کرونا مهار نشود، محدودیت‌ها شدیدتر می‌شود
۹۷۹۵۷۰
۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۵
۸۸۴۸
رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: کرونا مهار نشود، محدودیت ها شدیدتر می شود.

خبرگزاری مهر: حسین عرفانی، رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، به جزئیات و اهداف اجرای هوشمند طرح فاصله گذاری اجتماعی اشاره کرد و افزود: در شرایط فعلی کشور به منظور جلوگیری از رکود اقتصادی و اجتماعی و ایجاد تعادل در مراودات اجتماعی و فعالیت‌های اقتصادی، برخی محدودیت‌ها تحت عنوان فاصله گذاری هوشمند اتخاذ شود. این اقدام از ۲۳ الی ۳۱ فروردین ماه عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه همچنان خطر کرونا در کشور وجود دارد، ادامه داد: هیچ کجای کشور از کرونا پاک و بی نصیب نیست، اگر بی دقتی و بی احتیاطی از سوی مردم ایجاد شود همه زحمات ۵۰ روز گذشته کادر درمانی به باد خواهد رفت.

عرفانی افزود: بحث رعایت فاصله گذاری هوشمند، مؤلفه تأثیر پذیری از کرونا جامعه است در این راستا هیچ اجباری برای فعالیت صنوف تا ۲۳ فروردین وجود ندارد. ضمناً فاصله گذاری هوشمند یک تصمیم موقت است و منوط به کنترل بیماری در سطح جامعه خواهد بود. چنانچه بیماری کرونا در این مدت مهار نشود و شدیدتر شود چه بسا محدودیت‌های شدیدتری اعمال گردد.

کرونا مهار نشود، محدودیت‌ها شدیدتر می‌شود

رئیس اداره مراقبت‌های بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گفت: فعالیت صنوف می‌تواند جریان یابد به شرطی که متولی اجرای طرح فاصله گذاری وزارت بهداشت باشد.

عرفانی افزود: هر صنفی در مقابل فعالیت‌های زیر مجموعه اش به شرایط عمومی و بهداشتی صنف خود واقف است و نیازمند آموزش خاص و اضافه ای نیست.

وی ادامه داد: صنوف مختلف پس از ورود به درگاه الکترونیکی و مطالعه موارد بهداشتی آموزشی و سپس ثبت نام در سامانه می‌تواند از فعالیت در ۲۳ لغایت ۳۱ فروردین بهره مند شود.

عرفانی افزود: اگر میزان فرکانس تردد و تعاملات اجتماعی بالا برود باید دیگر عامل مؤثر بر سرایت کرونا در جامعه کاهش یابد.

وی تصریح کرد: بر اساس این اتفاق باید هر کس وارد مترو می‌شود ماسک بزند و فاصله مطمئنه را رعایت نماید. این اتفاق در اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها هم باید رعایت گردد. در مغازه‌ها هم باید فاصله گذاری و ایجاد تهویه سالم رعایت شود.

عرفانی، از رد شدن پیشنهاد سه فوریتی وزارت بهداشت به مجلس خبر داد و افزود: وزارت بهداشت به عنوان یک جز از سه جز تأثیرگذار بر کاهش انتقال کرونا پذیرفته که اگر قرار به از بین رفتن کرونا است و قرار است فعالیت‌های اجتماعی هم تا حدودی برگردد، دو جز دیگر باید به وظیفه خود عمل کنند. یکی از آن دو جز مردم هستند که ۱۳ فروردین واقعاً همکاری کردند و در خانه ماندند اما روز ۱۶ فروردین به خیابان‌ها آمدند و همه را متعجب کردند.

وی ادامه داد: بازگشت اصناف را می‌توان جز سوم تأثیرگذار به مهار کرونا نامید. تعهدات اصناف در قبال حفظ بهداشت و نظافت باید رعایت گردد زیرا تعهدات بهداشتی بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها سخت‌تر از تعهدات اصناف است که در حال رعایت می‌باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
02:39 - 1399/01/20
بابا کاری کنید خدا به خودمان رحم کندژاپن دارو ی مجانی میده اون وقت میگن اینجا تو بازارسیاه به فروش می رسه نامردی تاکی
Netherlands
02:41 - 1399/01/20
به خدا ملت از دست شما رد دادن. نتیجه این مدیریت حسنی را چند هفته دیگه همه دنیا خواهند دید.
Iran, Islamic Republic of
02:43 - 1399/01/20
دولت بی تدبیر
پاسخ ها
سرباز ولایت
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
دولت مردان دزد و فرصت طلب
Iran, Islamic Republic of
02:49 - 1399/01/20
آخه....شمااول وام رابه مردم بدهید......یکماه است کارنکردند.....رفتم الکل بخرم ۸هزارتومان..یک شیشه شربتی بود اندازه اش...یک ماسک ۸هزارتومان..بادمجون ۱۰هزارتومان..هویج ۵هزارتومان..برنج ۱۰۵هزارتومان..مرغ ۱۰هزارتومان..سیب زمینی ۸هزارتومان...عدس که قیمتش ۶هزارتومان بود...شده ۲۰هزارتومان..چای کیلویی ۱۲۰هزارتومان.....فقط قیمت گرفتیم....یک میلیون وام میخواهید بدهید باسود....توقع دارید توخانه هم بمانند...تازه یک میلیون برای خانواده ۵نفره....مال ۵روزاست
Iran, Islamic Republic of
02:52 - 1399/01/20
عزیزم دلبندم فدا شم سیزدهم دست خود مردم بود البته با کمی ترس از جریمه ولی شانزدهم دست دولت اگه کسی نه سر کار اخراج اوکی امیدوارم فهمیده باشید تقصیر مردم نندازین
پاسخ ها
kak
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
لایک داری... اینکه شما گفتید کاملا درسته ولی دولت نمیفهمه چون به ضررشه.
Iran, Islamic Republic of
02:54 - 1399/01/20
بابا نامردی تاکی اون وقت میگیم خدا چه طوری به ما کمک نمی کند ژاپن دارورایگان فرستاده اون وقت اینجا توبازار آزاد به فروش میرسدآخه مگر از فردای خودتان خبر دارید که زنده می مآنید ازپول حرام بهره میبرید به فکر اون کسی باشید که قولکش شکسته ۵هزارتومان توش بوده برده کمک کرده برای خرید ماسک از خودتان خجالت بکشید
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
درود برشما واقعا همینطوره
Iran, Islamic Republic of
03:06 - 1399/01/20
مگه الان محدودیتی هست که شدیدتر هم بشه مطمین باش نمیشه چون به ضرر جیب دولت ومجلسه
Iran, Islamic Republic of
03:32 - 1399/01/20
شمام تکلیفتون با خودتون مشخص نیست، از یه طرف میکین شرایط عادیه ملت برن سرکار از این طرف میکین اگه فلان نشه چنان میکنیم؛ بهتر نیست با مردم صادق باشین بگین چقد بدبختیم بگین چقد اقتصادمون خرابه بگید چقد بی‌ارزشیم و اگه کار نکنین دولت پولی نداره و چجوری از جیبای خالیتون دولت جیب خودشو پر کنه
Iran, Islamic Republic of
03:33 - 1399/01/20
لطفا به صورت جدی به نانوایی ها اخطار و دستور دهید از دسن زدن به پول و گرفتن از مشتری خودداری کنند تا مردم برای نان گرفتن از کارت استفاده کنند نه مردم رعایت می کنند نه نانوایی امروز در خیابان سوم نیروی هوایی تهران برای خرید نون تفتان مراجعه و متاسفانه دیدم مشتری پول به نانوا پرداخت کرد اگر بخشنامه شود تکرار نمی شود
Iran, Islamic Republic of
04:02 - 1399/01/20
خودتون دارین باعث میشین مردم بیان بیرون . بعد میگین تو خونه بمونید. ما نمیدونیم با کدام سازتان برقصیم. ۲هفته دیگه یک فاجعه به بار میاد.
پاسخ ها
مهدی ۵۵
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
خودتون میگید برید سر کار اونوقت میگید رعایت کنید چطوری از روز اول ی دونه ماسک پیدا نکردیم
Iran, Islamic Republic of
05:00 - 1399/01/20
چنان حرف میزنه انگارهمه مثل خودش حقوق میلیونی و پاداش و اضافه حقوق دارن.مردمی که باید یه روز کار کنن تا پول نون شب داشته باشن رو تحت فشار میزارن.
Iran, Islamic Republic of
05:14 - 1399/01/20
اینا میخوان کل ملت بگیرن هرکی مرد ک مرد هرکیم ک زنده موند موند دیگه...مثه داستان مرغ داری...نمیخوان هزینه کنن واسه مردم...
Iran, Islamic Republic of
06:49 - 1399/01/20
الآن خود تان از کرونا بدتر ید چطور ژاپن داروی کرونا مجانی واسه مردم ایران داده است سر از بازار سیاه به قیمت چند میلیونی فروخته میشه اگر صداقت دارید عوامل این دزدی رو پیدا و مجازات کنید تا مردم کشورمان به شما اطمینان کنند.
Iran, Islamic Republic of
07:04 - 1399/01/20
بابا چقدر ساده اید کرونا کجابود
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1399/01/20
خنده داره اول میگن نیان بیرون بعد میگن برن سر کار بعد میدن از شنبه عادی هست دیوانه کردین ماررو اه
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1399/01/20
لغت هوشمند چه تاثیری بر بی تدبیری دولت دارد .باالفاظ دهن پرکن مردم و جهانیان را فریب ندهید .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج