پیشنهاد متفاوت احمد خاتمی برای مبارزه با کرونا
۹۷۹۳۶۹
۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
۲۰۹۰۹
عضو مجلس خبرگان رهبری تشکیل ستادی برای پیگیری مسائل معنوی و مدیریت امور معنوی و روانی را لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: کار دومی که باید انجام می شد تشکیل ستادی برای پیگیری مسائل معنوی بود. این ستاد امور معنوی، امور روانی را مدیریت می کرد، نمی گویم تشکیل نشد، همین ستاد مبارزه بخشی و کمیته ای را برای این کار تشکیل داد، اما اولا قدری دیر بود و ثانیا به قوت کمیته های دیگر نبود.

خبرگزاری رسا: حجت الاسلام احمد خاتمی با ارائه تحلیلی در رابطه با آمریکا و مسائل مربوط به شیوع ویروس کرونا و با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز مبعث گفت: اینها این ویروس را چه بسا برای مقابله با چین در عرصه اقتصادی و ایران در عرصه سیاسی تولید کرده بودند بعد از دستشان در رفت و بلای جان ایشان شد.

پیشنهاد متفاوت احمد خاتمی برای مبارزه با کرونا

عضو مجلس خبرگان رهبری تشکیل ستادی برای پیگیری مسائل معنوی و مدیریت امور معنوی و روانی را لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: کار دومی که باید انجام می شد تشکیل ستادی برای پیگیری مسائل معنوی بود. این ستاد امور معنوی، امور روانی را مدیریت می کرد، نمی گویم تشکیل نشد، همین ستاد مبارزه بخشی و کمیته ای را برای این کار تشکیل داد، اما اولا قدری دیر بود و ثانیا به قوت کمیته های دیگر نبود. بایستی ستادی معنوی هم تشکیل می شد. در این ستاد معنوی چه کسانی نقش داشتند؟ باید همه نهادهای فرهنگی، حوزه علمیه، دفتر تبلیغات، سازمان تبلیغات در این ستاد نقش داشته باشند و به موازات کارهای درمانی و بهداشتی که آن ستاد مبارزه با کرونا دارد، این ستاد نیز در این عرصه معنوی فعال باشد. ستادی که باید چندتا کمیته داشته باشد. کمیته اول، کمیته پاسخگویی به شبهات اعتقادی، به هر حال برای مردم سوالات اعتقادی پیدا شده، نقش بلاها و شرور و نقش اینها در نظام احسن هستی و توضیح اینها که واقعا ما تمام اسرار جهان هستی را نمی دانیم، ما ظاهری را می بینیم و البته باید تحلیل بشود نقش آدم ها هم در این عرصه تبیین بشود.

به هر حال کمیته ای کارش پاسخگویی به شبهات اعتقادی باشد. دوم، کمیته مدیریت نهادهای معنوی و دینی. گرم نگه داشتن فروغ زمزمه های مناجاتی. بحمدلله صدا و سیما اینها را دارد ولی الان شرایط، شرایط عادی نیست. در این شرایط غیرعادی این زمزمه ها باید بیشتر بشود. ما به شدت نیازمند به بالا آوردن فاز دینی و اعتقادی مردم در فضای مجازی و در رسانه هستیم، می دانم که مسئولان صدا و سیما برای این کار برنامه دارند ولی به نظر می رسد باید فازش را بیشتر کنند.

برنامه هایی که بوی غفلت از خدا می دهد، سم است

امام جمعه موقت تهران تشکیل کمیته نظارت بر برنامه های رسانه ها را از دیگر کمیته های لازم در ستاد معنوی مبارزه با کرونا دانست و ابراز کرد: کمیته سوم، کمیته نظارت بر برنامه های رسانه ها. ببینید فضای مجازی الان تاثیرگذار است. صدا و سیما هم تاثیر گذار است. من با دیدن مختصری از برنامه ها احساس می کنم بعضی از مدیران می خواهند به هر قیمتی مردم را شاد نگه دارند ولو با برنامه های غفلت زا. برنامه هایی که بوی غفلت از خدا می دهد. در این شرایطی که باید همه توجه به خدا داشته باشیم سم است رسانه ای بیاید برنامه های غفلت زا پخش کند. اینجاست که به نظر می رسد این ستاد باید نظارت کند، اگر دید در فضای مجازی غیر از فضای مجازی برنامه غفلت زایی از خدا هست تذکر بدهد که تکرار نشود.

حجت الاسلام خاتمی با ارائه تحلیلی در رابطه با آمریکا و مسائل مربوط به شیوع ویروس کرونا و با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز مبعث گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی روز مبعث شان به نکته بسیار مهمی اشاره کردند که آمریکا در رابطه با این ویروس متهم است که در تولید این ویروس نقش داشته. ممکن است بگویید الان خود آمریکا در پیک ابتلای به این کرونا قرار دارد چطور می گویید نقش داشته؟ پاسخش این است که منافات ندارد. اینها این ویروس را چه بسا برای مقابله با چین در عرصه اقتصادی و ایران در عرصه سیاسی تولید کرده بودند بعد از دستشان در رفت و بلای جان ایشان شد. آن چیزی که این اتهام را تقویت می کند بی خیالی ترامپ در آغاز سرایت این ویروس در آمریکاست. کسانی را که مراعات می کردند به استهزاء می گرفت و علیرغم ممنوعیت به همه دست می داد. این نشان می داد که خیالش از این ویروس راحت بود. به هر حال این تنها تحلیل مقام معظم رهبری نیست. برخی از سیاسیون برجسته بر این تحلیل عنایت دارند که در تولید و شیوع این ویروس آمریکا حداقل به عنوان یک متهم در این رابطه مطرح است.

امام جمعه تهران به تحولات منطقه و شرارت های اخیر آمریکا در عراق اشاره و تصریح کرد: آمریکا در پی شرارت هایی در عراق است تا ذلت و رسوایی مصوبه مجلس عراق مبنی بر اخراج نظامیان آمریکایی را از عراق جبران کند ولی به نظر می رسد که آمریکایی ها باید به این نکته توجه کنند که حاج قاسم سلیمانی ما را زدند، اما شهید حاج قاسم سلیمانی زنده است. راه او پرصلابت ادامه دارد به یاری خداوند ارتش عراق، بسیج مردمی عراق کتائب حزب الله نخواهند گذاشت آمریکا در عراق جاخوش کند و به هر تحرک شیطانی عراق کوبنده جواب خواهند داد.

حجت الاسلام خاتمی در پایان سخنان خود گفت: از ذات مقدس ربوبی می خواهم که خداوند هر چه زودتر شر این ویروس منحوس از سر بشریت بکند. ما برای همه دعا می کنیم نه تنها جهان اسلام و نه تنها فقط ایران اسلامی از خداوند طلب مغفرت داریم برای همه کسانی که این روزها به دیدار خدا رفتند، ما هم طلب شفا داریم برای همه آنها که بر تخت بیمارستان هستند و التماس از همه دارند. به همینجا اکتفا می کنم و تشکر می کنم از این برنامه خوب و ارزشمند.

انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1399/01/19
آنها این کارراکردند. شماهاکجاهابودید
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1399/01/19
مملکت افتاده دست چه افرادی خدا بداد ملت و کشور برسه.
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1399/01/19
اقای خاتمی یه سوال چرا پکن و شانگهای قطب اقتصاد و سیاست چین کرونا نگرفتن همه جهان میذون کار چینه شما عادت دارین خلاف جهت آب شنا کنید؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Spain
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
چون عرضه داشتند و تونستند جمعش کنند.حالا غرب و غرب گراها دارند تقصیر خودشنو میندازن گردن چین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
همه دنیا رو آلوده کردند ماسک و کیت تقلبی هم دادند بعد مسئولین ما میگن کار چین نیست عقلم خوب چیزیه ا
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1399/01/19
خواهش میکنیم تودیگه حرف نزن اخه توکاره ای نیستی فضولی میکنب
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1399/01/19
وقاحت حد دارد .
پاسخ ها
ک ح
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
شما دیگه چرا شما که از علم پزشکی هیچی بلد نیستی دخالت نکن بگذار مسئولین کارشان را انجام بدهند دخالت موقوفه شما آخه چرا دخالت میکنی از شما بزرگترها رهابت نمی کنند بس دیگه
Germany
18:34 - 1399/01/19
سلام ... ایا این ستاد هم بودجه می خواهد؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1399/01/19
هر چیزی ممکنه شاید واقعا خود امریکا این ویروسو تولید کرده خدا خودش میدونه
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1399/01/19
خدایا یکی مثل شما باید واقعیت را به مردم بگویید،دنیا گفته کار چین است شما هنوز اسم امریکا را برسر زبان می اوریید چرا سیاسی حرف میزنی خدا را در نظر داشته باش حاجی اقا
Iran, Islamic Republic of
21:36 - 1399/01/19
بدبختی مملکت ما اینه که کسانی دم از معنویت میزنن که برای مردم دروغشان ثابت شده ،با حسابهای چند میلیاردی و محافظ و بهترین امکانات بیت المال
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
کدوم مردم؟
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1399/01/19
همین توصیه ها را بکار ببرید ویروس یک شبه از بین میرود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج