تاکسی بیش از ۳ مسافر سوار کرد، شکایت کنید!
۹۸۱۷۷۱
۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
۱۶۵۳۰
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: با ابلاغ طرح الزام فاصله‌گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور، رانندگان تاکسی موظفند حداکثر سه مسافر داشته باشند و مردم می‌توانند از رانندگانی که بیش از این تعداد سوار می‌کنند، شکایت کنند.

ایرنا نوشت: مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: با ابلاغ طرح الزام فاصله‌گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور، رانندگان تاکسی موظفند حداکثر سه مسافر داشته باشند و مردم می‌توانند از رانندگانی که بیش از این تعداد سوار می‌کنند، شکایت کنند.

مرتضی ضامنی روز دوشنبه افزود: مردم برای شکایت از رانندگان تاکسی که از ابلاغ طرح الزام فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کاردر ناوگان تاکسیرانی برای سوار کردن حداکثر سه مسافر پیروی نمی کنند، می توانند در تهران با شماره تلفن ۱۸۸۸ و در دیگر شهرها با شهرداری ها تماس بگیرند.

وی از مردم خواست در اجرای طرح الزام فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور نیز همکاری داشته باشند و از سوار شدن بیش از سه نفر در خودرو های تاکسی خودداری کنند.

ضامنی افزود: پروتکل گام دوم مبارزه با ویروس کرونا مستند به راهنمای گام دوم مبارزه با این ویروس مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و الزامات فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی‌های شهری کشور به سازمان های تاکسیرانی ابلاغ شد و بر این اساس رانندگان موظفند در تاکسی‌های درون شهری حداکثر تعداد سه نفر مسافر سوار کنند.

وی اعلام کرد: رانندگان تاکسی از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و بعد از شیوع ویروس کرونا حدود ۷۰ درصد از فعالیت آنها کاسته شده و بعد از فعالیت مجدد هم فعالیت آنها به ۶۰ درصد رسیده است و در عمل بخشی از فعالیت آنها خالی است و مشکلات معیشتی مواجه می شوند، با کاهش مسافران از سوی اتحادیه تاکسیرانی قرار شد تدابیری اندیشده شود که یکی از آن تدابیر این است که مسافران کرایه یک نفری که حالا کمتر سوار تاکسی می شود را پرداخت کنند و در حقیقت این افزایش کرایه توسط مسافران هزینه سلامت خودشان است که پرداخت می کنند.

وی ادامه داد: البته این پیشنهاد در صورتی است این طرح تا پایان فروردین باشد و در صورت ادامه یافتن آن و طولانی شدن، باید مابه‌التفاوت کرایه از محلی دیگر جبران شود.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در رابطه با غربالگری و مراقبت از گروه‌های آسیب پذیر گفت: باید نسبت به غربالگری رانندگان و مسافران به صورت مستمر اقدام لازم انجام شود و رانندگان از سوار کردن مسافران دارای علائم خودداری کنند، همچنین از فعالیت افرادی که دارای علائم بیماری هستند جلوگیری شود.

ضامنی با بیان اینکه استفاده از تجهیزات حفاظت فردی مانند دستکش، ماسک و مواد ضد عفونی توسط رانندگان الزامی است ادامه داد: دستگاه های متولی تامین این محصولات باید نیاز حوزه حمل و نقل عمومی شهری کشور را در چارچوب الزامات تعریف شده تامین کنند تا بتوان نسبت به اجرایی کردن این موارد اقدام لازم انجام شود و همچنین در شهرهای دارای زیرساخت های پرداخت الکترونیک باید، دریافت و پرداخت کرایه باید به صورت غیر نقدی و به صورت الکترونیک انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: پیام های آموزشی بهداشتی با محتوای چگونگی رفتار رانندگان در مقابله با کرونا ویروس در قالب پیامک، اینفوگرافی، پوستر و کلیپ تهیه و ارسال و به صورت دوره ای توسط این اتحادیه در اختیار تاکسیرانی ها قرار خواهد گرفت.

ضامنی گفت : بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی سازمان های تاکسیرانی تا کنون ۴۰۰ نفر از رانندگان تاکسی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که ۲۲ نفر از آنها فوت کرده اند و ۱۳ نفر از فوت شدگان رانندگان تاکسی در تهران بودند

برچسب ها:
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:5
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1399/01/25
این راه حل نیست!!@!
مثل همه دنیا منع رفت و امد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
مثل همه دنیا دولت باید ازمردمش حمایت مادی کنه
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1399/01/25
پس باید از 90 درصدشون شکایت کرد.
پاسخ ها
را ننده تاکسی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
دوستان وهموطنان عزیز یادتون باشه کرایه تاکسی بر حسب 4 نفر حساب میشه ،مگه همین دو شب پیش توی شبکه تهران ندیدید که شهردار محترم در جواب مجری شبکه تهران گفت اینجا سویس نیست اینجا ایران هست.
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1399/01/25
یه سری از آقایون راننده تاکسی نزده میرقصند چه برسه به اینکه حالا میفرمائید مبلغ یک نفر کسر مسافر را خود مردم پرداخت کنند. اون موقعی که رانندههای تاکسی مسافرهای دربستی میزنن وکرایه های کلان میگیرند مردم کجا هستند؟ حالا هم یه کمی جورکش باشند ،لطفا
پاسخ ها
حقیقت تلخ
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
تو خودت چکاره ای تا حالا جور کسی را کشیدی یا مرگ خوبه برای همسایه
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1399/01/25
عجب. اونوقت کرایه اون یک نفر چی میشه
پاسخ ها
رضا سالمی
-
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
بین اون سه تا مسافر تقسیم بشه
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1399/01/25
بدبخت راننده تاکسی
پاسخ ها
وطن پرست ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
ازهرراهیکه شده بهره برداری کنید مردم یکدیگررالوبدهندوشماجربمه کنیدازوام نزول بگیربدوهی جریمه کنیدچرابجای اینکه بگیدبنزبن رالااقل برای تاکسیهاارزان میکنیم بعددونفروسه نفرسوارنکنندهی دستورمبدهیدخودتون ازپول مملکت وازدارایبهای مملکت که مال خودمونه مایه نمیذاریدوازجیب مردم وجربمه کردن مردم بهره میبرید
Germany
13:55 - 1399/01/25
یک چهارم در امد تاکسی کم میشه،به عهدهدکیست؟
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1399/01/25
من راننده تاکسی هستم از وقتی کرونا امد کار نبود که کار کنیم حالا شما چطور میگید با ای وضعیت خراب اقتصادی مردم راننده یک مسافر کمتر و مسافر کرایه اون نفر کمتر حساب کن نشستی اونجا خبر از حال مردم نداری. خوب بیا بگو تاکسی‌ها هم نمیخوان پول تمدید دفترچه تاکسرانی بده میتونی بگی فقط ب فکر خودتان هستید
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1399/01/25
تو که این قانون رو میزاری چرا حقوق خودتو حاضر نمیشی کم کنی
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1399/01/25
تدابیر چی؟ از جیب مردم مایه می ذارید فک کردید تدبیر می کنید
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1399/01/25
گو مسافر مگر داخل خیابان کسی است داخل خیابان میشود توپ بازی کنی
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1399/01/25
این وسط وظیفه دولت چیه وظیفه حکومت چیه چرا فقط از مغازه دار وکاسب وراننده تاکسی ومردم انتظار دارین که رعایت کنن این بندگان خدا کار وکاسبی وامرار معاش خانواده شون از این راه هستش که به دستور دولت بیعرضه باید کاروکاسبی روتعطیل کنن وبمونن خونه چرا فقط مردم باید وظایف خودشون رو انجام بدن چرا دست شماهمیشه توجیب مردمه پس وظیفه دولت وحکومت چیه
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1399/01/25
رییس جمهور محترم کجاست

علی برکت الله
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1399/01/25
تاکسی اگه سه مسافر بیشتر پیدا کرد خبر بده.
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1399/01/25
انشالله همه چی درست بشه
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1399/01/25
فقط ب مردم شکایت کردن یاد دادن توی این ۴۱ سال ..شکایت کنید همین .
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1399/01/25
چه ربطی شکایت داره آخه وقتی کرایه اون نفری ک سوار نمیکنن رو از ما میگیرند حالا چه 3 نفر چه 4 نفر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج