که یارانه ام را قطع کردند از کاراوفتاده تامین اجتمایی هستم حقوقم یک میلیون وپانصد ومستاجر هستم صالحی از اهواز
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1399/01/16
کارگرها دادن تموم شد حالا نوبت راننده هست کسری بوجه داره راحت صفر میشه
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1399/01/16
ببخشید تاکسی درون شهری خیلی کار کرده
چرا بسته حمایتی به اینا تعلق نمی گیره ما ادم نیستیم ما زنو بچه نداریم
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1399/01/16
دولت باید پول بده به مردم تو خونه چی بخوریم میشه گشنه بشینی تو خونه کشورهای دیگه دارن کمک میکنن ایران هیچ کمکی که نکرده تمام کارگرها هم بی کار شدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
این عزیزان هریک آنقدر هزینه زندگی لاکچریشون بالاست که کمکهای نمایشی شما در مقابل ضرر آنها پشیزی قابل نظر نیست
درامد های کلان ایشان کجا و کمک کمیته امدادی شما کجا؟
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1399/01/16
بخوره تو سرتون انگار ارث باباشونه کارگرهای روز مزداجاره خونه چیکار کنن
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1399/01/16
سلام چرا تو این کشور راحت دروغ میگن من خودم از نیروهای عمرانی و پروژه کار میکنم کارگاه بخاطر کرونا تعطیل شده تا اطلاع ثانوی الان باید گرسنه بمونیم تو خونه
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1399/01/16
به بیمه های مشاغل ازادهم بدین
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1399/01/16
با سلام لطف کنید وضعیت بیمه ما رانندگان تاکسی که فاقد بیمه تامین اجتماعی هستیم را پیگیری کنید نزدیک۱۶ سال سابقه دارم نزدیک ۳ سال هم هست تاکسی دارم خودم مالکم ولی بیمه نیستم هروقت اقدام میکنم میگویند سایت بسته است حالا من یک سوال دارم البته این سوال بیشتر همکاران من هست دراین شرایط کرونا اگروضیتی پیش آید تکلیف خانواده ما چه میشود.. ممنون از برترینها
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1399/01/16
معلمان حق التدریس چی ؟ که با ماهی زیر یک میلیون نفس میکشن
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1399/01/16
اخه از دست این دولت چی بگیم بابا به همه بده ولله الان اکثر مردم گرفتارن همه شغلای ازاد خوابیده چرا هی میگید به این میدیم به اون نمیدیم دست اخرم به هیشگی نمیدین
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1399/01/16
پس کارگران تامین اجتماعی چی میشن شما هم انسانیت
Iran, Islamic Republic of
06:53 - 1399/01/17
تو رو خدا نزارید جلوی یارانه ببندن ۵ ماه جلوی یارانه مون بسته ن ما الان چکار کنیم کارگر ساختمانی ام در تین موقیعت حداقل باز کنید یارانه هامونو
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1399/01/17
باسلام چرارانندگان باری بسته حمایتی تعلق نمیگیردچ بسا رانندگانیکه صاحب خودرونیستندوچهل روزست خانه نشین شده انداین طرح راخواهشاتجدیدنظرکنین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج