تداوم آموزش تلویزیونی پس از بازگشایی مدارس
۹۷۹۸۴۶
۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
۶۰۶۸ 
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نگاه ما به آموزش‌های مکمل، فقط جبران زمان تعطیلی مدارس نیست بلکه آن را بستری برای ارتقای عدالت آموزشی می بینیم، گفت: از طریق مدرسه تلویزیونی این امکان فراهم می‌شود که دانش آموزان در طول روز از تدریس‌های باکیفیت برخوردار شوند. توافق ما ادامه آموزش‌ها حتی بعد از بازگشایی مدارس است، اما در ساعات پخش و نحوه اجرا تفاوت‌هایی پیدا خواهد کرد.

ایسنا نوشت: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نگاه ما به آموزش‌های مکمل، فقط جبران زمان تعطیلی مدارس نیست بلکه آن را بستری برای ارتقای عدالت آموزشی می بینیم، گفت: از طریق مدرسه تلویزیونی این امکان فراهم می‌شود که دانش آموزان در طول روز از تدریس‌های باکیفیت برخوردار شوند. توافق ما ادامه آموزش‌ها حتی بعد از بازگشایی مدارس است، اما در ساعات پخش و نحوه اجرا تفاوت‌هایی پیدا خواهد کرد.

رضوان حکیم‌زاده درباره تداوم آموزش از طریق پخش آموزش دروس از طریق رسانه ملی اظهار کرد: با توجه به اهیمت تداوم آموزش و ماموریت ذاتی آموزش و پرورش از ابتدای تعطیلی مدارس، فعالیت‌های تداوم آموزش در چند محور انجام شد که یکی از آنها پخش آموزش دروس از طریق رسانه ملی بود.

وی افزود: با همکاری صداوسیما آموزش تلویزیونی از شبکه آموزش شروع شد و بعد شبکه 4 نیز به آن افزوده شد. با توجه به گستره فراگیری که رسانه ملی دارد و استقبالی که بویژه در مناطق دوردست شده این برنامه‌ها ادامه خواهد یافت.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نگاه ما به این آموزش‌های مکمل، فقط جبران زمان تعطیلی مدارس نیست بلکه آن را بستری برای ارتقای عدالت آموزشی می‌بینیم گفت: ممکن است در برخی مناطق محروم این امکان را نداشته باشیم که معلم با تجربه و با کیفیت اعزام کنیم؛ اما از طریق مدرسه تلویزیونی این امکان فراهم می‌شود دانش آموزان در طول روز از تدریس‌های باکیفیت برخوردار شوند. توافق ما ادامه آموزش‌ها حتی بعد از بازگشایی مدارس است اما در ساعات پخش و نحوه اجرا تفاوت‌هایی پیدا خواهد کرد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره تکالیف نوروزی دانش آموزان نیز گفت: قبل از عید مطابق روال دو سه سال گذشته اعلام کردیم که دادن پیک نوروزی به دانش‌آموزان ممنوع و برنامه ایام نوروز، طرح عید و داستان است.

وی افزود: اما با توجه به اینکه از ابتدای اسفندماه موضوع کرونا شروع شده بود در اطلاعیه امسال تاکید کردیم که دانش آموزان با توجه به این شرایط و حضور در منزل، سعی کنند درباره محورهای مرتبط با کرونا، در خانه ماندن، اقدامات انجام شده درباره بهداشت و مراقبت و دلتنگی شان برای مدرسه و سایر موضوعات نیز بنویسند. در واقع خواسته شد که کرونا را نیز به عنوان یک محور در نظر بگیرند.

حکیم زاده افزود: استان‌های ما مفصل در این زمینه کار کرده‌اند. با توجه به شرایطی که به علت بیماری کرونا حاکم بوده است بتازگی امر گزارش‌گیری از اقدامات انجام شده در این طرح آغاز شده است. اما با توجه به همفکری‌هایی که در این ایام با همکاران داشتیم و نمونه کارهایی که به اشتراک گذاشته شده مشخص است که دانش آموزان به این موضوع نیز توجه داشته و کارهای خلاقانه‌ای را انجام داده‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1399/01/20
هرچه زودتر باز کنید این مدرسه ها را ما پول می‌خوایم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
پول نیست
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1399/01/20
باسلام من دریک روستا معلم چندپایه هستم در روزهای عادی دانش آموز ان مدرسه نمی آیند و اهمیت به درس نمی دهند و الان که خیالشان راحت‌ که مدرسه ها تعطیل‌ هستندودرخانه پیدایشان نمی شود من خودم الان که ازطریق مجازی درس می دهم‌از ۱۵دانش اموزفقط ۳دانش آموز فقط جوابگوهستند .وبه نظر من اینها همه هزینه بیهوده است فقط تعداد کمی فعال هستند و درضمن ساعت پخش باید برای ابتدایی از ساعت ۱۲به بهتراست چون بیشتر بچه ها‌درشهرخواب هستند
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1399/01/20
اگر مدرسه ها باز نکنید از بالا در میریم داخل . معنی ندارد این تعطیلی ها .
Iran, Islamic Republic of
06:24 - 1399/01/21
خدارو شکر کشور ما هیچ کاری مجانی انجام نمیده هر برنامه باز میكنی باید خریداری بشه از کجا اینقد نت بخریم
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1399/01/21
بازشود مدارس همه دانش آموزان کروناروگرفتن مطمنم
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1399/01/21
بازشود مدارس همه دانش آموزان کروناروگرفتن مطمنم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج